Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy włączaniu aplikacji ipla,zawsze są problemy z połączeniem z internetem.Wyświetla się komunikat: nie można zaleźć hosta i numer błędu.

Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest wyłączenie dekodera od prądu lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Czy jest jakiś inny sposób, aby wyeliminować ten uciążliwy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam neta 6mb/s i mam tak samo jak napisał @tomaszzz więc coś w tym musi być :)

 

Jeśli oglądam coś z ipli na dekoderze inne urządzenia podpięte pod router mam wyłączone, wtedy ipla nie zrywa i nie przycina się. I tu jest jeszcze taka dziwna sytuacja bo na dwóch dekoderach włączony serial itp na ipli nie przycina się, a jeśli na dekoderze oglądam coś z ipli i mam włączony laptop nie da się nic oglądać bo przycina :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liveboxy pod względem hardware są marne. Podobnie z Netia Spotami (ale tu ciut lepiej). Miałem doczynienia z obydwoma urządzeniami przy prędkości ok 16-19 mb. W przypadku urządzenia z Orange takie zwiechy występowały, ale odnośnie Spota, przy Ipli, grze streamowej i pobieraniu dużego pliku, na urządzeniu Netii nie zauważyłem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Panowie mam problem z Iplą na Dekoderze HD5000 - dekoder zawiesza się i nie reaguje.

Opis:

Posiadam łącze 5mb,router tp-link,kabel rdj-45 do ww.dekodera.,all (DHCP) ustawione na automat,firewall wyłączony.

Przełączam na Iplę widzę że wczytują się seriale-obrazki i takie tam,ale przy próbie uruchomienia jakiegoś serialu- "obrazka" dekoder staje dęba,pojawia się kółko wczytywania i przestaje się kręcić i koniec dekoder zawieszony - muszę go odłączyć od sieci i na nowo podłączyć.

Zamieniłem dekoder na hd 3000 i ten miał podobnie.

W pkt.Cyfrowego Polsatu na obu działała IPLA.

Dodam że na tym samym łączu,kablu mój TV LG wyposażony w LAN funkcjonuje prawidłowo (serwis youtube).

Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam dekoder HD5000 i kino domowe.

Wszystkie programy mi chodzą dźwiękowo te SD i HD, te AC3 i te DD. Ale jak włącze na Polsat Sport HD i chce ustawić opcję DD+ to nie działa. Jest obraz ale nie ma dźwięku.

 

A podłączenie mam tak:

dekoder HD 5000 do TV - kabel HDMI 1

kino domowe do TV - kabel HDMI 2 - kino i tv posiadają ARC, czyli zwrotny kanał audio - video.

 

Tak więc czemu na wszystkich wszystkich programach mam głos i obraz a tylko na DD+ na Polsat Sport HD nie mam dźwięku?

Dekoder CP HD5000 jest za stary na tą technologię? Bo moje kino domowe posiada mnóstwo kodeków dźwieku a taki DD+ jest nawet w starych kinach, a moje kino z 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony BDV-E490. To te kino domowe. Z tego roku jest ono.

 

I np, jak oglądam nawet HD i DD to w opcji kina domowego jak dźwięk jest na trybie AUTO i SPORTS to wszystkie głośniki działają. A jak włącze tryb Music, Movies, i inne to własnie tylko 2 przednie i sub gra, 2 tylnie i centralny już nie gra. Jaka może być to przyczyna?

 

Mówię podłączyłem tak:

- Dekoder HD5000 kablem HDMI 1.3b danym od CP do TV

- kino domowe kablem HDMI 1.4 do TV - kino domowe i TV posiadają ARC i do tego gniazda w TV wpiąłem ten kabel HDMI.

 

Powinno wszystko iść. I co robie nie tak? Czy jeszcze to jak jest + musze dokupić optyczny kabel i wszystko będzie grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba śmieszny jesteś. Na rynku są kina domowe plastiki i te nowe i te starsze. Ludzie kupują to i to i taki standard DD+ to obsługuje każde kino.

Więc czemu moje z tego roku nowe nie obsługuje tego? No czemu skoro mam HDMI 1.4 i tv i kino domowe z funkcją ARC?

