Skocz do zawartości
  • 0

TNK HD - jaki tuner zamiast N'kowskiego


lubicz1
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jestem przed zakupem jakiejś cyfrówki i wybór padł na N.

Podoba mi się oferta TNK HD, ale jakoś zabija mnie cena tunera w zestawie.

 

Jaki ewentualnie inny w miarę dobry tuner do tej usługi można kupić?

Nie jestem obyty w temacie innych tunerów niż te popularne z N czy C+ więc postanowiłem zapytać.

 

Ma to być propozycja budżetowa więc na tuner mam max około 250zł.

Czy coś z HDMI by się znalazło? Mam telewizor Samsung LE40B530.

 

Dziękuję za pomoc,

pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A nawet gdyby karty TNK HD nie były parowane z nboxem, i można było używać innych tunerów, to za 250 zł i tak nic nie kupisz - nie zapominaj, że to musi być tuner DVB-S2. Nbox jest najtańszym DVB-S2, a do tego jeszcze jest tunerem combo DVB-S2 + DVB-T. W cenę zestawu jest też wliczone 3 m-ce pakietu domowego HD i pakietu HD premium (razem o wartości 120 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No teraz temat się wyjaśnił.

 

Czyli po podsumowaniu: licząc ten zestaw powyżej w stosunku do białego dekodera i pakietu za 54zł na 13 miesięcy umowy to TNK HD osiąga ceny N z abonamentu po około 14 miesiącach (57zł z groszami - wliczone wszystkie opłaty). Zatem chyba jednak abonament 54zł + biały dekoder tutaj wygrywają - bo kto wie co będzie za ponad rok na rynku? może wpadnie do promocji zestaw z HDD? Zatem chyba padnie decyzja na abonament 54zł + biały, na start normalnie 13 miesięcy. Chyba że coś innego rozsądnego istnieje? Bo jak pomyśle o wiązaniu się z dekoderem TNK HD na parę lat to mam pewne wątpliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdaję sobie sprawę, że odgrzebuję temat z przed 8 lat :) Zapewne sporo się zmieniło.

Jaki tuner na zastępstwo TNK HD (5800) który padł i nie podniósł się po wymianie kondensatorów?

Chętnie opłaciłbym ponownie kartę i dalej z tego korzystał - bo starczał. Gdyby jeszcze miał możliwość zapisu programów na zewnętrznym dysku sieciowym NAS to by było rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaka seria dekodera? Jak BSKA, to dowolny dekoder z Enigmą, chwila na wydłubanie danych z karty (zakładam, że działa) i oglądasz dalej.

 

Jeśli chcesz wymieniać wszystko, to moim zdaniem najlepszym dekoderem na kartę był i nadal jest ITI-2850 lub ITI-2849. Ale to już jest zmiana oferty...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaka seria dekodera? Jak BSKA, to dowolny dekoder z Enigmą, chwila na wydłubanie danych z karty (zakładam, że działa) i oglądasz dalej.

 

Jeśli chcesz wymieniać wszystko, to moim zdaniem najlepszym dekoderem na kartę był i nadal jest ITI-2850 lub ITI-2849. Ale to już jest zmiana oferty...

 

Ta karta, która będzie używana to BSKA  z odbiornika 5800. ITI-2850 mam jako drugi.

Chciałbym kupić sprzęt który będzie poprawnie chodził z TNK HD -czyli  jak podpowiadają Enigma2+conax. O dekodowaniu RSA z karty wiem, muszę tylko dokładniej poczytać jak to się robi w praktyce. Jednak drugie kryterium jest trudniejsze - bo idealnie gdyby można z tunera i nagrywać i odtwarzać po sieci lokalnej LAN. W ostateczności dysk wewnętrzny lub USB. Bardzo mile widziany z combo DVB-T do naziemnej. Natomiast wystarczy jeden tuner satelitarny - niemal zawsze oglądam z nagranych rzeczy. Cena idealnie do ~800PLN. Jakieś sugerowane modele dostępne teraz a nie 10 lat temu, bo te z archiwalnych wiadomości za bardzo żadne nie są już w sprzedaży?

Edytowane przez bialy100k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No na pewno nie ,żadne z N-BOXów przerobionych ? ,a tak serio to zależy, czy z jedna głowicą ,czy dwiema. Z mojej strony mogę polecić  octagon . Całkiem  nieźle sie sprawuje jak za taka cenę ( w NL go kupiłem za 48 jurków). Jak stream to nie wiem ,bo nie korzystam z tego ,ale działa mi karta CP. Nagrywanie też całkiem dobrze działa jak ma sie szybki i dobry dysk. Oczywiście jest to tuner budżetowy i nie ma co wymagać od niego nie wiadomo co.  Chwilowo również używam jeszcze Odbiornik VU+ ZERO ,ale on idzie w odstawkę i również sie sprawował bardzo dobrze. Innych nie miałem więc nie będę Ci doradzał.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 20.09.2018 o 19:15, maly1982 napisał:

Z mojej strony mogę polecić  octagon . Całkiem  nieźle sie sprawuje jak za taka cenę ( w NL go kupiłem za 48 jurków).

 

Maly1982 - rozumiem, że kupowałeś sprzęt od lokalnego dostawcy w NL a nie z linku? Zastanawiam się czy są róznice Bo nie wiem czy soft jest identyczny i czy pójdzie tak samo u mnie.

 

Pytanie do speców: oglądam tego Oktagona - piszą o nim " oprogramowanie na bazie systemu Linux (ale nie E2!) "  Czy przez E2 mają na myśli Enigmę 2? Czytałem trochę i nie do końca jestem pewien czy bez niej pójdzie mi TNK HD ze starą kartą z 5800 z BSKA (chodzi mi chociaż o tzw. nieparowane kanały jak TVP, TVN, Polsat etc - z listy https://forum.satkurier.pl/topic/11461-kanały-nieparowane-w-nc-oferty-na-kartę/?page=3 ). Mam "drugą telewizję" w Irlandii - chodzi o podstawowe kanały polskie, nie potrzebuję szerszej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak kupiłem od lokalnego dostawcy przy pomocy holendra ,który ma odpowiedni rabat, dzięki czemu mogłem go kupić taniej (teoretycznie to on go kupił ? ). Co do softu ja mam tak zwany  "europejski", a co do karty TNK HD powinna ruszyć bez problemu skoro moja karta CP działa. Tuner jest oparty na linuxie ,ale nie  na E2 ,czyli ENIGMA. Oscam jest również dostępny z tym ,że nie wiem ,czy działa na nim karta CAMELEON z FEDC.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...