Skocz do zawartości

TechniStar S1


wis.2006
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jest następujące: Czy ktoś próbował ten tuner z oryginalnym modułem Cyfry+HD i czy w tym przypadku spotkaliście się z objawem żądania wpisania hasła na kanałach z grupy Polsatu, lub z innymi objawami typu "kanał zakodowany". Wszystkie te objawy mam przy próbie użycia

tego modułu w tunerze ShowBox Vitamin 5000 HD.

 

Rywi

 

 

Nie zauważyłem tego problemu na TechniStarze i oryginalnym module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

TechniStar S1 to nowy, atrakcyjny cenowo, satelitarny odbiornik HD. Urządzenie to posiada zintegrowaną funkcję DVReady, która wraz z wejście USB 2.0 umożliwia nagrywanie na zewnętrzny dysk twardy.

TechniStar S1, dzięki czytnikowi kart Smart w systemie CONAX oraz gniazdu CI + (Common Interface Plus), umożliwia odbiór kanałów

z oferty płatnych platform satelitarnych (Cyfra +, n HD na kartę, Telewizja na Kartę).

Dekoder ten wykonano z najwyższej jakości aluminium. Posiada czytelny 4 cyfrowy wyświetlacz LED. Dla zapewnienia pełnej funkcjonalności

został wyposażony we wszystkie usługi dodatkowe TechniSat np: TechniFamily - umożliwiająca tworzenie kont dostępu dla najmłodszych członków rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satgsm

Co to jest właściwie za post. Jeżeli ma to być reklama sprzętu to jest kompletnie nie na miejscu. Tuner drogi bez możliwości użytkowania najpopularniejszych kat bez modułu CI nie znajdzie szerszego grona nabywców. Na nic legendy o jakości odbioru przy jego cenie. Nawet mając wcale nie małą ilość kasy pewnie zdecydowałbym się na sprzęt oparty na Linuxie. Niech sobie go używają zachwyceni Niemcy bo ja na pewno nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą w 100% i dodałbym brak praktycznie wsparcia dla polskiego klienta które było tak szumnie obiecywane.

Gdyby czytnik był uniwersalny lub chociaż obsługiwał seca/mediaguard dla Cyfry i były dwasloty na moduły CI+ to była by inna rozmowa a tak to nie wróżę powodzenia takim wyrobom w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym skomentować tuner "TechniStar S2", a jakoś nie widzę o nim wątku, więc pozwolę sobie napisać tutaj.

 

Otóż tuner byłby bardzo ciekawy, gdyby po pierwsze miał właśnie wielosystemowy czytnik (z drugiej strony mało który tuner ma fabrycznie wielosystemowy czytnik, z wiadomych powodów, a nieoficjalny "soft" też pewnie do tego tunera jest lub będzie???), dwa złącza "CI+" (przecież w przypadku zwykłych złącz "CI", to raczej standard, więc czemu nie tutaj??? - chyba dołożenie drugiego jakoś drastycznie nie podniosłoby ceny, chyba, że np. ktoś "mądry" wymyślił, że może być tylko jedno złącze "CI+" ze względów "bezpieczeństwa"???) i gniazdo "usb" z przodu tunera (to, że mój "Globo HD S1" też ma je z tyłu uważam w zasadzie za jego jedyną wadę).

 

Dodatkowo dla mnie minusem jest umieszczenie slotu na kartę i złącza "CI+" z boku tunera (estetyka przy używaniu "splittera" jest może większa, chociaż jeśli jest to "splitter" przewodowy, to i tak się kabla tak łatwo nie ukryje, a dostęp do karty/modułu jest w razie czego utrudniony), dlatego gdybym kiedyś rozważał "przesiadkę" z mojego "Globo HD S1", to na pewno nie na ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś "mądry" wymyślił, że może być tylko jedno złącze "CI+" ze względów "bezpieczeństwa"???

 

Bingo! Właściciele platform przy opracowywaniu standardu lobbowali za takim rozwiązaniem, motywując to przywiązaniem konsumenta do jednej platformy (komu chce się żonglować modułami), podobnie nie ma modułów na dwie karty (normalna + mini). Przynajmniej tak to tłumaczyli w filmiku wbijającym na standard CI+. Nic w tym chorym standardzie nie jest przypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym skomentować tuner "TechniStar S2", a jakoś nie widzę o nim wątku, więc pozwolę sobie napisać tutaj.

 

Otóż tuner byłby bardzo ciekawy, gdyby po pierwsze miał właśnie wielosystemowy czytnik (z drugiej strony mało który tuner ma fabrycznie wielosystemowy czytnik, z wiadomych powodów, a nieoficjalny "soft" też pewnie do tego tunera jest lub będzie???), dwa złącza "CI+" (przecież w przypadku zwykłych złącz "CI", to raczej standard, więc czemu nie tutaj??? - chyba dołożenie drugiego jakoś drastycznie nie podniosłoby ceny, chyba, że np. ktoś "mądry" wymyślił, że może być tylko jedno złącze "CI+" ze względów "bezpieczeństwa"???) i gniazdo "usb" z przodu tunera (to, że mój "Globo HD S1" też ma je z tyłu uważam w zasadzie za jego jedyną wadę).

 

Dodatkowo dla mnie minusem jest umieszczenie slotu na kartę i złącza "CI+" z boku tunera (estetyka przy używaniu "splittera" jest może większa, chociaż jeśli jest to "splitter" przewodowy, to i tak się kabla tak łatwo nie ukryje, a dostęp do karty/modułu jest w razie czego utrudniony), dlatego gdybym kiedyś rozważał "przesiadkę" z mojego "Globo HD S1", to na pewno nie na ten model.

Witam, softu alternatywnego do Technisatów raczej nie będzie, ja się przynajmniej z takowym jeszcze nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...