Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem: miałem dekoder podłączony kablem HDMI do 1 telewizora i działał sobie pół roku bez problemu. Dzisiaj nagle włączyłem telewizor i nie działa... Widać normalnie menu, banery, ale nie ma obrazu ani dźwięku (raz - zanim wyciągnąłem wtyczkę - miałem sam dźwięk, ale nie miałem obrazu). Próbowałem resetu, wyjmowałem kartę, zamieniłem kable HDMI, ale nadal nic... Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Euroscarcie pojawił się obraz - dodam tylko, że jak podłączyłem dekoder do innego TV kablem HDMI to działa normalnie. Do tego TV 32`a Samsunga podpiąłem Evoboxa to wywaliło mi znowu od razu blokadę HDCP.

 

Może to coś z HDMI? Ale znowu z drugiej strony nie powinienem mieć wtedy w ogóle obrazu, a nie, że widzę menu, sygnał jest bardzo dobry itd., a nie mogę oglądać kanałów, bo nie mam wideo i audio. No i chyba powinien być problem od razu, a nie po pół roku normalnego oglądania.

Edytowane przez lukas_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnie, była grafika dekodera na czarnym ekranie bez głosu i też mam Tv Samsung 32 całe.

U mnie pomógł reset wtyczkowy. Następnym razem wymieniłem przewód HDMi na inny.Teraz ponad rok mam spokój.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie 350.000 dekoderów HD5000 otrzymały nowy soft, jeśli chodzi o logotypy kanałów mogą się pojawić w późniejszym terminie


Ja PVR2 sam sobię kupiłem (bez łaski) i spokojnie on sobie czeka na aktualizację softu w moim dekoderze from CPT. :P

a możesz powiedzieć ile dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich spostrzeżeń odnośnie nowego softu w HD5000.

 

Ustawiałem wczoraj antenę mając do dyspozycji dekoder ze starym softem i z nowym.

Niestety, nowy soft nie pokazuje tak precyzyjnie sygnału jak stary "pomarańczowy" :(

 

Wydawać by się mogło, że nowy soft wyświetlając w procentach będzie dokładniejszy, jednak nic z tego, przeskoki są straszne co 17 %, czyli widzimy jakość sygnału 100%, później 83%, 66%...

Mało tego, to co mam na pomarańczowym w okolicy 75% ten nowy pokazuje jako 100%, czyli nie mając do dyspozycji starej wersji można być w błędzie, że już jest antena optymalnie ustawiona.

Pomarańcz pokazuje w mniejszych przeskokach około 75%, 80%, 85% czy 90%, są drobne przeskoki "kwadracików" tworzących linię ciągłą, to wszystko idzie rozczytać, niestety na nowym sofcie wszystkie te wartości są odczytane jako 100% ! To poważny minus !

Dlatego dużo precyzyjniej jest ustawić antenę na pomarańczy, bo gdy masz około 75% jakości sygnału  na częstotliwości która wiesz, że powinna dojść do około 90 %, to po prostu ustawiasz dalej. Na nowym sofcie stanąłbym na 75% myśląc, że już jest ok, bo on pokazałby już 100%.

 

Trochę to rozczarowujące, ale może w miarę upływu czasu zostanie to poprawione :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. Zakładasz, że pomiar w pomarańczowym interfejsie jest poprawny.

BTW pomarańczoyw interfejs nie pokazuje wartość w %. Wartość procentową oceniasz wyłącznie "na oko".
W nowym ux masz dostępny pomiar MER i kierując się jego wskazaniem powinieneś ustawić najlepsze wskazanie na kanałach, które wymagają najlepszego ustawienia anteny.

Przykłady takich kanałów masz tu https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

Aby krytykować i porównywać trzeba posiadać przynajmniej minimalną wiedzę na temat pomiaru sygnału satelitarnego i posiadać profesjonalny miernik, który może stanowić referencję dla wskazań menu dekodera.

Zapewniam, że wskazania w nowym UX są adekwatne do wskazań w profesjonalnym mierniku sygnału satelitarnego.

Kolorowe oznaczenie sygnału zostało wyskalowane zgodnie z "widełkami" dla kolejnych progów sygnału.

Pomiar sygnału w celu korekty ustawienia anteny należy wykonywać z wykorzystaniem ekranu 'Informacje o sygnale'.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie mam dostępu do dekodera z nowym softem, wczoraj przy ustawianiu miałem go pożyczonego...

Skoro jest w nim pomiar MER, którym należy się kierować to OK. :wink:

Zwyczajnie nie spodziewałbym się, że wprowadzą taki dodatkowy wskaźnik, w powyższym poście oceniałem wskaźniki JAKOŚCI SYGNAŁU zarówno w jednym jak i drugim sofcie. Te zdecydowanie przemawiają za pomarańczowym. :wink:

Dzięki za uwagę, ten nowy soft zapewne będę miał za chwilę u siebie w domu, więc będzie więcej czasu aby się temu przyjrzeć. :wink:

 

Jeszcze jedno co zauważyłem na gorąco, to brak możliwości dodania do listy ulubionej dwa razy tego samego kanału !

Czy na to też jest jakiś sposób ??

Sam Polsat tworzy duble na swojej liście, a dlaczego nie dają takiej możliwości użytkownikom ?

Wyjątkowy kanał chcę dodać drugi raz na listę aby był w dwóch różnych miejscach i niestety nie szło tak zrobić. To OGRANICZENIE przydałoby się zdjąć! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam krytykować.. :wink:  Po to jest forum, aby wymieniać się spostrzeżeniami. Jeden drugiego nakieruje i w ten sposób można się czegoś dowiedzieć. Soft jest nowy i uwierz, że dużo banalniejsze pytania, czy też wątpliwości na tym forum się narodzą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam krytykować.. :wink:  Po to jest forum, aby wymieniać się spostrzeżeniami. Jeden drugiego nakieruje i w ten sposób można się czegoś dowiedzieć. Soft jest nowy i uwierz, że dużo banalniejsze pytania, czy też wątpliwości na tym forum się narodzą. :wink:

 

To nie jest dyskusja, gdzie definiujesz jasno słowa, błąd, ograniczenie, nie zostało poprawione itd.

Zakładasz z góry, że Twój punkt wiedzenia jest prawidłowy, jak większość Polaków.

Właśnie dlatego, że nowe menu jest proste i intuicyjne, to 500 tys użytkowników HD5k nie ma z nim problemów.

Problemy mają tylko ci którzy nie chcą się nauczyć lub przeczytać o nowych funkcjach, i oczywiście ci którzy nie lubią zmian,

tych nic nie zmieni.

Nawet Ty nie przeczytałeś nic na tym forum, ponieważ o pomiarze sygnału w nowym menu było tutaj wiele postów.

Na YT jest wideo z opisem pomiaru sygnału satelitarnego w nowym menu https://youtu.be/CWuRGXpqzH8

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logotypów na HD5000 nie będzie w ogóle. Tak pisał kiedyś @support458. Sprzęt jest za słaby na takie rewelacje.

Prawda. @krzysiek25, skąd masz takie informacje? Myślę, że nawet jakby miały być logotypy to daliby je od razu...

Edytowane przez Barti
Cytując czyiś post należy wskazać autora cytowanego postu, jego datę i godzinę. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo czytam  forum i nie do końca wiem  co z dekoderami ze "starymi " plotami czy takiego pilota można wymienić w Punkcie  czy  trzeba nabyć na "własny koszt". po zainstalowaniu softu  . Ja na  razie czekam  na  nowy soft :wink:  może się doczekam.

Edytowane przez bobasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...