Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy że był uszkodzony a nie słabej jakości, często zdarza się że w kablu pęknie drut, głównie od zginania i skręcania na wietrze, dlatego warto brać miedź jeśli nie mocujemy kabla

 

co do pilota i przycisków P+ i P- zobaczcie sobie gdzie te klawisze są, a lista jest taka że jak masz 100 ulubionych i chcesz wstawić nowy kanał na pozycji 5 to musisz wszystko skasować do pozycji 4 i potem dodać jeszcze raz, a ponadto nie możesz wstawić nic na pozycjach kanału DLA ABONENTÓ 16, 21, 50, 74 i chyba jeszcze jedna, oczywiście standardowa lista ma kanały VOD powstawiane na połowie kanałow do 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyrozumiałość, bo nie jestem specjalistą w ustawianiu list kanałów w dekoderach i ogólnie grzebaniu w sprzęcie. Czy dobrze rozumiem, że na tym dekoderze można stworzyć listę kanałów ulubionych i można ją ustawić jako listę główną, czyli będzie się ona włączała przy każdym kolejnym włączeniu dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK, przełączanie lista ulubionych - lista głowna odbywa się klawiszem "niebieska GWIAZDKA" dekoder pamięta ostatnio używaną listę, dopóki nie naciśniejsz gwiazdki oglądasz albo listę CP albo lstę ulubionych nawet jakbyś z prądu wyłączył to wraca do ulubionej, ogólnie takie ustawienie jest jednym z nielicznych pozytywów tego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na HD 5000 można stworzyć taką liste i będzie sie właczała przy kolejnych uruchomieniach tunera.Mankamentem HD 5000 jest to że w wielu egzemplarzach kiedy tuner się zawiesi i konieczny będzie "twardy restart",czyli odłaczenie od prądu,tuner gubi tę listę kanałów i trzeba ją ustawiać od nowa.Należy też pamiętać żeby układać kanały w takiej kolejności w jakiej są nam potrzebne,gdyż nie ma (jak na razie) możliwości przesuwania kanałów na własnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba nie warto brać tego tunera? On jest produkcją CP?

 

Warto,warto.Mimo swoich paru mankamentów jest to tuner szybki,ze swietnie działającym EPG,wyposażony w USB i Ethernet(chociaż na razie nie działają).Myślę że następne wersje softu poprawia niedociągnięcia jakie są teraz.Miałem wcześniej Samsunga HD i HD 5000 oceniam wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczką tego tunera 14 dni. Wczoraj tuner odmówił mi posłuszeństwa. Co dokładnie się stało? Oglądałam Discovery Showcase HD i chciałam zmienić język na angielski. A więc z klawisza szybkiego dostępu na pilocie "Język" wybrałam właśnie angielski zatwierdziłam i w tym samym momencie pilot już nie komunikował się z dekoderem. Po wszelkich próbach i wyłączeniu dekodera na noc dziś także nie działa komunikacja. Dodam że pilot jest jak najbardziej sprawny. Sprawdziłam i wysyła sygnał na podczerwień. Byłam zmuszona podłączyć stary dekoder i ten pilot na nim również działa. Więc wina nie leży po stronie pilota. W poniedziałek idę z dekoderem do punktu serwisowego i ciekawe co mi powiedzą. Dzwoniłam również na linię Cyfrowego Polsatu i tam próbowano mnie zbyć że to wina pilota, pewnie baterie itp. Cóż nie każda jest blondynką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "groldominika"-dekodera nie wyłańcza się na całą noc,chcąc do zresetować,a na 10-15 sek.z zasilania i ponownie włańcza uruchomiając po włączeniu do zasialnia pilotem.To jest jeden ze sposobów,a drugi to przwrócenie ustawień fabrycznych i jeżeli to nie poskutkuje,to dzwoni się do ICOK,albo idzie z dekoderem do najbliższego APS i oni mają obowiązek go sprawdzić.Polecam osobiście APS.,a w następnej kolejności ICOK CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD5000 od prawie 3 miesięcy /poprzednio Samsung HD 370G/ i jestem naprawdę z niego zadowolony.Żadnych zawieszek,szybkie przełańczanie z kanału na kanał i powiem szczerze,że nie mam poważniejszych uwag do pilota,ani do grafiki dekodera.Jak to się mówi,za te bejmy nie można wymagać "cudów".A jeżeli chodzi o ICOK CP to kwestią jest to na jakiego doradcę się trafi;niektórzy podchodzą do problemu bardzo poważnie,a niektórzy stosują tzw.spychoterapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłam dziś w APS i co się okazało? że jednak pilot jest padnięty. Swoją drogą bardzo dziwna sprawa. Działał on na starym dekoderze a nowy go nie widział. Ciekawe na czym to uszkodzenie polegało? Teraz mam nowy taki sam pilot i śmiga wszystko zarówno nowy jak i stary dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpracuje komuś dekoder z funkcją HDMI-CEC?Czy łączy się komuś z telewizorem?Lub czy chociaż komuś wykrywa ta funkcje telewizor?Ja już o tym pisałem wcześniej(strona 29) ale drąże dalej ten temat bo wcześniej zostałem wprowadzony w błąd- Funkcja HDMI - CEC ,,Obsługuje nie tylko urządzenia SAMSUNG, ale również innych producentów kompatybilne z HDMI - CEC,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panasoniku nazywa się to Viera-Link

 

naciskam nagrywanie i wyskakuje mi connecting a po chwili not found, po wyłączeniu TV nie wyłącza się dekoder, włączenie dekodera nie włącza TV, automatycznie zmienia źródło po włączeniu dekodera i wraca do poprzedniego po jego wyłączeniu (jedyne co działa), pilot TV nie zmienia kanałow dekodera (a powinien)

 

nawiasem mówiąc CEC to wynalazek z czasów SCARTA :) ale HDMI jeszcze do niego nie dorosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow,ale się zakręciłem..3 razy musiałem czytać hehe :)To praktycznie na pilocie żadna funkcja nie działa.A szkoda bo to najważniejsze.Nic,pozostaje czekać na jakiś porządny soft który uruchomi PVR i może CEC(to by było już idealnie).Mam nadzieje że te PVR napewno uruchomią bo brałem ten dekoder z myślą tylko o tym i nie po to płace dzierżawe 5 zł miesięcznie przez bodajże 2,5 roku żeby mnie z tym wydymali,bo mogłem wybrać samsunga za darmo i chociaż funkcja CEC była by z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś pomóc otóż mam problem z tym dekoderem który polega na tym że na kanałach takich jak:tvp 2 axn axn crime i sci-fi,cinemaxach,zone(wszystkie),na kanałach hd wyświetla mi się komunikat,,Brak sygnału z anteny.Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera.pragnę zaznaczyć że inne programy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRAWIĆ ustawienie anteny!

Moje poprzednie posty w tym temacie, antena ustawiona na bank Ok. Podłączając na tych kablach Cyfre śmiga aż miło i zero problemów.

Jednak dekoder Polsatu ma chyba jakiś problem sam ze sobą, soft??

Dekoder wymieniony w punkcie i dalej to samo. Problem pojawia się ni stąd ni z owąd, oglądam jakiś kanał przełączam na inny i mam właśnie info takie jak podał kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...