 

Mam jeszcze pchać kabel optyczny dodatkowo? Po co co mi to da? HDMI ma mi przesłać i dźwięk i obraz. A po co jeszcze dokupowac optyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę podłączyć to tak?

 

1. HDMI z HD5000 do TV

2. HDMI z kina domowego do TV - oba posiadają ARC

3. kabel optyczny do TV

 

Nie będzie konfliktu interesów?

 

A powiedz mi jeszcze:

W kinie domowym mam Tryb dźwięku:

Auto

Berliner Philharmoniker

Film

Muzyka

Sport

Night

Demo

 

I tak, na Auto chodzą wszystkie głośniki i na Sport, a na innych chodzą 2 przednie i tylko sub. Centralny i 2 tylnie cisza. To może być konflikt HDMI? A powiem, że czy z TV puszczam film, czy z kina domowego puszczam coś to tak samo, nawet przy kanałach HD 2 tylnie i centralne przy tych opcjach nie chodzą. Tylko na Auto wszystko chodzi.

 

Może być na rzeczy, że potrzebuje jeszcze kabla optycznego? bo na razie mam HDMI z kina do tv i 2 HDMI z hd5000 do tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dekoder HD 5000 podłączony do amplitunera (pioneer), pionek podpięty do tv kablem HDMI i opticalem. (po HDMI ampl sam sobie wyszukuje dźwięk i automatycznie pojawia sie znaczek stereo, DD, DD+, DTS itd a po opticalu sam mogę amplitunerowi narzucać system dzwięku z dostepnych opcji do wyboru)

 

U mnie nie ma konfliktu interesu bo albo daje na auto po HDMI albo po opticalu sam wybieram tryb przestrzenny.

 

Co do jeden głośnik gra inny nie to czasem nie da się żeby film nagrany stereo odtworzył Ci ładnie pieknie w 5.1 czy 7.1 po wybraniu jakichś opcji dzwieku, bedzie to oszukany system przestrzenny że albo coś gra albo gra i przerywa. Zeby wszystkie glosniki grały materiał musi być kodowany w DD itp itd i musi być odpowiednia ikona wyświetlana na wyswietlaczu kina. To jest własnie system kina 5.1, 7.1 itp

 

Wszystko masz podlaczone dobrze tylko nagrania stereo chcesz zrobić z nich oszukany efekt przestrzenny.

auto samo Ci ustawia dzwiek przestrzenny co dekoder dzwięku mu narzuca a jak ty pilotem wybierasz różne korekcje to "oszukujesz" system dzwięku na tych korekcjach co piszesz to jest efekt stereo. Jak dasz na materiale stereo Dolby Pro Logic lub Dolby Prologic II, Ex itd to masz tak jakby zbliżony efekt przestrzenny jest on oczywiście gorszy od prawdziwego kanałowego dzwieku DD, DD+ DTS itd

 

sory za off-top ale może sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np, zgrałem na pendrive muzykę dts HD i nie wyświetla mi ani TV zawartości, ani kino domowe te sony. A TV jak i kino mają przecież ten kodek.

Czyli jednak dobrze wszystko podłączyłem ale brakuje jeszcze kabla optycznego? Tak?

 

PS. Ale mi na kanałach HD z DD przy opcji Music, czy Movies nie chodzą wszystkie głośniki. Na Auto wszystkie chodzą, nawet przy kanałach SD czy HD. Musi być ustawione Auto. W innej opcji grają tylko 2 przednie i sub.

 

Czyli musze dokupić kabel optyczny jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy ten dekoder ma funkcję wyłącznika czasowego :?:

 

Niestety ów dekoder nie posiada takiej funkcjonalności.

 

Jak się sprawuje dysk DTU 320GB podłączony do tego dekodera? Występują z nim jakieś problemy??

 

Wiele nie nagrywam, ale się wypowiem. Przewijanie i zatrzymywanie działa bez zarzutu (tzw. timesfift). Nagrywanie generalnie też, ale czasem zdarza się, że nagra tylko czarny obraz i potem trzeba odłączyć tuner z prądu, aby kolejne nagrania były prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...