Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na oryginalnym dysku CP dołączonym poprzez USB do HD5000 po aktualizacji softu, ok 2 tyg temu, wszystkie nagrania (a było tego sporo) zamieniły się na "record/0001.." i od tego czasu są nie do odtworzenia. Nowe na pozostałej pojemności nagrywają się prawidłowo. Odłączanie dysku i powrót do ustawień fabrycznych nie pomógł, podobnie jak technicy CP - podobno nie mieli jeszcze takiego przypadku;). Od wczoraj jest też najnowsza aktualizacja softu - liczyłem na poprawkę, a tu dalej nic. Czy ktoś miał podobne zjawisko i poradzi jak odzyskać historię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem i rozumiem - ten typ tak ma, inna sprawa, że jest to jeden model pod który piszą program i nie ma tu prawa być problemów jakie mogą pojawić się z systemem operacyjnym instalowanym na komputerze którego konfigurację sprzętową przed chwilą sami skompletowaliśmy. To co się wydarzyło w tym przypadku świadczy wyłącznie o żenującym poziomie kontroli jakości jaki przechodzą wypuszczane poprawki. W CP płacący abonament klienci są betatesterami. No ale to już wszyscy wiemy. Wyobrażam sobie tylko jak skończyłby Microsoft gdyby tłumaczył, że wszystkie nasze dokumenty, zdjęcia itp. co prawda nie będą już otwierać się w nowym systemie operacyjnym (przecież możemy sobie zrobić nowe), ale ten system ma już za to funkcję ECO!

Tyle żalu. Faktycznie nikomu to się nie przydażyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 5.11.2013 r. na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla wszystkich dekoderów HD 5000.

Nowa wersja oprogramowania to: 2.42.1.5.

- udostępnienie możliwości korzystania poprzez dekoder z płatnych materiałów w Serwisie IPLA,

- poprawki do braku EPG,

- poprawki do „czarnych nagrań”,

- funkcjonalność ECO AUTO OFF – automatyczne wyłączanie dekodera po 3 lub 6 godzinach, gdy nie jest używany.

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze HD 5000:

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

 

Z oficjalnej informacji Cyfrowego Polsatu dla APS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zaimplementowania obsługi napisów zmuszę CP przez różne instytucje, jako że mamy przecież precedens prawny, czyli ustawę dotyczącą wymogów, jakim powinien odpowiadać dekoder STB, gdzie obsługa napisów DVB jest obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień - już w tym temacie dyskutowaliśmy - przy cyfryzacji Polski (DVB-T) zostały określone minimalne wymagania co do sprzętu. Te wymogi nie mają nic wspólnego z odbiornikami satelitarnymi (DVB-S/S2). W tej sytuacji pisanie o obowiązkowej obsłudze napisów delikatnie rzecz ujmując mija się z prawdą. Jedyna szansa to szeroka grupa osób upominająca się w Cyfrowym Polsacie o tą funkcjonalność w dekoderach satelitarnych CPT. Nie powinno być z implementacją tej funkcjonalności ponieważ jest już ona używana w dekoderach CPT do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten obowiązek dotyczy tylko STB do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej :(

Owszem, ale to nie zmienia faktu, że skoro przyjęto taki standard, to zrobiono to w jakimś konkretnym celu.

Napisy DVB są nierozłączną częścią oferty za którą ludzie płacą co miesiąc pieniądze, nie mogąc więc z tej oferty skorzystać z powodu ułomności sprzętu CP, ponoszą wymierne straty.

Dotyczy to tak samo zwolenników oryginalnej ścieżki dźwiękowej, jak i osób, które nie słyszą, albo niedosłyszą, a to już jakby zmienia rzeczy postać, wygląda bowiem na to, że dekodery CP nie są dla ludzi niepełnosprawnych :!:

 

To jedna strona medalu, natomiast druga jest taka, że instrukcja obsługi dekodera HD 5000 obiecuje w opisie przycisku "Język" na pilocie obsługę napisów (strona 7), podobnie na stronie 16, tejże instrukcji w dziale opisującym menu dekodera jest fragment: "Język, wygląd i obsługa", gdzie czytamy:"Język menu dekodera preferowany podstawowy i dodatkowy język ścieżek dźwiękowych, preferowany język napisów i teletekstu".

 

Zapewniam, że będzie się jeszcze w tej sprawie działo i to za moją przyczyną.

 

Już jest do tego celu sprawnie działająca instytucja. Nazywa się własny dekoder +moduł CAM :D

A do MR też dostałeś moduł, czy jednak musisz korzystać ze szrotu CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna taktyka, tylko obniżanie standardów, a nawet dyskryminacja osób niepełnosprawnych, więc właściwie żarty się skończyły.

 

Swoją drogą, kim jest 2,5 miliona abonentów CP, jeśli brak obsługi napisów DVB w całej serii dekoderów HD od CP, przeszkadza tylko mnie jednemu? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti, czytasz wątki, czy tylko ich ostatnie strony?

 

Do MR też masz moduł :?::!:

 

Cóż z tego, że dysponuję drogimi, własnymi dekoderami, kiedy nie mogę wziąć do usługi MR w CP drugiego modułu i jestem skazany na HD 5000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego posta – po paru tygodniach nagrania wróciły dopiero z tą aktualizacją. Szkoda że o tym nie wiedzieli zarówno konsultanci radzący je już skasować jak prawnicy powołujący się od razu na zapis w umowie, że za ich utratę na skutek własnych (tzn CP) działań nie ponoszą odpowiedzialności. Zero przeprosin czy wyjaśnień. Geniusz Karpat odpowiedzialny za organizację przepływu informacji w tej firmie oraz jej PR albo jest nietykalny, albo firma korzysta z duopolu na rynku i świadomie nie dba o klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VitC, to klienci kształtują firmom świadomość, można więc śmiało ukuć tezę, że: jacy klienci, taka firma i powiem Ci, że w tym kontekście wcale nie jest mi do śmiechu, będąc jednym z 2,5 miliona klientów CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti, czytasz wątki, czy tylko ich ostatnie strony?

 

Do MR też masz moduł :?::!:

 

Cóż z tego, że dysponuję drogimi, własnymi dekoderami, kiedy nie mogę wziąć do usługi MR w CP drugiego modułu i jestem skazany na HD 5000?

Jeśli mówimy o urządzeniu dodatkowym do Multiroom to OK, zgadzam się. Tutaj masz rację. :)

Pisząc tego powyższego posta miałem cały czas na myśli dekoder główny. Sorry. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...