Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś jakiś sposób z tego forum aby wyszukać kanał GRTS Gambia na tym dekoderze :?: Wcześniej kanał miałem wyszukany pod nazwą "_" a wczoraj dekoder się zawiesił i nie wiem jakim cudem przywróciły się ustawienia fabryczne i teraz już nie mogę znaleźć tego kanału.Kanał znajduje się na satelicie Eutelsat 7A- 10.722 27500 V.Ogólnie z tego transponderu dekoder wyszukuje tylko 8 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-L42ET5E i dekoder HD 5000 bardzo słabo współpracują ze sobą. Wiesza się ciągle dekoder, pomaga wtyczka jedynie.

Dekoder nbox z tym TV chodzi jak malinka, nic się nie wiesza itd. Z HD5000 są problemy. Ale znalazłem metodę na to. Najpierw włączyć TV, a potem kilka sekund później włączyć dekoder, chociaż czasami i tak się zawiesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głównej listy nie da się usunąć kanałów (pojedynczo),(dostępne funkcje opisane są na dole w menu, wciskamy przycisk "OK" później dwa razy przycisk "strzałka do góry" ukazują się wtedy opcje edycji kanałów). Jedyna opcja usunięcia kanałów powyżej 1000 to ustawienia fabryczne, dość niewygodne posunięcie bo kasuje się nam wszystko ale na dzień dzisiejszy chyba jedyna opcja na usunięcie kanałów.

 

Z list ulubionych kanały usuwamy zielonym przyciskiem. (dostępne funkcje opisane są na dole w menu, wciskamy przycisk "OK" później dwa razy przycisk "strzałka do góry" ukazują się wtedy opcje edycji kanałów)

 

dodam jeszcze że przytrzymując przycisk "czerwony" przy oglądaniu danego kanału ukazują się nam jakość, siła sygnału i parametry techniczne kanału który oglądamy, info i ciekawostka dla tych co jeszcze nie doszli do tego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder HD 5000 i co jakis czas sie zawiesza przy probie właczenia wiec mam pytanie czy to jest normalne przy tego typu dekoderach albo czy to jest wada produkcyjna dekodera. pokazuje sie czarny obraz i opis kanału oraz czasami nie moge przelączac kanałow i jest zablokowany musze wtedy wyłaczyc z listy zasilania i jeszcze raz go właczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się. Po wpuszczeniu ostatniego oprogramowania z IPLĄ - niestety coraz częściej. Nawet kilka razy w tygodniu. I właśnie głównie przy włączeniu dekodera. To nie jest do końca normalne, niestety ten typ tak ma jak i większość dekoderów produkcji CPT. Jak im się zechce to może wypuszczą nowy soft, który wyeliminuje zawieszanie.

A ogólnie sprzęt oferowany przez operatorów bardzo często dostarcza takich uniedogodnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lila74, od jakiegoś czasu bardzo często zawieszają mi się dekodery, najpierw zaczął HD2000 po ostatniej aktualizacji softu (nie pomaga przywracanie ustawień fabrycznych), a teraz dosyć często wiesza się przy włączaniu HD5000, te typy tak mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora by to masowo zgłaszać poprzez icok i niech dadzą nowe oprogramowanie

Wątpię że coś to da, ja jestem abonentem od kilku lat to wyłącznie wymiana non stop, sami powinni się domyśleć że są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. HD 5000 użytkuję już ponad 2 lata i moje doświadczenia w kwestii jego wieszania się są następujące:

Przy automatycznej instalacji kanałów dekoder instaluje jedynie kanały z SR 27500, a nie widzi kanałów z SR 29900. Trzeba je doinstalować ręcznie. I tu leży chyba problem. Po instalacji ręcznej uzyskałem dostęp do tych stacji (np. włoski Real Time) ale dekoder zaczął notorycznie się wieszać. Gdy zrezygnowałem z kanałów z SR 29900 problem ustąpił, a dekoder przez te dwa lata sprawował się w zasadzie bez zarzutu. Aż do stycznia 2013. Podejrzewam, że jest to związane z umieszczeniem na liście CP stacji Supertennis HD, która w końcu 2012r zmieniła parametry nadawania i obecnie ma SR 29900 właśnie.

Czy ktoś ma podobne odczucia/doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wieszania się dekodera przy włączaniu to mam sposób :) Pierwsze to włączamy dekoder a później TV.

 

Jak włączałem pierwsze TV a później dekoder to była zwieszka bardzo często, albo dekoder w ogóle nie reagował na pilota... :/

 

