Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc.

 

Miałem ustawione sterowanie dzwiękiem w telewizorze-włączone.

 

mam jeszcze jedno pytanie.

Czy szatkowanie na kanałach tvn  to wina tylko instalacji antenowej(konwerter lub ustawienie anteny),czy może też być winą zużycia głowicy w dekoderze?

Antenę mam 90 cm robiłem korektę ustawienia(niestety bez przyrządów) anteny, wymieniłem konwerter i jest bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalny MER dla w miarę stabilnego odbioru to 12 dB.

Na dobrze ustawionej 90-ce, przy bezchmurnym niebie , na wszystkich tych częstotliwościach powinieneś mieć MER 15 dB.

Oprócz korekty talerza robiłeś korektę ustawienia konwertera (skos, odległość od czaszy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jaka musi być minimalna prędkość internetu co do płynnego działania VOD w dekoderze, to nie wiem. Ja najczęściej w godzinach szczytu podczas korzystania z opcji VOD,mam średnio ok.13,46 (pobieranie ),4,29 (wysyłanie ).I jak do tej pory wszystko chodzi płynnie. Bez żadnych zacięć. A zazwyczaj o tej porze to sporo urządzeń jest podpiętych na jednym routerze poprzez Wi-Fi :dwa dekodery (VOD,HBO GO),2-3 telefony,1-2 laptopy,i czasem tablet.Każdy z domowników z czegoś korzysta.Maksymalna prędkość u mnie to ok.20-40 mbs. Internet mobilny Plus.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mariusz899 napisał:

witam

jaka musi być prędkość internetu,aby odbierać płynnie vod w cyfrowym polsacie w rozdzielczości 576p?

 

Mi przy internecie radiowym przy prędkości 6mb/s VOD z dekodera HD5000 i HD6000 były bezproblemowo odtwarzane materiały w 720p.

 

Jaką masz prędkość pobierania na swoim łączu internetowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOD nie powinno mieć dużych wymogów co do prędkości internetu. W końcu jakiegoś tam full hd to raczej nie ma.Najczęściej to 576 lub 720p to max jakość w ustawieniach na banerze.Innej jakości nie znalazłem.Jakiś czas temu podczas burzy i gdy była wichura to miałem w porywach może 3 do ok 5 Mbps prędkości internetu,to jakoś nic mi nie cieło i też szło płynnie oglądanie serialu "Wikingowie ".Zazwyczaj tak mam,że jak jest wujowa pogoda i burze,to najczęściej prędkość internetu mi spada, ale VOD w dekoderach odtwarza. Dekoder podłączony na kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jeszcze czy wina nie leży po stronie routera wifi,

telewizor i dekoder podpięty mam przez kabel,w telewizorze zainstalowałem speed test,

sprawdzę wieczorem czy nie ma spadków prędkości.

tylko to jest trochę dziwne bo na telefonie w tej samej sieci wifi prędkość jest płynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, roberttosat napisał:

Pisałeś to w czasie kiedy była LM. Ja rano testowałem Iplę na TV 4K i pakiet PSP działał. Wieczorem w czasie meczu już nie mogłem odpalić ani w 4K anie w HD

 

Tak sprawdzałem wieczorem,ale u mnie powtarza się to od 5 dni,dzwoniłem również na infolinię czy nie mają problemów z vod,ale zaprzeczyli.

Stwierdzili,że wina jest po mojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mariusz899 napisał:

sprawdzę jeszcze czy wina nie leży po stronie routera wifi,

telewizor i dekoder podpięty mam przez kabel,w telewizorze zainstalowałem speed test,

sprawdzę wieczorem czy nie ma spadków prędkości.

tylko to jest trochę dziwne bo na telefonie w tej samej sieci wifi prędkość jest płynna.

 

Przypomniało mi się że miałem pół roku temu podobny problem. Okazalo się że w routerze TP-Link był wyłączony Serwer DHCP. Włączyłem Serwer DHCP i od tej pory wszystko z dekoderów jest odtwarzane bezproblemowo.

