Skocz do zawartości

Dysk twardy do tunerów Ferguson Ariva


marko76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez urazy, ale "party" to mi się tak jakoś bardziej rozrywkowo kojarzą. Nie lepiej użyć poczciwych "części" lub "kawałków"? ;)

 

Dodam, że NTFS jest mniej podatny na błędy. Poza tym można łączyc pliki bezpośrednio na takim dysku.

 

Czy lepszy będzie dysk 2,5", czy też 3,5", zależy od preferencji.

 

Dysk 2,5"

Za - brak zewnetrznego zasilacza, łatwa mobilność, bardziej cichy

Przeciw - wyższa cena

 

Dysk 3,5"

Za - niższa cena

Przeciw - zewnetrzny zasilacz, utrudniona mobilność, mniej cichy

 

Pomijajac różnice, oba spełnią dobrze swoje zadanie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Ja mam Fergusona Ariva 100E i mam problem z nagrywaniem na dysk zewnętrzny Samsung G3 Station 1,5 TB, podczas nagrywania co chwilę się rozłącza na USB i z powrotem się łączy, nie wiem co jest grane, sformatowałem go do systemu plików NTFS z jedną partycją i nic. Jak podłączę Pendr. 4 GB to nagrywa do końca i jet ok. W tym dysku na podglądzie informacji o podłączonej pamięci w górnym pasku są dwie strzałki zielona i czerwona w Pendr, są do połowy wysunięte a jak podłączę dysk zewn. to są całkiem z lewej strony, zastanawiam się czy go nie wymienić. Może ktoś się zna lepiej i mi doradzi, będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strzałki pokazują chyba wolne miejsce na dysku. Zdarza się, że z niektórymi dyskami Ariva nie dogaduje się najlepiej. Nie napisałeś, jaką wersję oprogramowania posiadasz. Najnowsze bety mają problemy ze złączem USB. Ja używam 2,5 calowego napędu WD Elements. Chodzi bez zarzutu.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cóż ja to chyba mam pecha.

Poszukując informacji na temat jaki dysk będzie odpowiedni dla mojej arivy200 na stronie producenta wyczytałem:

 

"Jaki dysk twardy można podłączyć do Arivy 100/200?

W Arivie 100/200 powinna działać większość zewnętrznych dysków twardych. Dyski twarde 3,5 calowe w obudowie z własnym zasilaniem powinny działać bez problemu. Część dysków 2,5 calowych zasilanych wyłącznie z portu USB (np. WD My Passport Essential) również powinna działać. Dysk powinien mieć założoną jedną podstawową partycję sformatowaną w systemie NTFS. Partycje FAT32 są również obsługiwane ale ze względu na ograniczenia nie polecamy ich stosowania.

Z testów wynika, że obsługiwane są dyski do 1,5TB. Większe mogą działać niestabilnie lub w ogóle."

 

Nie wiele myśląc zakupiłem sobie nowiutki WD My Passport Essential 320. Dysk ma jedną sformatowaną partycję NTFS. Więc wszystko gra... do momentu podłączenia dysku do a200. Dysk nie jest wykrywany.

Szukając dalej (również na stronie producenta) znalazłem:

 

"Dlaczego odbiornik nie wykrywa dysku WD My Book?

 

Przypominamy, że z obornikiem prawidłowo działają tylko dyski z jedną partycją podstawową w formacie NTFS lub FAT32 (zalecamy korzystanie z formatu NTFS).

Z doświadczenia wiemy, że twz. My Booki posiadają domyślnie kilka partycji w tym co najmniej jedną ukrytą. Ukryta partycja służy do funkcji kopi zapasowych i przywracania sytemu. Równocześnie stanowi ona główny problem. Dysk należy odpowiednio przygotować w komputerze przed podłączeniem do odbiornika. Zaleca się usunięcie wszystkich partycji i stworzenie jednej podstawowej (primary) na całości w formacie NTFS.

Tak przygotowany My Book działa prawidłowo.

 

Uwaga: Najnowsze serie dysków WD posiadają oprogramowanie SmartWare w postaci wirtualnego obrazu płyty z oprogramowaniem. Niestety obraz ten znajduje się w wydzielonej części oprogramowania kontrolera dysku. Można ukryć ten wirtualny napęd ale nie można go usunąć tak jak usuwa się ukryte partycje. Odbiorniki Ariva 100/200 nie będą współpracować z takimi dyskami !!!"

 

Pytania:

Czy WD My Book to to samo co WD Passport Essential ?

