Skocz do zawartości

Cenzura na forum


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może Burli nam wyjaśni co takiego złego dojżał w awatazre Piotra? :lol: nie dość że czepia się każdego błedu ortograficznego, wypomina każde nawet najmnejsze złamanie regulaminu to teraz widzę że jak już nie ma do czego się doczepić to znalazł wstrętny awatar :D

 

Proszę o wyjaśnienie publiczne jeśli można :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czytając to widzę, że nie tylko ja mam takie problemy !

Odnoszę wrażenie, że Burli jest nadgorliwy.

 

Nie bede cytował od czego gorsza jest nadgorliwość.

 

:)

 

Mam podobne wrażenie. Za stwierdzenie, że kanał jest dostępny piracko, mój post wyleciał i dostałem ostrzeżenie za "propagowanie piractwa". Oczywiście zero reakcji na moje zażalenie ze strony Burliego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie jest jasno napisane, że piractwo na forum jest zabronione, ale to, że ktoś napisał o tym, że jakiś kanał dostępny jest piracko nie dość, że wywalono posta to jeszcze dostał warna, dla mnie to lekkie przegięcie. Jeśli tak postąpiono w stosunku do kolegi to halo, ale tak samo powinno się postąpić w stosunku do osób piszących np. w temacie o piractwie Cyfrowego Polsatu, czy Cyfry (taki chyba też był).

 

Karanie za takie stwierdzenie jest bezsensu, każdy może napisać, że kanał jest dostępny piracko.

 

A ja nie napiszę o jednym kanale, a o całej platformie: Cyfrowy Polsat dostępny jest piracko, oprócz kanałów HD.

 

Osta nie powinienem dostać, bo nie napisałem sposobu na pirackie oglądanie :!:

 

Dość dziwne postępowanie...

 

Arek: Brak reakcji, tzn? Nie odpisuje na wiadomości, czy nie usunął ostrzeżenia? Jeśli to drugie to on zrobić tego nie może, a tylko admin, który ma dostęp do PMA, bo tylko z jego poziomu w phpBB3 na się wykasować warny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu myli pojęcia cenzury i pilnowania porządku. Polecam lekturę art. 3 Regulaminu oraz przeanalizowanie go w szerszym znaczeniu.

Jeśli komuś nie podobają się zasady zapisane w Regulaminie, zapraszam na Białoruś. Tam przecież jest tak wspaniale...

 

Jeszcze jeden post na temat działań i będzie kłódka na podstawie punktu 4 Zakresu możliwości i obowiązków moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody technik: Wierz mi, taka zasada często nie ma uzasadnienia, jest beznadziejna, bo człowiek nie jest nieomylny i często podejmuje decyzje, które szkodzą komuś i samemu sobie, oczywiście może akurat nie w tym samym czasie.

Krisss16: Luzu było trochę, ale widać rządy autorytarne powracają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak on pisał, moderatorzy zwracali mi naście razy uwagę, a on nic sobie z tego nie robił i walił takie byki, że się gadać nie chce. Tak jakby w ogóle nie umiał pisać, no to dostał bana. Wielu postów to nawet się już czytać nie chciało, bo tak je pisał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, ale od jakiegoś czasu widzę że na forum panuje tu cenzura, jak za czasów komunizmu.

A szczególnie tą cezurę wprowadza moderator RafiX.

Przykład:

viewtopic.php?f=103&p=241691#p241691

Napisałem że na Sat-elita News znajduje sie post dotyczący Philips 6010 z obsługą kart TNK, a on mi napisał: Proszę nie linkować do pirackich portali

Więc moje pytanie jest takie czy Sat-elita News jest portalem pirackim, który informuje na bieżąco informacje o różnych systemach kodowania, bo jeżeli tak, to Satkurier.pl tez podaje wiadomości z zakresu kodowania i według teorii moderatora RafiXa też jest portalem pirackim szczególnie dział Systemy kodowania.

 

W Regulaminie forum też jest jasno napisane, więc moderator RafiX nie miał podstaw aby to usunąć, ale jak ma być na tym forum cenzura to proszę administrację o wyjaśnienie.

5. Korzystając z Forum nie można:

# iii. Publikować konkretnych informacji związanych z łamaniem systemów kryptograficznych lub pirackim odbiorem telewizji i innych środków masowego przekazu, mając na uwadze w szczególności opisy i przykłady takich zastosowań. Ogólna dyskusja jest dozwolona,

 

Pozdrawiam

 

Ps. Zapomniałem wczoraj jechałem 90/h w terenie zabudowanym, więc jestem piratem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałeś kolejnego podpunktu, który mówi, że:

iv. Publikować treści bezpośrednio lub pośrednio godzących lub mogących potencjalnie godzić w prawa autorskie. Zabronione jest także informowanie o miejscu składowania takich treści,

Chodzi o to, że podałeś link do portalu, na którym znajduje się mnóstwo wiadomości odnośnie nielegalnego oprogramowania, kluczy itp. Czy na satkurier.pl również można uzyskać takie informacje? A moje pełne uzasadnienie odnośnie usunięcia linku brzmiało następująco: "Proszę nie linkować do pirackich portali, nawet jak problem nie dotyczy piracenia - Regulamin." Dziwne, że nie podałeś tutaj pełnego powodu, a jako swój argument przytaczasz bieżące informacje o systemach kodowania zamieszczane przez dwa serwisy. Między publikacją informacji o nowościach zachodzących w systemach kodowania, a udostępnianiu gotowych rozwiązań do łamania tych systemów jest dość spora różnica. Tego na satkurier.pl nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz na Sat-elice News czy na Lakim klucze, idąc tym tropem dlaczego Satkurier.pl który też bierze informacje i cytuje żródło z Sat-elita.info czy z Lakiego. To tak jak by Satkurier.pl też podawał linki do portalu pirackiego, a to też jest niezgodne, oczywiście według twojej teorii.

