Skocz do zawartości

Telewizory LCD, Plazma a loga stacji TV.


Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie jak logo danej stacji wpływa na te telewizory bo gdzieś czytałem, ze w Australii logo wypaliło na ekranie znak po tym jak właściciel telewizora plazmowego oglądał dłuższy czas jeden kanał. Czy istnieje taka możliwość, ze jakbym oglądał dany kanał przez 24 godziny na dobę czy coś takiego może mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim TV Sanyo (CRT) jest właśnie wypalony pasek. Podczas słuchania radia tuner wyświetla na dole ekranu pasek z numerem kanału, nazwą stacji, itp. I tenże pasek został, jest słabo widoczny, ale można odczytać "136 Sunshine live" :D

Trochę to dziwne, że akurat "136" zostało, ponieważ numer, pod którą mam zapisaną tą stację, zmieniał się co jakiś czas, więc musiało wystąpić jakieś konkretne zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak to jest prawda. Jeśli telewizor plazmowy cały czas wyświetla ten sam obraz to jaśniejsze fragmenty obrazy powodują z czasem, że te miejsca świecą słabiej.

Wprawdzie w nowszych modelach częściowo rozwiązano ten problem, przesuwając cały obraz o jedną linię ale i tak telewizor plazmowy nie nadaje się do prezentacji plansz i innych stałych obrazów.

Telewizory LCD nie maja tej wady a CRT w minimalnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kup sobie teraz sprzęt za 4 tys. zł :?

 

Ja mam smaka wymienić TV bo mam nie pierwszej młodości, choć jest b. dobry i duży ale jeszcze z przed czasów zanim weszły te 100hz.

 

Może cos doradzicie ?

 

Zależy mi żeby nie miał za dużej "[beep]" tj. tyłu :D

był 100hz i 16/9

Zastanawiam sie czy warto wydawać tyle kasy na LCD ? Czy kupić poprostu fajny, dobry ale kineskopowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem wczoraj u znajomego. Plazmę (LG 42 cale) kupił późną jesienią czyli nie ma 6 miesięcy. Oglądaliśmy TVN a w rogu było widać wypalony znaczek TVP1. No i lipa straszna! Sam chciałem kupić plazmę i teraz nie wiem co robić? Wie ktoś jak tego uniknąć? Zwykłego TV z kineskopem nie warto kupować bo podobno za max 8 lat nie będzie w stanie odbierać programów bo będą nadawane w technologii cyfrowej czyli zostanie możliwość tylko przez dekodery Cyfry+ Polsatu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tv LCD są spoko zwłaszcza dobrej marki. O plazmach to wiele słyszałem od nawet niektórych sprzedawców w sklepach typu RTV EURO AGD czy DOMAR BYDGOSZCZ i teraz potwierdzenia przez Was tej tezy to już samo za siebie mówi, że nie warto kupować plazmowych. Myślę o zakupie tv LCD Sony BRAVIA chociaż sam nie wiem, bo mam w swoim pokoju tv LCD PHILIPS 20'' i również na nim oglądam Cyfrę i w sumie mi starczy jeden LCD w domu. Mam bardzo dobry tv kineskopowy obecnie na dole w pokoju gościnnym, panoramiczny 32''. Jakiś czas temu kupiłem, ponieważ w starym tv Sony 29'', który miał powyżej 15. lat wyszły trzy kolorowe paski przez cały ekran oraz jedna wielka, biała krecha, która przechodziła przez cały ekran w środku. No, ale trzeba przyznać, że bardzo długo grał mi i dopiero po tylu latach się takie coś zrobiło to i tak trzeba bardzo pochwalić. Nie wiem jak Wy ale wiele ludzi chwali produkty Sony, zwłaszcza telewizory. Jest drogą marką ale warto kupić. Ja nic nie mam do telewizorów Sony. Bardzo sobie chwalę produkty Sony zwłaszcza telewizory. Miałem tv Sony, który miał powyżej 15. lat i grał bez zarzutów. Dopiero pod koniec wyszły te paski kolorowe przez cały ekran ale i tak dało się oglądać. Nadal by grał ale wydaliśmy go i kupiłem nowy. Był bardzo dobrym telewizorem i nadal by mógł mi grać ale zdecydowałem się na nowy telewizor. Chciałem już coś nowszej generacji :D

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrozumcie ze plazmy to przezytek... Przeciez wogole mieli wycofac plazmy z produkcji nie wiem czemu jeszcze mozna je kupic. Tylko LCD. Wogole jak zobaczylem pare razy plazme w salonie i zobaczylem LCD kolo tego (moze i mnijeszy troche wzgledem plazmy ale ceny podobne) to nigdy bym sie nie zdecydowal na plazme ta ostrosc obrazu i kolory wogole nie ma co porownywac.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...