Skocz do zawartości

Dokładny przebieg cesji dekodera


artero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie to jest chore.. Mam na oku moduł CAM starego typu ale jak pomyślę o całej tej papierologii i udostępnianiu danych człowiekowi, którego nie znam to już ta chęć mija. Przecież mając kopię mojego dowodu osobistego może zrobić wszystko, jakiś kredyt na mnie wziąć na przykład... Nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale do końca nie będę pewny co się może wydarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp do drukarki laserowej, to nadrukuj (czcionką typu Arial 2-3 pt) na kserokopię dowodu osobistego kilka krótkich i zwięzłych klauzul, że niniejsza kopia służy jedynie dokonaniu cesji dla Cyfrowy Polsat S.A. i jakieś inne [beep]y, zahaczając tymi klauzulami o miejsca nieregularne na dowodzie, tj. Twoje zdjęcie.

 

Z tego co się orientuję w praktyce, to taki skan jest nadal ważny i akceptowany, a wykorzystanie go w innym celu (w przypadku 99,90% użytkowników, którzy nie będą w stanie tego usunąć, a Ci co będą próbowali zostawią ślady) jest właściwie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wysłałem e-mail z zapytaniem do CP.

Cały widz polega CHYBA na tym aby zniechęcić do robienia cesji i korzystać z oferty bezpośrednio od CP.

 

Własnie otrzymałem odpowiedź:

 

Szanowny Panie

 

Uprzejmie informuję, że w przypadku chęci przerejestrowania dekodera jego właściciel powinien przesłać listem na adres Cyfrowego Polsatu prośbę o zmianę danych abonenta. Prośba powinna zawierać:

 

- dane pozwalające na identyfikację (np. id kontraktu, nr karty, nr dekodera)

- kopię dokumentu potwierdzającego tożsamość nowego abonenta (np. dowód osobisty)

- dane korespondencyjne nowego abonenta.

 

Po otrzymaniu w/w prośby Cyfrowy Polsat prześle do dotychczasowego Klienta Porozumienie Dotyczące Przeniesienia Praw I Obowiązków Z Umowy Programowej na którym będą widoczne wszystkie dane dotyczące starego i nowego Abonenta.

 

I co Wy na to?

 

:roll::roll::roll:

 

P.S. Pogrubienia tekstu są mojego autorstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szanowny Panie

 

(...)

Po otrzymaniu w/w prośby Cyfrowy Polsat prześle do dotychczasowego Klienta Porozumienie Dotyczące Przeniesienia Praw I Obowiązków Z Umowy Programowej na którym będą widoczne wszystkie dane dotyczące starego i nowego Abonenta.

 

W mojej ocenie oni mylą pojęcia. Niech mnie ktoś oświeci: jeżeli jest po umowie, dekoder czy moduł jest własnością jakiejś osoby i na tym sprzęcie nie jest aktywna już ŻADNA UMOWA terminowa to jakim prawem oni powołują się na Porozumienie Dotyczące Przeniesienia Praw I Obowiązków Z Umowy Programowej ? Jakiej Umowy Programowej skoro na sprzęcie nie działa już zadna umowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to super, że fajnie, sprawnie poszło ja zrobiłem z 10 razy cesję i zawsze były jakieś "niedoróbki" ze strony Cyfrowego Polsatu ale zawsze żądałem od nich rekompensaty w postaci darmowego nadania pakietu Familijnego HD na 1 lub 2 miesiące w zależności od "ciężkości" błędu :)

A to pomylili moje dane z danymi nowego abonenta, numery pesel zamieniano i wysłali na inny adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję stary moduł CP i sprawę kopii dowodu zamierzam załatwić w inny sposób. Wyślę do CP dane nabywcy łącznie z adresem email i poinformuję, że z tego emaila skan dowodu wyśle do nich sam nabywca. Mam nadzieję, że nie będą robić problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cesja - to tak ogólnie przeniesienie praw i obowiązków na osobę trzecią za zgodą dotychczasowych stron umowy. Jeśli mówimy o rabacie z programu smartDOM (za telefon abonamentowy w Plusie lub Mixplus) to ten rabat utracisz chyba, że sam posiadasz telefon z umową w Plusie. Przyznanie rabatu jest co miesiąc weryfikowane. W wypadku braku zgodności numerów PESEL w bazach Plusa i Cyfrowego Polsatu, rabat nie zostaje przyznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w kwestii przeniesienia praw i obowiązków na osobę trzecią w przypadku dekodera udostępnionego na czas trwania umowy? Pytam, bo zawsze robiłem cesję z dekoderem/modułem własnościowym. Podejrzewam, że w przypadku udostępnionego dekodera trochę inaczej trzeba sformułować to pismo:

2663098300_1397034089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...