Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam dokładnie takie samo zdanie. Dekoder bez możliwości układania List Ulubionych Kanałów, przynajmniej dla mnie, to złom. Jest jakiś sposób, żeby dekoder nie pobrał nowego softu, bez list ulubionych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczę ten [beep] w Samsungu to sprawy nie odpuszczę. Gdy brałem dekoder, było inaczej. W instrukcji też jest bez tego śmietnika na każdej z list.

Powodzenia ;)

 

Myślę, że jest duża szansa. Na sprzęcie wypożyczonym CP może sobie robić co chce, natomiast w tym przypadku dekoder został zakupiony przez Abonenta i stał się jego własnością. A Abonent kupił właśnie ten dekoder kierując się jego funkcjonalnością. Jeśli teraz sprzedawca (CP) zdalnie zmieni funkcjonalność urządzenia, które sprzedała ewidentnie złamie prawo, gdyż towar (jego funkcjonalność) będzie niezgodny z umową. Jedynym wyjściem będzie takie wysłanie oprogramowania, aby Klient dostał komunikat, że jest nowe, i poproszenie o naciśnięcie przycisku OK jeśli zgadza się je zainstalować. Zapewne 90% Abonentów naciśnie wskazany klawisz, bo będzie chciało mieć "najnowsze" oprogramowanie. Zupełnie inną sprawą jest to, że nawet w przypadku ewentualnego procesu sądowego (który Klient ewidentnie wygra) spór będzie o dekoder, którego wartość w momencie zakupu wynosiła 49 do 149 zł i sprawa może się skończyć oddaniem takiej kwoty przez CP. Niestety nie ma w PL pozwów zbiorowych i każdy niezadowolony będzie musiał na własną rękę się boksować z CP.

ATSD: Ta dyskusja powinna być w innym temacie,

 

I jeszcze jedno, jak ktoś chce mieć własną listę to i tak ma wyjście ( w przeciwieństwie do np. "n") bo może zakupić własny dekoder i moduł CAM, albo...

poszukać starych dekoderów CP (Thompson, Sagem) w których układanie własnych list działa znakomicie i CP nic tam nagrzebać już nie może. (czyżby dlatego w promocji od wczoraj wymieniają te dekodery na HD, bez obowiązku na pakiet HD :>

Do mnie już 2 razy dzwonili z propozycją wymiany mojego Sagema na nowocześniejszy dekoder. Najpierw jak weszły mini, ale szybko pan odpuścił, kiedy powiedziałem, że ten ich "nowocześniejszy" dekoder w przeciwieństwie do mojego "przestarzałego" Sagema nie ma wyświetlacza i własnej listy kanałów. A ostatnio znowu mnie atakowali oferując wymianę na dekoder HD z obowiązkowym pakietem HD, bądź "nowoczesny" familijny i tu argument z wyświetlaczem już odpadł, a pan nie potrafił zrozumieć dlaczego nie chcę wymienić starego dekodera na nowocześniejszy, tylko dlatego, że ten nowy nie ma własnej listy kanałów??? Choć na pytanie czym się objawia tej jego "nowoczesność" w stosunku do Sagema nie usłyszałem odpowiedzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cube, a jakie masz zastrzeżenia do produktów CPT? używasz? ;)

 

mam w swoim POSie .. a Samsunga w domu. HD 5000 jak dla mnie wieje po prostu tandetą. Sorry ale jakość wykonania skrzynki jest bez porównania w stosunku do Samsunga ale również do Echosia HDS-400E.

 

W HD 5000 logika menu nie jest intuicyjna. Już nie raz się tam zamotałem a w S i E przyszło mi to bez otwierania instrukcji. Co do pilota .... N-ka jako pierwsza zastosowała pilota o naprawdę wysokiej ergonomii i jakości. Jeśli ktoś myśli że pilot nie ma znaczenia i byle bardziew może pełnić tę funkcję to się po prostu grubo myli i nie ma pojęcia o tym co lubią klienci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już 2 razy dzwonili z propozycją wymiany mojego Sagema na nowocześniejszy dekoder. Najpierw jak weszły mini, ale szybko pan odpuścił, kiedy powiedziałem, że ten ich "nowocześniejszy" dekoder w przeciwieństwie do mojego "przestarzałego" Sagema nie ma wyświetlacza i własnej listy kanałów. A ostatnio znowu mnie atakowali oferując wymianę na dekoder HD z obowiązkowym pakietem HD, bądź "nowoczesny" familijny i tu argument z wyświetlaczem już odpadł, a pan nie potrafił zrozumieć dlaczego nie chcę wymienić starego dekodera na nowocześniejszy, tylko dlatego, że ten nowy nie ma własnej listy kanałów??? Choć na pytanie czym się objawia tej jego "nowoczesność" w stosunku do Sagema nie usłyszałem odpowiedzi :]

Prędzej czy później stare dekodery przestaną odbierać ze względu na zmiany w systemie nadawania.

Dlatego jest prowadzona akcja wymiany reliktów.Teraz możesz wymienić na dekoder HD bez pakietu HD, za jakiś czas może się okazać, że dekoder nie działa ale promocji już nie ma.Sorry za ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cube, a jakie masz zastrzeżenia do produktów CPT? używasz? ;)

 

mam w swoim POSie .. a Samsunga w domu. HD 5000 jak dla mnie wieje po prostu tandetą. Sorry ale jakość wykonania skrzynki jest bez porównania w stosunku do Samsunga ale również do Echosia HDS-400E.

