Skocz do zawartości

Dysk twardy do tunerów Ferguson Ariva


marko76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłem dysk (Toshiba 3,5" 1 TB) do sprzedawcy (prawo konsumenta - możliwość zwrotu w ciągu 10 dni) i rozglądam się za innym.

W związku z tym mam pytania odnośnie dysku 2,5" Samsunga S2 320 GB zasilanego z USB.

Czy po włączeniu tunera (dysk oczywiście podłączony pod USB i włącza się razem z tunerem) dysk ten po 5 min. przechodzi w stan uśpienia (w specyfikacji piszą, że w tryb gotowości po 5 minutach braku aktywności), czy nie przechodzi?

Od włączenia mija np. godzina i włączam nagrywanie, to czy bez problemu nagrywa się na dysk?

Czy jak wyłączam tuner to dysk także zawsze się wyłącza? czy czasami są jakieś problemy i dysk dalej chodzi?

Czy nagrywanie z timera działa bez problemu? czy tuner i dysk włączają się razem i później po zakończeniu nagrania obydwa się wyłączają?

Może te pytani wydają się trochę śmieszne, ale miałem już do mojej Arivy 200 dyski zasilane osobne 3,5": WD 500 GB (padł dysk) i tą Toshibę (chyba walnięty był ten dysk, bo komputer też nie zawsze chciał go wykryć).

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Podepnę się i zapytam. Mam dysk WD 1600BEVS wyciągnięty z laptopa. Czy jeśli włożę go do obudowy dysku 2,5" SATA to będzie współpracować z Arivą(połączenie kablem usb łączącym obudowę z tunerem) ?

Odpowiem na swój post :D Przetestowałem i działa. Wielkie dzięki za wcześniejszą odpowiedź dla @ArtS :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę nieco niniejszy temat, ponieważ mam takie pytanko:

Jaki dysk byłby dobry do współpracy z Arivą 202E? Najlepiej, jakby to był dysk 2,5" z zasilaniem przez USB z tunera, jeśli jest to możliwe.

Obecnie do nagrywania używam pendrive'a 16GB marki Patriot i wszystko jest OK, ale zastanawiam się tak nad kupnem jakiegoś dysku, który by dobrze działał też z moją Arivą 202E... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @ArtS007 ci odpowiedział poprawnie. Dysk działa. Pytałeś w poprzednim poście o WD Elements, a teraz po raz kolejny o to samo. Arivy są zbudowane podobnie, główną różnicą są procesory, które akurat nie wpływają dobitnie na poprawną prace dysku w Arivie 210, 250, czy 202E. Nie wiem o co się czepiasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku rzeczywiście nikt nie pisał o dysku z USB 3.0. Udało mi się przeprowadzić krótki test na pożyczonym dysku WD Elements 2,5", USB 3.0 o pojemności 1 TB z moją Arivą 200. Zaprogramowałem sześć testowych nagrań na różnych kanałach. Każde z nich miało 13 minut, a odstęp pomiędzy nimi to 2 minuty.

 

Skuteczność nagrań - 100%. Sprawdzone w komputerze, dla pewności.

 

W porównaniu z WD Elements 320 GB zauważyłem dłuższą inicjację tego dysku, ale nie wpłynęło to negatywnie na inicjację nagrania. Wydłużona inicjacja może wynikać tylko z większej pojemności. Kiedyś testowałem współpracę z dyskami formatowanymi z większym klastrem, niż standardowy (4 kB) i po takim formacie dysk inicjował się szybciej. Czyli, im więcej klastrów, tym dłuższa inicjacja. Dyski z klastrem do 16 kB działały poprawnie, ale z 32 kB już nie.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku rzeczywiście nikt nie pisał o dysku z USB 3.0.

Ale pisał o 2.0. Standard USB 3.0 jest wstecznie kompatybilny z urządzeniami USB 2.0. W sumie gdy USB 3.0 stanie się standardem w np. Arivach(przy następnych modelach) będzie to pozytywnie wpływało na lepsze nagrywanie i odtwarzanie materiału HD z dysku w jakości FULL HD, a może i za kilka lat ULTRA HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to wina ograniczenia systemu plików. Bardziej oprogramowania Arivy. Nagrywałem na Arivie na dysku w formacie NTFS i były podzielone. Ten sam dysk miałem podłączony do niemieckiego dekodera Comag i ten dekoder nagrywał w całości film nawet powyżej 4GB w jednym pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak napisane oprogramowanie, aby czasami nie wyskakiwał błąd przy przekroczeniu tej granicy przy FAT32, który ma takie ograniczenie wielkości dla jednego pliku. Dla NTFS to nie problem, ale dla FAT32 tak. Gdzieś czytałem, że FAT32 jest użyteczne, bo z NTFS nie można zrobić aktualizacji z pendrive, ale nie wiem czy to prawda, bo zawsze używam dysku z FAT32, a nie będę go specjalnie formatował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB 3.0 jest z założenia zgodne z wersjami poprzednimi, ale jak to w życiu bywa, zgodność oznacza emulację, a ta nie musi być idealna. Przepustowość standardu USB 2.0 jest na tyle duża, że spokojnie poradzi sobie z nagraniem i odtworzeniem każdego dostępnego obecnie materiału HD. Radzi sobie spokojnie nawet z filmami zrzuconymi z dysków bluray bez rekompresji (sprawdzone przeze mnie w praktyce wiele razy). Dlatego nie sądzę, aby był sens w instalowaniu w tunerach satelitarnych interfejsu USB 3.0. No chyba tylko po to, aby lepiej prezentowała się specyfikacja na papierze. Zaś Ultra HD? Kolejny sposób na wyciągnięcie od nas pieniędzy. Aby docenić zalety takiej rozdzielczości musielibyśmy mieć przynajmniej 100" ekrany i w takim przypadku siedzieć w odległości nie większej, niż 3 metry od nich. Bez opracowania skuteczniejszych algorytmów kompresji nie bardzo też widzę szansę na to, aby taki przekaz pojawił się na satelicie. To w końcu czterokrotnie większa ilość informacji potrzebnych do przesłania.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...