Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka fotek menu HD 5000 http://picasaweb.google.com/11347446355 ... directlink

Wyjaśniają możliwości menu odbiornika i temat ulubionych (kanał z listy ulubionej ma po lewej gwiazdkę).

16,21,50,74 to stałe numery w listach ulubionych zarezerwowane dla kanału Dla abonentów.

Jak widać na zdjęciach, można ustawiać dowolną kolejność programów.

Numeracja jest nadawana zgodnie z kolejnością dodawania kanałów do listy ulubionych.

Niestety, nie ma możliwości przesuwania kanałów na już utworzonej liście, może kiedyś dorobią.

EPG pobiera się nieco dłużej lecz tylko przy pierwszym włączeniu po uruchomieniu z czuwania.

Grafika ekranowa jest dostosowana do HD. Jest możliwość regulacji przezroczystości OSD i jasności wyświetlacza, jest ok.

Odbiornik jest już dostępny w sieci dystrybucji CP np. w Warszawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było że tylko potrafię zrzędzić jak stara baba... :lol:

 

1. Wygląd jak wygląd... standardowy...

2. Zegar ok... ale czy pokazują się te dwie kropki... czy jest godzina w formacie ala 2007 (jak na zdjęciu) :?:

3. Grafika... hmmmm... dość prosta i czytelna.

4. Lista ulubionych... nooooo w końcu jaka by nie była... ale co z sytuacją jak dojdzie nowy kanał czy można dorzucić bo piszą że nie ma edycji :?:

5. Pilot = żal.pl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Zegarek pokazuje czas standardowo czyli 20:07, migające kropki na zdjęciu akurat zgasły ;)

Ad.4 Nowy kanał można dołączyć ale niestety wyląduje na ostatniej pozycji w liście ulubionych.

Być może istnieje inny sposób ale nie miałem czasu na studiowanie instrukcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się raczej na razie nie zmieniło - a więc dekoder polsatu HD idzie wraz z pakietem HD - bo ten pakiet łącznie jest bardzo opłacalny. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z CallCenter bo ostatnio sporo się dzieje w CP i może np. z uwagi na wycofywanie niektórych modeli (zmiana FEC) będzie można wziąć dekoder HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, mam ten sprzet, wiec napisze pare slow ;) Dekoder jest fajny, pierwszy udany sprzet od CPT wg mnie. Szybko zmienia kanaly, EPG przy pierwszym wlaczeniu do pradu wczytuje sie dluzej, ale potem dziala juz bardzo szybko. Mozna ustalac listy kanalow wg wlasnego uznania, ale jest za malo dostepnych opcji edycji - Dodaj i Usun. Brakuje mozliwosci przeniesienia juz dodanych kanalow na inna pozycje i zmiany nazwy kanalu. Moze dodadza w nastepnej wersji softu. Nie moge tez nigdzie znalezc funkcji napisow, jest tylko sciezka dzwiekowa. Kanaly HD wygladaja fajnie nawet przez dolaczony kabel HDMI ktory jest dosyc porzadny, w porownaniu z kablami euro ktore dawali w innych dekoderach (dzwiek 'buczal' przy zmianie kanalow - takiego problemu nie ma nawet na najtanszym kablu ze sklepu, wiec nie wiem z czego oni je robili :lol2:) mozna bylo sie spodziewac czego innego ;)

Po aktualizacji softu ktora dekoder pobral mi dzis w nocy mam mozliwosc recznego przeszukiwania satelity, bo wczesniej nie dalo sie przeszukac niektorych Tp (brak sygnalu na wskaznikach) - teraz jest juz OK. Do tego dodali drobne zmiany kosmetyczne (kolor zielony / zolty / czerwony paska sygnalu). Wiecej zmian na razie nie widac.

Dekoder sie lekko grzeje, przy wejsciu zasilacza i LNB, ale mozna go spokojnie dotknac bez obawy o poparzenie palcow (nie to co echostar dsd717 :D) ;)

teraz kwestia pilota - nie jest tak zle jak tu niektorzy pisza. Fakt, dobry pilot to nie jest - ze wzgledu na dziwne wywazenie i zgrubienie w dolnej czesci (baterie) przez co pilot nie lezy stabilnie np. na stole tylko sie chwieje. Poza tym wg mnie jest zbyt lekki, powinni go dociazyc. Do ukladu klawiszy idzie sie przyzwyczaic, najpierw jest dziko, po dniu uzywania juz jest normalnie ;) Aha, kolor czarny, nie tak jak na zdjeciach oriona srebrny, przez co pasuje kolorem do dekodera :D Moze akurat losowo tak trafilem, ale ok. Na razie tylko, czekamy na nowy soft.

 

Aha, jeszcze cos: po dodaniu kanalu przez reczne wyszukiwanie, wskakuje na liste glowna cp, brakuje mozliwosci usuniecia dodanego kanalu z listy glownej. W ulubionych brakuje przenoszenia kanalow i zmiany nazwy. W instalacji sa tylko dwie satelity HB i Astra, brakuje mozliwosci dodania wlasnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło słyszeć tyle pozytywnych opini o tym dekoderze...

Osobiście chcę nabyc PC ale tylko z dekoderem z HDD, ale tymczasowo PC nie ma w ofercie takowego, bo ponoć model DVR-7400 wycofali z oferty i chcą w to miejsce wprowadzić własny wyrób... pewno coś na wzór tego modelu HD5000. Jak będzie równie dobry jak tu opisujecie to OK, ale mogliby się pośpieszyć a nie wycofywać z oferty dekodery z HDD nie mając w zastępstiwe nic w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...