Jak na razie nie wyjaśniłeś mi gdzie jest w regulaminie taki podpunkt odnośnie tego twojego cytatu, bo ten co podałeś nie ma nic wspólnego z piractwem tylko prawami autorskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikowanie gotowych rozwiązań jak złamać system kodowania też jest ingerencją w czyjeś prawa autorskie. Każdy system kodowania używany na satelicie chroniony jest prawem autorskim.

A gdzie masz na Sat-elice News czy na Lakim klucze
No nie wiem w jaki sposób to skomentować. Na takim poziomie nie chcę z Tobą dyskutować. Następnym razem nie będziesz linkował. Trzeba mieć swój honor i umieć przyznać się do błędu, albo przynajmniej zamilczeć. Na tym kończymy dyskusję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Skoro to wątek Hyde Park czyli o wszystkim i o niczym to chcę troszkę napisać o Administartorach naszego forum, bo to my tworzymy to forum bez nas nie było by tego forum.

Chcę nadmienić mianowicie, że czasem Administratorzy zamykający wątki nie mają racji i pod byle pretekstem dają ostrzeżenia bądź zamykają wątki nie dając nikomu dojść do głosu i dając ostrzeżenia.

Chcę nadmienić zarówno, że nie mamy możliwość wypisania się z forum i skasowania naszych wątków, które napisaliśmy a to nie jest zgodne z obowiązującym prawem w Polsce.

Ponadto mam nadzieję, że Administratorzy to ludzie umiejący przyjmować krytykę o sobie samym, tak jak i my to robimy otrzymując ostrzeżenia.

Ponadto mam nadzieję, że Wy również nie boicie się pisać krytycznie pod adresem Administratorów i wypowiadać się o tym forum krytycznie.

Piszcie co się Wam nie podoba.

Mam nadzieję, że za ten wątek nie wylecę z forum, nie dostanę ostrzeżenia oraz, że ten wątek zaraz nie zostanie zamknięty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszak to o wszystki i o niczym, więc czemu nie o forum i nie o Administrartorach!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za tą ilość wykrzykników, to ostrzeżenie powinieneś dostać, bo w regulaminie jest napisane, aby ich nie nadużywać :roll: Ale ktoś kto pewnie nie czytał regulaminu forum, tego nie wie - przewijać przewijać, zaakceptować i się zarejestrować... a później narzekać, że administrator/moderator to administrator/moderator tamto :/ Przecież robią to co do nich należy, a że ty nie zrobiłeś tego co należało do ciebie w momencie rejestracji to już nie administratora, ani moderatora wina :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok, fakt kto czytał regulamin. Ale jaką podstawą prawną sobie Administratorzy uzurpują do tego żeby nie można było wypisać się z forum, bądź wykasowania swoich postów, jest to nie zgodne z prawem polskim! Żaden regulamin tego nie zmieni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

regulamin, to nie wszystko. Prawo to prawo. Dura lex sed lex. Twarde prawo, ale prawo. Kiedyś pytałem administratora o to, dlaczego nie można wypisac się z forum, dostałem info że taki jest regulamin, więc nie jest zgodny z prawem, a administratorzy powinni liczyć się z możliwością posciągnięcia ich do odpowiedzialności karnej! Były już w Polsce procesy podobnego typu, które zawsze były wygrywane przez podających do sądu cywilnego. Brak możliwości wypisania sie z forum i skasowania swoich postów, jest to brak swobód obywatelskich zagwarantowanych w konstytucji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, fakt kto czytał regulamin. Ale jaką podstawą prawną sobie Administratorzy uzurpują do tego żeby nie można było wypisać się z forum, bądź wykasowania swoich postów, jest to nie zgodne z prawem polskim! Żaden regulamin tego nie zmieni!!!

To podaj ten paragraf polskiego prawa cywilnego, który tak mówi, a nie tylko pisz, że to niezgodne z prawem :roll:

Na wyraźną prośbę użytkownika, administrator usunie ci konto - już to robił z tego co pamiętam - zgłoś to przez Prywatną Wiadomość. Co do tego, że user nie może usuwać swoich postów, to jest w tym sens, bo wtedy użytkownik nawet nie ma jak próbować robić przekrętu, że najpierw coś napisze, dostanie za to ostrzeżenie, potem sobie usunie to co napisał i za co dostał warna, jednocześnie wmawiając wszystkim, że czegoś takiego nie pisał - to już jest nadużywanie swobody obywatelskiej :| Zgodne z prawem jest ponoszenie odpowiedzialności za swoje słowa i przestrzeganie ustalonych reguł - także tych, na które wyraziłeś zgodę rejestrując się tutaj. Myślę, że można zakończyć ten temat tutaj. Dalsze wyjaśnianie swojej sprawy kontynuuj poprzez Prywatne Wiadomości z administratorem forum, tj. Mr. Orbita, bo w sumie to i tak powinieneś to od początku zrobić skoro nie zgadzasz się z decyzją moderatora o usunięciu twoich postów (kolejny punkt regulaminu :]), a nie zakładasz z tego powodu specjalnie temat - nawet, jeśli to "Hyde Park" :| Prywatna Wiadomość do Mr.Orbity i wyjaśnij to tamtą drogą :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...