Skocz do zawartości

Dokładny przebieg cesji dekodera


artero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@markar z tego wynika, że tak. Zawsze się mogą spotkać w połowie drogi i tam znaleźć APS CP ;)

To już większego bezsensu nie można sobie wyobrazić... Przecież można zrobić tak, że abonent X stawia się w APS w mieście A i abonent Y stawia się w APS w mieście B. Oba APS weryfikują tożsamość cedenta i cesjonariusza....Nie dajmy się zwariować!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bzdura. Robiłam dwie cesję, jedną "korespondencyjną" i nigdy nie było takiego wymogu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Robiłam dwie cesję, jedną "korespondencyjną" i nigdy nie było takiego wymogu.

 

Potwierdzam słowa naszego konsultanta. Dokonanie cesji jest możliwe tylko w punkcie obsługi Klienta. Do tej operacji potrzebna jest obecność dotychczasowego Abonenta (Cedenta) oraz nowego Klienta (Cesjonariusza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.06.2018 o 14:16, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

 

Potwierdzam słowa naszego konsultanta. Dokonanie cesji jest możliwe tylko w punkcie obsługi Klienta. Do tej operacji potrzebna jest obecność dotychczasowego Abonenta (Cedenta) oraz nowego Klienta (Cesjonariusza).

 

Mogliby to chociaż usprawnić w ten sposób, że idę do APS w mieście A, a nabywca udaje się do APS-u w mieście B. W dobie dzisiejszej elektronizacji to jest do zrealizowania, nie oszukujmy się to ma na celu ograniczenie wykonywania procedur cesji. Bo kto będzie "gonił" przez pół Polski, żeby stawić się w APS-ie i rozpocząć procedurę, która nie musi się zakończyć pozytywnym wynikiem. Cyfrowy Polsat ma taką magiczną furtkę dla siebie:

 

§7 REGULAMINU ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH TELEWIZJI SATELITARNEJ PRZEZ CYFROWY POLSAT S.A. 

ZMIANA DANYCH STRON I ZMIANA ABONENTA

3. Do przeniesienia praw i obowiązków Abonenta wynikających z Umowy na inny podmiot wymagana jest zgoda Cyfrowego Polsatu oraz spełnienie łącznie następujących warunków:

a) uregulowanie wszystkich należności dotychczasowego Abonenta,

b) spełnienie przez podmiot zainteresowany przejęciem praw i obowiązków Abonenta z Umowy warunków zawarcia Umowy opisanych Regulaminem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój ojciec miał TV w Polsacie. Zmarł. wysłałem maila przez ICOK odnośnie cesji, wysłałem akt zgonu i info, że chce je przepisać na siebie (mam TV w CP). Dostałem info, że

Uprzejmie informujemy, że Umowa nie przewiduje możliwości przeprowadzenia cesji i na podstawie przesłanego dokumentu zostanie rozwiązana.

 

To jak to jest z cesją po zgonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej cytowałem regulamin Cyfrowego Polsatu, gdzie jest taka informacja:

"Do przeniesienia praw i obowiązków Abonenta wynikających z Umowy na inny podmiot wymagana jest zgoda Cyfrowego Polsatu oraz spełnienie łącznie następujących warunków: 

a) uregulowanie wszystkich należności dotychczasowego Abonenta,

b) spełnienie przez podmiot zainteresowany przejęciem praw i obowiązków Abonenta z Umowy warunków zawarcia Umowy opisanych Regulaminem."

 

Słowo klucz "wymagana zgoda Cyfrowego Polsatu"....

http://www.cyfrowypolsat.pl/strefa-abonenta/zmiana-danych-stron-zmiana-abonenta.cp

 

Jeżeli to jest umowa na szczególnych warunkach np. Rodzinny HD w cenie 4,99 zł, gdzie normalna cena wynosi 19,99 zł to Cyfrowy Polsat odmawia wykonania cesji, tak samo z pozostałymi pakietami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy wszystkie punkty powinny robić cesję oferty? Próbuję zrobić cesję na własnościowym sprzęcie z ofertą Darmowy HD i punkty twierdzą, że nie ma takiej możliwości.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICOK odpowiada, że w punkcie a punkty że nie ma możliwości. Sprzedałem kilka dekoderów z Darmowym HD i trzeba przepisać. Mam w sumie kilka jeszcze i z czasem je będę przepisywać.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga Ja zrozumiałem, że APSy nie radzą sobie z tym tematem a nie , że @markopolo1975 nie wie jak to załatwić. ICOK podaje swoją teorię a praktyka w APS całkiem inna. Sam jestem tym zainteresowany to będę sprzedawał 2 sprzęty z Darmowym i odpowiedź z ICOK nie pozostawia złudzeń jak to zrobić:

"Uprzejmie informujemy, że dokonanie cesji możliwe jest wyłącznie w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Cyfrowego Polsatu. "

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do tego, że jeśli ktoś nie płaci prowizji za jakąś czynność, to ta czynność nie istnieje dla niektórych. Trzeba tym niektórym osobnikom brutalnie przypomnieć co i jak. Jedna skarga może ich jeszcze nie zaboli (finansowo), ale więcej skarg już ich zaboli. I dotrze do nich wreszcie, że czasem wykonanie pracy bezprowizyjnej (ale nie za darmo), w przyszłości również może przynieść profity (prowizję). A może nawet (jeśli jest dobry), przy okazji cesji sprzeda jakąś inną usługę operatora.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś udałem się z przyszłym nowym abonentem (jechał z południa Polski ) do APS by dokonać cesji modułu CAM bez umowy z pakietem Darmowym HD włączonym na moją prośbę. Uprzednio dopytywałem poprzez ICOK czy taka cesja otrzyma zgodę. I ma ponoć otrzymać. Wygląda to tak, że pracownik APS weryfikuje tożsamość cedenta i cesjonariusza i następnie daje do podpisania w 3 egzemplarzach dokumenty -tzw. zgłoszenie. Czyli to nie jest jeszcze cesja. Teraz CP ma ponoć 30 dni na weryfikację cesjonariusza, np. w BIK czy czasem nie jest zadłużony bo wtedy na cesję nie zgodzi się. Po co ta cała weryfikacja skoro sprzęt bez umowy- to tylko CP wie. Reasumując cesji jeszcze nie ma, póki co jest zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...