 

W HD 5000 logika menu nie jest intuicyjna. Już nie raz się tam zamotałem a w S i E przyszło mi to bez otwierania instrukcji. Co do pilota .... N-ka jako pierwsza zastosowała pilota o naprawdę wysokiej ergonomii i jakości. Jeśli ktoś myśli że pilot nie ma znaczenia i byle bardziew może pełnić tę funkcję to się po prostu grubo myli i nie ma pojęcia o tym co lubią klienci.

No tak a ty pewnie wiesz jak prowadzić business :lol2: Menu w 5000 jest bardzo zbliżone do F300 więc od razu widać, że z niego nie korzystałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w swoim POSie .. a Samsunga w domu. HD 5000 jak dla mnie wieje po prostu tandetą. Sorry ale jakość wykonania skrzynki jest bez porównania w stosunku do Samsunga ale również do Echosia HDS-400E.

 

W HD 5000 logika menu nie jest intuicyjna. Już nie raz się tam zamotałem a w S i E przyszło mi to bez otwierania instrukcji. Co do pilota .... N-ka jako pierwsza zastosowała pilota o naprawdę wysokiej ergonomii i jakości. Jeśli ktoś myśli że pilot nie ma znaczenia i byle badziew może pełnić tę funkcję to się po prostu grubo myli i nie ma pojęcia o tym co lubią klienci.

W końcu jakaś mądra wypowiedź... i prawdziwa. A czego można było się spodziewać po HD 5000... tylko tandety. Wystarczy zobaczyć jak zaprojektowano dekoder MINI, FAM i F-300... a dokładnie wejście LNB i EURO... Kto używa ten wie o co chodzi :lol2: a pilot to jakieś nieporozumienie... TANDETA pokroju Manty :/

 

@Orion

Uważaj aby tobie niebawem się business nie skończył... :lol2: nigdy nie wiesz co będzie jutro... tak jak APS'y CP :lol2: A jak już tak chwalisz ten badziew to pokaż go jak działa... jakość wykonania tunera i pilota... i super intuicyjne MENU... a nie się wymądrzasz jak byś CP :censored: lizał :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78, twojemu poziomowi dyskusji na pewno nie dorównam , a z takim podejściem u mnie nawet kawy byś nie podawał.BTW zakładam,że tak często zabierasz głos bo masz CP więc już liżesz ... CP.

Forum nie odwzorowuje nawet promili opinii abonentów na temat ofert platform i sprzętu, nie ma co wchodzić w głębsze dyskusje. Tym bardziej jak się nie ma z kim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze... mam CP ale już niedługo... mam bo jest POLSAT i tylko tyle...

Po drugie... aby było weselej... jestem byłym pracownikiem CP i to bardzo dobrym... i sam odszedłem patrząc co tam się dzieje :/

A po trzecie... oczywiście że nie dorównasz bo dyskutować to trzeba umieć... To jest forum a nie nędzna firma gdzie się tylko podaje kawę :lol2:

 

Jak nie wiesz czym jest Forum dyskusyjne to za praszam tutaj.

 

edit:

Jeszcze nawet wyprzedzę twoje myśli... :) nie mszczę się na CP... bo to... bo tamto... ani też nie faworyzuje żadnej platformy. Ja stwierdzam tylko to co faktycznie ma miejsce... nie pisze tutaj ani jednego kłamstwa. Jeśli się z nimi nie zgadzasz... odeprzyj moje zarzuty... tak działa forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj byli pracownicy mówią niepochlebnie o pracodawcach, lecz teraz pewnie masz bardzo dobrą pracę skoro masz tyle czasu na forum.Taka mała uwaga, dobrzy pracownicy nigdy nie krytykują byłego pracodawcy, nigdy nic nie wiadomo jak się życie potoczy EOT.

Wracając do wątku, mądry człowiek zawsze najpierw sam sprawdzi jak coś działa zanim wyda własną opinię a nie żyje cudzymi. Poczekaj aż dekoder pojawi się z ostateczną wersją oprogramowania u komercyjnych użytkowników, wtedy można mówić o za lub przeciw.

Akurat tak się składa, że korzystam z nbox rekordera od początku N i znam wszystkie jego dobre i zła strony. Miałem w domu wszystkie modele dekoderów z górnej półki Kathrein 922, Topfield 7710, Dreambox, Azbox, IPBox co tylko chcesz. Mogę napisać, że nie ma dobrego dekodera w pełni dopracowanego na polski rynek tak aby działał ze wszystkimi platformami poprawnie i realizował przynajmniej podstawowe funkcje jak EPG, nagrywanie itp. Dlatego trzeba mieć obiektywne podejście pomiędzy funkcjonalnością a rzeczywistymi potrzebami przeciętnego klienta.

Masz racje co do jednego, pilot w F300 i 5000 nie jest najwygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumować można to jednym stwierdzeniem... aby w*urwić klienta :smile:

 

A ty jako "ktoś tam od CP - podpis mówi sam za siebie..." powinieneś wiedzieć że to APS'y wiedzą najwięcej o potrzebach klientów... ale niestety nas się nie słucha bo siedzą jakieś mądre głowy na stołkach :/ Powiesz że mądre bo mają sukces... a ja powiem bo mają jeszcze na wyłączność POLSAT i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...