Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pomóżcie, drodzy przyjaciele. :D

kilka dni temu zmieniłem starego dobrego mini hd2000, który miał wszystko. :D

mam teraz hd5000...

powiedzcie, proszę, jak na szybko ustawić sobie przypomnienie danej audycji na którymś z kanałów?

nie mam dysku, nie chodzi mi o nagrywanie, jedynie o automatyczne przełączenie o danej godzinie na daną audycję.

przejrzałem oczywiście instrukcję, ale nie widzę tej funkcji tam.

no chyba że się mylę, i to gdzieś tam jest.

aha, pilot też jest ten nowszy(CRB47A00 o ile się nie mylę), niż był w zestawie z mini hd2000.

 

edit:

dobra, znalazłem metodą prób i błędów(tzn gmerania we wszystkim) :D

przycisk nawigacyjny w dół, z listy dana audycja, ok, i przypomnienie.

szkoda tylko, że to trzeba zawsze robić z poziomu tego ządanego kanału, kiedyś to można było robić, będąc aktualnie na jakimś innym kanale.

no cóż, narzekać na nowy soft nie zamierzam, bo widzę że inni już to zrobili. :D

no chyba że jest inny, prostszy sposób, to bardzo proszę o info.

 

dobra, całkiem już przepraszam za zamęt.

da się to łatwo robić, z poziomu EPG, nie przestając oglądać aktualnej audycji.

jeszcze raz przepraszam. :D

Edytowane przez wiking19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu na nowym oprogramowaniu na wszystkich kanałach jest przycinanie i szatkowanie obrazu. Poprzednim razem gdy po aktualizacji na nowy soft zaczęło to występować to wymieniłem w APS dekoder HD 5000 na nowy ze starym softem i ustąpiło jak ręką odjął. Po aktualizacji znowu to wróciło  i pomaga na jakiś czas odłączenie dekodera od prądu.  Dodam, że mam jeszcze drugi TV z dekoderem  HD 3000 z tego samego talerza i konwertera, ale z softem orange i tam jest OK. Może ktoś sprawdzi u siebie czy teraz nie ma szatkowania np. na polsacie? Nie wiem co z tym począć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Aktualnie brak szatkowania.

 

Występują u Ciebie takie przycinki na wybranych kanałach? Jeśli tak, to też to miałem na nowym sofcie i u mnie pomogło wyłączenie reklam wyświetlanych na info banerze w miejscu godziny po prawej stronie za pomocą ICOK(wycofanie zgody). Po 30 minutach odłączyłem z prądu, reklam już nie było i przycinek również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie i szatkują wszystkie kanały hd, żaden kanał sd nie szatkuje. Oprócz tego TVP HD również przycina. Na pewno nie było tego w starym sofcie. Odnośnie banerów wyłączyłem zgody w icok i reklamy w dekoderze, ale w icok od paru godzin w ustawieniach przy komunikatach autopromocyjnych cały czas pisze zmiany w trakcie aktualizacji. Siła sygnału i jakość wszystkich kanałów są bardzo dobre. W pobliżu nie ma routera, modemu, komórkę zabrałem, nowy talerz, konwerter i miesiąc temu wymieniony nowy dekoder więc gdzie przyczyna? Jak zadzwonię na infolinię to wyłączą te banery? Może one są przyczyną tego co się dzieje?

Edytowane przez berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie i szatkują wszystkie kanały hd, żaden kanał sd nie szatkuje. Oprócz tego TVP HD również przycina. Na pewno nie było tego w starym sofcie. Odnośnie banerów wyłączyłem zgody w icok i reklamy w dekoderze, ale w icok od paru godzin w ustawieniach przy komunikatach autopromocyjnych cały czas pisze zmiany w trakcie aktualizacji. Siła sygnału i jakość wszystkich kanałów są bardzo dobre. W pobliżu nie ma routera, modemu, komórkę zabrałem, nowy talerz, konwerter i miesiąc temu wymieniony nowy dekoder więc gdzie przyczyna? Jak zadzwonię na infolinię to wyłączą te banery? Może one są przyczyną tego co się dzieje?

 

Wyłącz normalnie dekoder pilotem na noc. Jeśli jutro problem będzie występował dalej, odłącz na chwilę dekoder od prądu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy interfejs jest zoptymalizowany pod pilot PVR2 (Evobox), który sukcesywnie zastąpi obecne piloty.

Na tym pilocie jest dedykowany przycisk "i" Opis.

Opis aktualnie nadawanej audycji masz po naciśnięciu OK pod okienkiem podglądu.

Większości użytkowników taka ilość informacji wystarcza :)

BTW rozszerzony Opis programu podczas oglądania kanału TV lub nagrania osiągasz w dwóch krokach:

strzałka w prawo i z menu akcji OPIS.

pilotevob1.png

Czy można ten pilot zamienić/dokupić do HD5000? Mam obecnie pilot stary jak świat, x lat do HD5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ten pilot zamienić/dokupić do HD5000? Mam obecnie pilot stary jak świat, x lat do HD5000.

Idź z "dziadem" do najbliższego APSu, powiedz że np. zaczął Ci bardzo szybko rozładowywać baterie(sam kiedyś miałem taki przypadek) i powiedz żeby Ci wymienili i po bólu- wymiana jest bezpłatna.

Ps.nie obawiaj się że ktoś Ci będzie kazał zapłacić za tę wymianę bo jak to dotrze do CP to zaraz wyląduje w kontenerze do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez problemu, oczywiście na kanałach gdzie Telegazeta jest nadawana.

W nowym menu (czarnym) aby wywołać Telegazetę należy nacisnąć na pilocie przycisk "Język" i dalej w prawo wybrać Teletekst.

W przypadku jeśli ktoś korzysta z pilota Evobox należy zamiast przycisku "Język" nacisnąć przycisk "Opcje".

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale w moim poście chodziło o analogię i przyzwyczajenia użytkowników.

Menu Opcji, które w pilotach dołączanych do HD 5000 jest osiągalne przez przycisk 'Język' , a w pilocie od Evobox przez przycisk 'Opcje' umożliwia uruchomienie telegazety oraz zapewnia dostęp do innych ważnych przy oglądaniu TV opcji.

Oczywiście samą telegazetą można w pilocie od Evobox uruchomić dedykowanym przyciskiem TXT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...