 

Sprawdź w routerze. Jeśli masz wyłączony serwer DHCP to go włącz. W serwerze DHCP początkowy adres IP ustaw 192.168.1.100 a końcowy adres IP ustaw 192.168.1.199. Jeśli nie pomoże to niestety nie wiem jak pomóc. Jeśli mi coś do głowy jeszcze na ten temat wpadnie to tu napiszę.

 

PS. Jeśli nie przywracałeś ustawień fabrycznych w dekoderze to możesz najpierw to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sławomir Pawłowski napisał:

 

Przypomniało mi się że miałem pół roku temu podobny problem. Okazalo się że w routerze TP-Link był wyłączony Serwer DHCP. Włączyłem Serwer DHCP i od tej pory wszystko z dekoderów jest odtwarzane bezproblemowo.

 

Sprawdź w routerze. Jeśli masz wyłączony serwer DHCP to go włącz. W serwerze DHCP początkowy adres IP ustaw 192.168.1.100 a końcowy adres IP ustaw 192.168.1.199. Jeśli nie pomoże to niestety nie wiem jak pomóc. Jeśli mi coś do głowy jeszcze na ten temat wpadnie to tu napiszę.

 

PS. Jeśli nie przywracałeś ustawień fabrycznych w dekoderze to możesz najpierw to zrobić.

cześć :)

mam ustawione coś takiego i nie wiem czy coś ruszać?
Adres IPv4:    192.168.0.105
Serwery DNS IPv4:    192.168.0.1
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj bo nie będziesz mieć internetu nawet na komputerach i innych sprzętach.

 

Wejdź w ustawienia serwera DHCP i odpisz co tam pisze. Podaj jaki masz router. Podaj producenta routera i dokładny jego model, a postaram się pomóc.

 

PS. Jeśli nie odpiszę od razu to się nie denerwuj. Z powodu choroby nie jestem zbyt często na forum, ale postaram się być tu w miarę na bieżąco aby Tobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sławomir Pawłowski napisał:

Nic nie ruszaj bo nie będziesz mieć internetu nawet na komputerach i innych sprzętach.

 

Wejdź w ustawienia serwera DHCP i odpisz co tam pisze. Podaj jaki masz router. Podaj producenta routera i dokładny jego model, a postaram się pomóc.

 

PS. Jeśli nie odpiszę od razu to się nie denerwuj. Z powodu choroby nie jestem zbyt często na forum, ale postaram się być tu w miarę na bieżąco aby Tobie pomóc.

Przez ostatnie 2 dni przy rozdzielczości 576  nie tnie się,lecz przy 720 nie chce odtwarzać.

czy takie dane będą dla Ciebie pomocne?


Protokół:    802.11g
Pasmo sieci:    2,4 GHz
Kanał sieci:    1
Adres IPv4:    192.168.0.105
Serwery DNS IPv4:    192.168.0.1
Producent:    Realtek Semiconductor Corp.
Opis:    Realtek RTL8723DE 802.11b/g/n PCIe Adapter
Wersja sterownika:    2023.66.1104.2017

dzięki za zainteresowanie się problemem;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane nic mi nie mówią bo to dane z karty wifi w laptopie lub komputerze.

Zrob tak. Wejdź w ustawienia dekodera, wybierz Diagnostyka i kliknij w sieć czy jakoś podobnie(piszę z pamięci bo nie mam teraz dostępu do dekodera)

 

I odczytaj i przepisz co tam jest napisane. Jeśli jest odtwarzane na 576p a nie odtwarza na 720p to chyba jednak wygląda to na problemy z prędkością pobierania u twojego operatora.

 

Jaką masz prędkość internetu w speed testach i jaki to operator. Czy internet po kablu czy bezprzewodowy. Jeśli bezprzewodowy to jaki. Mobilny np poprzez sieci komórkowe czy też bezprzewodowy na 2,4 Ghz lub 5 Ghz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...