Jump to content
artero

Dokładny przebieg cesji dekodera

Recommended Posts

Chodzi o zasadę.

PC+ nie robi takich cyrków.

CePe też nie robiło aż tu nagle wymyślają problemy.

Nawet na sprzęcie własnościowym po zakończonej umowie ( moduł CI ) nie można podpisać nowej umowy.

W swojej dobrej woli już dawno stracili we mnie płacącego klienta.

• Like 1

To chyba nie na tym polega problem. Moim zdaniem chodzi o "wykoszenie" z obiegu sprzętów własnościowych, tak aby zostały tylko w wąskim gronie, bez dalszego "rozprzestrzeniania się". Wszystko teraz opiera się na udostępnieniu na czas trwania umowy. 

• Upvote 1

U nich problem jest nawet z cesją trwającej umowy abonenckiej ze sprzętami udostępnionymi. Też powołują się na ten punkt z regulaminu, że cesja wymaga ich zgody a oni się nie zgadzają. Jak mi kiedyś pisali ze względu na specjalne warunki umowy przypisane tylko do danego abonenta. Chciałem przenieść umowę rodziców na siebie bo i tak ja zawsze im wszystko załatwiam. Ale nie da się. A jedyne co specjalne oni na umowie mają to może pierwszy multiroom za 0 zł.

• Like 1

U mnie coś się ruszyło z cesją, bo zapytałem o możliwość wykonania na dekoderze własnościowym z zawartą umową DRH6 (oferta elastyczna Mini HD na Darmowy HD) i dostałem taką odpowiedź:

"Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że do prawidłowego przeprowadzenia procesu przeniesienia Praw i obowiązków (cesji) obligatoryjne jest stawienie się w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży dotychczasowego Abonenta (Cedenta) oraz nowego Klienta (Cesjonariusza), na którego ma zostać przepisana usługa. Do przeprowadzenia obu procedur niezbędne jest również okazanie się aktualnymi dokumentami tożsamości (Dowód osobisty).

W sytuacji spełnienia wszystkich powyższych założeń oraz jeżeli podczas weryfikacji zgłoszenia w Cyfrowym Polsacie nie zostaną stwierdzone żadne nieprawidłowości, na wskazany przez Klientów adres zostanie przesłane w 3 egzemplarzach porozumienie, które jest jednocześnie zgodą Cyfrowego Polsatu na zmianę danych Abonenta, dla przeniesienia Praw i obowiązków.

Podpisane dokumenty należy przesłać na adres siedziby głównej Cyfrowego Polsatu listownie (najlepiej listem poleconym). Korespondencja może zostać również odesłana w kopercie zwrotnej, dołączonej do porozumienia"

"Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 7 ust. 3 Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych Telewizji Satelitarnej przez Cyfrowy Polsat S.A. do przeniesienia praw i obowiązków Abonenta wynikających z Umowy na inny podmiot wymagana jest zgoda Cyfrowego Polsatu. Wyjaśniamy, że na chwilę obecną Cyfrowy Polsat wyraża przedmiotową zgodę dla wskazanego przez Pana dekodera o numerze karty XXXXXXX".

Edited by Burito

Myślę że warto by było gdybyście zapytali o cesję w CP czy coś się zmieniło np. czy jest możliwa zdalnie w związku z koronawirusem.

Wysłałem zapytanie do Cyfrowego Polsatu czy w związku z zaistniałą sytuacją, nadal obowiązuje taka procedura cesji umowy:

" Witam serdecznie, czy w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Cyfrowy Polsat przewiduje inną możliwość zrealizowania cesji umowy dekodera wraz z kartą Cyfrowego Polsatu ?

Zgodnie z przesłaną przez Was informacją do prawidłowego przeprowadzenia procesu przeniesienia Praw i obowiązków (cesji) obligatoryjne jest stawienie się w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży dotychczasowego Abonenta (Cedenta) oraz nowego Klienta (Cesjonariusza), na którego ma zostać przepisana usługa. Do przeprowadzenia obu procedur niezbędne jest również okazanie się aktualnymi dokumentami tożsamości (Dowód osobisty).

Czy w obecnej sytuacji nadal podtrzymujecie taką procedurę ?"

@Burito otrzymasz odpowiedź że w związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski dokonywanie Cesji zostało zawieszone do czasu zniesienia stanu epidemii - epidemicznego.

• Haha 1

Zawsze mogli by wrócić do poprzedniej procedury opartej na przesyłkach listownych, bez konieczności udania się do APS-u.

Dobrze wiesz że to ograniczenie dokonywania cesji to zagranie polegające na zwiększeniu ilości podpisanych umów.

5 minut temu, tweed77 napisał:

@Burito otrzymasz odpowiedź że w związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski dokonywanie Cesji zostało zawieszone do czasu zniesienia stanu epidemii - epidemicznego.

Ty masz już taką oficjalną odpowiedź od Cyfrowego Polsatu ?

Nie muszę mieć ale znając Polsat też mogli na taki pomysł wpaść.

Od dłuższego czasu utrudniają klientom życie czytaj:

Cesje umów - podpisywanie umów na sprzęcie własnościowym.

@tweed77 znam ten wątek doskonale, a w Cyfrowym Polsacie wykonałem już może z 15 razy procedurę cesji, więc orientuję się trochę.

Niestety ale cesje umów promocyjnych w Cyfrowym Polsacie nie przechodzą.

W dniu 28.03.2020 o 20:39, tweed77 napisał:

Odpowiedź z Cyfrowego Polsatu:

" Szanowny Panie

Rozumiemy Pana niezadowolenie wynikające z obecnych ograniczeń. Sytuacja jest niestandardowa i zmienia się dynamicznie. Prosimy o udanie się do najbliższego Autoryzowanego Punktu Sprzedaży, gdy zostanie on już otwarty.

Liczymy na Pana wyrozumiałość i wierzymy, że obecne niedogodności szybką miną."

Czyli nie ma zgody na powrót do poprzedniej procedury cesji - opartej na korespondencji listownej.