Jeśli nie to czy udało się komuś ostatnio kupić i podpiąć nowego WD Passport Essential ? (par number: WDBACY3200ABK) Jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam Fergusona 8900HD i od zawsze miałem i mam problem z HD Hitachi 150GB z zewn. zasilaniem. Dysk z komputerem współpracuje absolutnie bezproblemowo.

Obecnie wykorzystuję moduł C+ w gnieździe CI oraz kartę TNK w czytniku. Model HF8900 jest bardzo himeryczny i z niektórymi HDD źle pracuje a z niektórymi wcale (nawet firma to przyznaje).Dlatego rozważam zakup ARIVY (chyba 200), czy ktoś życzliwy mi pomoże i doradzi? Chciałbym być pewien, źe jak zaprogramuję z EPG to będzie nagrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak naprawdę tylko podłączenie Twojego dysku do jakiejś Arivy da Ci pewność. Inaczej jest to trochę wróżenie z fusów. Wydaje się, że Ariva nie sprawa raczej pod tym wzgledem problemów, jednak były zgłaszane problemy odnośnie współpracy niektórych typów dysków. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, musisz postarać się o dojście do jakiejś Arivy i podłaczenie dysku.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mam arivę 100 i 120 więc zadałem pytanie w wątku dotyczącym arivy 120 ale nie uzyskałem odpowiedzi

Może tu uzyskam

Do tej pory miałem pożyczony dysk zewnętrzny Samsung 500 GB 5400 obr 8 MB USB 2 i sprawował się bez zastrzeżeń

Teraz muszę zakupić dysk i zastanawiam się nad dyskiem zewnętrznym 2,5" 7500 obr 16 MB USB 3

i w związku z tym mam pytanie czy może już ktoś z Was ma taki dysk i czy chodzi poprawnie z arivami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam Arivę 200 soft najnowszy 2.15B5_patch. Kupiłem dysk twardy 3,5' Toshiba 1 TB

taki HDD TOSHIBA 1TB USB ZEWNĘTRZNY ALUMINIUM

Dysk ten ma z tyłu wyłącznik napięcia. Jak tuner jest włączony i podłączam do niego dysk to jest ok., tuner widzi dysk. Następnie jak wyłączę tuner to dysk się nie wyłącza (nie przechodzi w stan czuwania) i dioda na dysku świeci dalej na niebiesko. Jak włączę ponownie tuner to nie widzi on już dysku, dioda na dysku świeci na przemian co kilka sekund na niebiesko (dysk włączony) i czerwono (chyba ten kolor oznacza czuwanie). Muszę wyłączyć ręcznie dysk na kilka sekund (wyłącznik z tyłu dysku), aby tuner wykrył dysk. Ale i to nie zawsze pomaga, czasami jak wyłączę na chwilę dysk i ponownie go włączę (tuner cały czas włączony) to jest taka sama sytuacja, czyli dioda miga na niebiesko i czerwono i tuner nie widzi dysku.

Tak więc jeżeli chciałbym skorzystać z timera to jest to nie możliwe, bo gdy tuner zaprogramuję aby włączył się o danej godzinie to dysk mimo, że będzie włączony to i tak tuner go nie wykryje.

Mam nadzieję, że zrozumiale opisałem ten problem. Co jest nie tak? Może ten dysk się nie nadaje do Arivy?

Dodam jeszcze, że sformatowałem dysk wg następującego sposobu (opis z jakiegoś forum):

"Podłączylem dysk do kompa. Prawym przyciskiem myszy kliknąć na mój komputer wybrać "zarządzaj" potem "zarządzanie dyskami" zaznaczyć podłączony dysk prawym przyciskiem myszy wybrać usuń dysk logiczny albo usuń wolumin, lub usuń partycję (w Windows XP). Po usunięciu na całej powierzchni dysku założyć jeden wolumin podstawowy (klikacie prawym na dysk zewnętrzny [na dole] i nowa partycja, potem ważne aby zaznaczyć partycja podstawowa) i zaznaczamy "nie formatuj" zamykamy okna.

Uruchomić program EASUES Partition manager Home edition. Jest to wersja w 100 % darmowa, w przeciwieństwie do systemu Windows umożliwia sformatowanie dysku zewnętrznego w systemie FAT 32 i formatujemy na Fat 32 (klikamy prawym na dysk zewnętrzny i format) zamykamy i zapisujemy przy wyjściu z programu, rozpoczyna się formatowanie, które trwa krotka chwile. Jak sprawdzimy teraz we właściwościach dysku to powinien być FAT 32. Po tym wszystkim podłączamy do tunera i cieszymy się działającym dyskiem"

 

Formatowałem też na system NTFS wg powyższych wskazówek, jak i pod Windowsem i jest to samo.

