Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może tu coś znajdziesz? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2105780.html

i cytat jednego z forumowiczów 

Wczoraj podłączyłem dysk zewnętrzny Seagate 320gb 

tuner go "zobaczył" kazał sformatować , podac pin i ... 
i to by było na tyle po godzinie czasu po prostu się powiesił - próbowałem dwa razy i to samo. 
Ponoć w swojej ofercie mają już dostępne dyski dedykowane do tego badziewia. 
http://e-portalik.net/telekomunikacja/cyfrowy...skiem-320-gb-do-nagrywania-programow-od-1-zl/ "

Ja osobiście używam dysk od lapka. Kieszeń z Allegro za 30 zł i nie ma problemów z lapkiem, TV, a nawet HD 5000.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk formatowałem komputerem.

[...]

 

 

Nie mam dodatkowego kabla do zasilania.

Ale na tym kablu co mam to z telewizorem i komputerem dysk działa.

 

Prąd pobiera dysk ze źródła zasilania, nie kabelek. Jeśli źródło prądu daje prąd o wartości x, to odbiornik tego prądu nie może pobierać więcej prądu niż ta wartość x. Jeśli jest inaczej, to w najlepszym wypadku urządzenie przestaje działać.

 

Ale najpierw sprawdź to:

 

 

... a może po prostu dysk trzeba sformatować specjalnym programem.

Telewizor Philips (jak wół w instrukcji) przy formatowaniu dysku szyfruje go i można z niego korzystać na tymże TV.

Analogia do dysków Cyfrowego Polsatu, które działają tylko w określonym sprzęcie operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk formatowałem komputerem.

 

bf1ca760dd14a.jpg

 

6519b03a018f4.jpg

 

Nie mam dodatkowego kabla do zasilania.

Ale na tym kablu co mam to z telewizorem i komputerem dysk działa.

 

 

To jest obudowa z dyskiem w standardzie USB 3.0 (SS) a dekoder ma USB 2.0. Teoretycznie USB 3.0 jest wstecznie zgodny, ale to może być powód problemów. W tym przypadku jest lepiej korzystać z akcesorów z USB 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu dwie wtyczki USB-A, które razem podłączone powinny dać pełne zasilanie. Czy podczas próby formatowania obie wtyczki są podłączone?

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dekoderze są dwa gniazda USB, ale są znacznie oddalone 

W  moim dekoderze jest jedno gniazdo USB

 

 

 

Masz tu dwie wtyczki USB-A, które razem podłączone powinny dać pełne zasilanie. Czy podczas próby formatowania obie wtyczki są podłączone?

Jakoś przez przedłużkę USB podłączyłem drugą wtyczkę USB pod inne gniazdo i zrobiłem próbę formatowania ale bez skutku.

 

Pożyczyłem polsatowski dysk DTU 320 i działa, więc chyba TOSHIBA MX3276GSX jest niekompatybilny z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czasem coś nagrywam korzystając z opcji: nagraj według czasu, jednak dziś w czasie trwającego nagrania tego nie mogłem zrobić. Możliwe było tylko zatrzymanie nagrania lub według EPG. Po zakończeniu trwającego nagryania zaprogramowane było z EPG już mogłem ustawić własny czas nagrania. Chodzi o ten sam kanał telewizyjny, po prostu chciałem nagrać początek jednego filmu (kilka minut) aby się upewnić czy już go obejrzałem. W tym wypadku nie widzę potrzeby nagrywania całego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dzięki. Pomogło. Około 20 razy, ale załapało. ?  Wyjąłem jeszcze raz kartę i znowu to samo, ale już około 10 razy, także mimo wszystko przejdę się do APS-u, bo to raczej normalne nie jest.  ?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...