Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zwracam się z tym problemem tutaj, bo już nie mam gdzie. Ostatnio oddałem mój dekoder HD5000 do naprawy, bo wyskoczył problem z kartą. Konsultant nadał uprawnienia i po kilku godzinach odebrałem działający dekoder (widziałem, że w punkcie działa). Podłączyłem go w domu, działał, ale po około godzinie ekran zrobił się czarny. Na wyświetlaczu dekodera świeciła jedynie mała, czerwona dioda. Odłączałem, resetowałem, próbowałem inne zasilacze (od innego, działającego dekodera CP), podłączałem w różnych pokojach - tylko czerwona dioda. Dziś wybrałem się do punktu po raz kolejny, podłączam mój dekoder, który za pierwszym razem po może kilkunastu sekundach zaczyna działać, wyświetla godzinę/numer kanału, a na telewizorze odbiera sygnał. Konsultant zażądał za sprawdzenie sprzętu 10 zł, gdyż nie miał podstaw do wymiany. Wracam do domu, podłączam dekoder i znowu to samo - czerwona dioda świeci. JAK TO MOŻLIWE? Mam jeszcze dekoder innej platformy, drugi dekoder CP i tam wszystko działa bez zarzutu, znowu próbowałem rożnych kabli antenowych, kabli hdmi, zasilaczy, telewizorów, a nawet gniazdek, a problem nie zniknął... Jakim zatem cudem ten dekoder w punkcie działa bez zarzutu?

 

Na ten moment mam niedziałający dekoder, za który muszę płacić, a w punkcie nie ma podstaw do wymiany, a jedynie żądanie opłaty w wysokości 10 zł...

 

PS Wcześniej miałem problem z dyskiem twardym w innym dekoderze (CP). Podłączałem, odłączałem go przez miesiąc, a dekoder nie mógł wykryć sprzętu. Przeszedłem się po tym czasie do punktu, podłączyłem mój dysk do mojego dekodera i dysk od razu został wykryty. Od tamtego czasu dysk działa ok, jak to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, że masz dwa dekodery na jednym kablu antenowym?

 

jeśli tak, to już masz przyczynę, bo dekodery CP nie przechodzą domyślnie w pełny stand by i wymusza się go przez dłuższe przytrzymanie (2s)"Power" na pilocie i potwierdzenie przyciskiem "OK".

 

W udawanym stand by, dekodery CP na jednym kablu, walczą ze sobą o dominację nad konwerterem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od 10.10.2013 r. mam nowy soft w moim HD5000 Obecna wersja to 2.34.1.5. Co zauważyłem to EPG nie ginie po godz. 20.00. Funkcjonalność ECO - automatyczne wyłączanie dekodera po 3 lub 6 godzinach, gdy nie jest używany. Mankamentem jest to, że tych 3 i 6 godz. nie można całkowicie wyłączyć. Np. nocne nagrywanie z dekodera na nagrywarkę stacjonarną DVD powyżej 6 godzin. A jaka wersja jest na Waszych HD5000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ipla działa bez problemu :) Wszystko testowane dziś przez 4h :D (transfer z Netii ok 15mb/s). Bez problemu materiały się odtwarzają w SD i HD (można wybrać przy niektórych materiałach). Podoba mi się też ta nowa "belka informacyjna" podczas oglądania w Iplii - szczerze wolałbym, żeby była ona także podczas oglądania materiałów tych z satelity :)

 

EPG też naprawili - jest już podgląd na parę dni później. Funkcji ECO jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale [beep]y ! Nowa funkcja ECO Autowyłączanie wymusza wyłączenie dekodera po 3 lub 6 godz. Czyli koniec z programowaniem nagrywania z kilkugodzinnym wyprzedzeniem z zewnętrznej nagrywarki. To jest jakaś totalna masakra ! Zmuszają nas do bycia ECO - to jest bezczelność i brak szacunku dla klientów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...