Mam podobnie i tak jak mówisz najpierw dekoder potem TV :D ale te dekodery odpały mają nie raz :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wierzę. Pytałem się w którymś temacie, czy jest funkcja wyłączania dekodera po ustalonym czasie bezczynności lub chociaż funkcja ustawiania czasu po którym dekoder się wyłączy, niestety nie otrzymałem odpowiedzi, ale pomyślałem sobie że w tych czasach każdy sprzęt musi takie coś posiadać, cóż myliłem się. Po zakupie dwóch hd6000 próżno szukać takich opcji jak ustawienie bezczynności 1 godzina 2, 3 czy 4 godziny (np przez 1 godzinę nie wysłano informacji z pilota - podgłośnienie, zmiana kanału itp) i po takim czasie ma się dekoder wyłączyć lub chociażby prostej funkcji timera off, co to ma być? Taka funkcja u mnie to podstawa, zawsze oglądam telewizję do późna i usypiam nie wiadomo kiedy, i teraz dzięki takim nowoczesnym urządzeniom będzie mi to bębniło całą noc marnując energię :). Przecież chyba żaden problem dodać taką funkcję programowo? Trzeba by napisać do supporu czy coś? Macie jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę cię dobiję: takiej funkcji nie zaimplementowano, bo zwyczajnie nic ona by nie dawała :) HD5000 po "uśpieniu", kiedy to wyświetla zegar, żłopie praktycznie tyle samo prądu, co po włączeniu, a jeśli masz dysk, cały czas się on kręci. Żeby ściąć zużycie energii, trzeba dekoder wyłączyć - przytrzymać dłużej czerwony przycisk, i potwierdzić przez "OK". Wówczas znika zegar, świeci się tylko pomarańczowa dioda, nie ma też napięcia na USB.

 

edit: Po takiej procedurze, włączanie jest dłuższe, pierwsze użycie EPG to też konieczność odczekania dłuższej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panowie, nie może być tak, niech programiści wezmą się do roboty :) Zauważ, że to użytkownik wybiera w jaki sposób chce wyłączyć odbiornik, taka funkcja jest jak najbardziej na miejscu, nie zmniejsza to funkcjonalności urządzenia tylko ją zwiększa. Niech użytkownik decyduje czy po odpowiednim ustawieniu dekodera chce żeby się on sam wyłączył, czy przeszedł w tryb uśpienia czy w tryb czuwania odłączając wszystkie urządzenia. Jeżeli urządzenie pobiera taką samą ilość energii podczas grania jak i normalnego wyłączenia to po co jest funkcja zwykłego wyłączenia? :) Bez sensu to jest. Będę dalej narzekał, bardzo ale to bardzo brakuje mi funkcji przypominania o programie (po ustawieniu pojawia się komunikat o przypomnieniu iż ten program był zaplanowany do oglądania). Dziwnym jest też fakt, że nie można oglądać filmów z pendrive, funkcja usb jest całkowicie zablokowana dla innych urządzeń :) Jak mi się coś przypomni to jeszcze napiszę, dodatkowo zauważyłem że mój dekoder hd6000 co jakiś czas się zawiesza, na moim starym echostarze dsb 717 przez 4 lata ani razu takie coś się nie zdarzyło, a tu przez 2 dni 2 razy się zawiesił przy włączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poczytałem Wasze problemy z zawieszaniem się HD5000, u mnie jest identycznie , ostatnio nie ma dnia żeby szmaciarz się nie zwiesił.

Tak wogóle to zaczynałem od HD2000 , po 2 miesiącach zawieszania się jego wymieniłem twardy dysk , ok miesiąca spokoju i ponowne zwisy.

Udałem się więc do punktu sprzedaży gdzie otrzymałem w zamian HD5000 dysk twardy został stary .I znowu ok 1 miesiąc spokoju i ponowne zwisy. Nagrałem ok 12 minutowy film na kamerze opokazujący różne sytuacje zawieszania się dekodera i ponownie udałem się do punktu CP.

Pani nie patrząc na film wymieniła mi sprzęt na nowy.

I co ?

G__no , kilka tygodni spokoju i ponowne wieszanie się sprzętu.

Moim zdaniem włączanie pierw TV lub dekodera nic nie daje, hd5000 wiesza się tak samo często .

Korespondowałem troszkę z biourem obsługi klienta napisałem np to:

 

,,Dzisiaj kolejny raz wymieniłem dekoder ( ciągle zawieszający się )proszę o szybkie ponowne udostępnienie sygnału , teraz mam błąd 9 ,,błąd karty".

Dekodery HD5000 jak i mini HD2000 moim zdaniem mają problemy z oprogramowaniem, które szwankuje przy podłączeniu twardego dysku ( w punkcie CP w kolejce do obsługi czekał pan mający także HD5000 z tymi samymi objawami). Zgromadziłem materiał filmowy służę także moimi spostrzeżeniami tel --------.

Jeśli ,,nowy dekoder" będzie zachowywał się jak poprzedni poproszę o wymianę dekodera na inny typu.

 

Przykładowe odpowiedzi z kilku interwencji:

Szanowny Panie

W przypadku problemów z funkcjonowaniem dekodera prosimy o dokonanie diagnostyki dekodera w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży.

Informujemy, że lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... e-kupic.cp

lub:

Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że w sytuacji stwierdzenia problemów z działaniem sprzętu, w celu dokonania jego wymiany, bądź naprawy, Klient ma obowiązek na swoje ryzyko i koszt dostarczyć dekoder do autoryzowanego punktu sprzedaży wraz z kopią podpisanej Umowy. Jeżeli w punkcie handlowym zostanie stwierdzone, że sprzęt wymaga naprawy Klient niezwłocznie otrzyma sprawny dekoder o tym samym standardzie, co zostanie potwierdzone podpisanym Aneksem do Umowy.

 

Totalna ignorancja ze strony CP ,moim zdaniem problem może leżeć w dysku twardym , który nie jest przystosowany ( programowo) do funkcji Timeshiftingu , złe- nieodpowiednie nadpisywanie nagranego materiału na dysku.

Dlaczego przy nowym sprzęcie przez kilka tygodni jest spokuj a po jakimś czasie zaczynają się zwisy ????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...