Może dysk jest wadliwy? Pomocy, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arivę 200 soft najnowszy 2.15B5_patch. Kupiłem dysk twardy 3,5' Toshiba 1 TB

taki HDD TOSHIBA 1TB USB ZEWNĘTRZNY ALUMINIUM

Dysk ten ma z tyłu wyłącznik napięcia. Jak tuner jest włączony i podłączam do niego dysk to jest ok., tuner widzi dysk. Następnie jak wyłączę tuner to dysk się nie wyłącza (nie przechodzi w stan czuwania) i dioda na dysku świeci dalej na niebiesko. Jak włączę ponownie tuner to nie widzi on już dysku, dioda na dysku świeci na przemian co kilka sekund na niebiesko (dysk włączony) i czerwono (chyba ten kolor oznacza czuwanie). Muszę wyłączyć ręcznie dysk na kilka sekund (wyłącznik z tyłu dysku), aby tuner wykrył dysk. Ale i to nie zawsze pomaga, czasami jak wyłączę na chwilę dysk i ponownie go włączę (tuner cały czas włączony) to jest taka sama sytuacja, czyli dioda miga na niebiesko i czerwono i tuner nie widzi dysku.

Tak więc jeżeli chciałbym skorzystać z timera to jest to nie możliwe, bo gdy tuner zaprogramuję aby włączył się o danej godzinie to dysk mimo, że będzie włączony to i tak tuner go nie wykryje.

Mam nadzieję, że zrozumiale opisałem ten problem. Co jest nie tak? Może ten dysk się nie nadaje do Arivy?

Dodam jeszcze, że sformatowałem dysk wg następującego sposobu (opis z jakiegoś forum):

"Podłączylem dysk do kompa. Prawym przyciskiem myszy kliknąć na mój komputer wybrać "zarządzaj" potem "zarządzanie dyskami" zaznaczyć podłączony dysk prawym przyciskiem myszy wybrać usuń dysk logiczny albo usuń wolumin, lub usuń partycję (w Windows XP). Po usunięciu na całej powierzchni dysku założyć jeden wolumin podstawowy (klikacie prawym na dysk zewnętrzny [na dole] i nowa partycja, potem ważne aby zaznaczyć partycja podstawowa) i zaznaczamy "nie formatuj" zamykamy okna.

Uruchomić program EASUES Partition manager Home edition. Jest to wersja w 100 % darmowa, w przeciwieństwie do systemu Windows umożliwia sformatowanie dysku zewnętrznego w systemie FAT 32 i formatujemy na Fat 32 (klikamy prawym na dysk zewnętrzny i format) zamykamy i zapisujemy przy wyjściu z programu, rozpoczyna się formatowanie, które trwa krotka chwile. Jak sprawdzimy teraz we właściwościach dysku to powinien być FAT 32. Po tym wszystkim podłączamy do tunera i cieszymy się działającym dyskiem"

 

Formatowałem też na system NTFS wg powyższych wskazówek, jak i pod Windowsem i jest to samo.

Może dysk jest wadliwy? Pomocy, co robić?

Panie kolego, dysk na pewno nie jest wadliwy. Zakładając ten temat napisałem, że posiadam podobny dysk do kupionego przez Pana. Mój posiada jedynie 500 MB, ale z opisu dokładnie identycznie zachowuje się współpracując z tym tunerem.

Przy tym dysku i tunerze aby wszystko należycie współpracowało należy pobawić się w dopasowanie softu do całego zestawu. Obecnie moja Ariva pracuje na sofcie 1.5B6 z włączoną funkcją zegara w trybie czuwania (dość istotne!!!). Współpraca jest prawidłowa, timery są realizowane w 100%.

Dioda niebieska właściwie oznacza że dysk pracuje, natomiast jego inicjacja w tunerze nie jest sygnalizowana tą diodą. Wydedukowałem że kolor czerwony oznacza zwyczajnie "awaria". W takim przypadku przy podłączonym dysku do tunera, potrzeba wyłączyć obydwa urządzenia a następnie włączyć z powrotem najpierw tuner a następnie dysk.

Nie znam trwałości tych dysków, ale z tego co słyszę że czy tuner jest włączony czy w trybie czuwania dysk pracuje cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...