Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skończmy dyskusje na ten temat. Opisany przez ciebie problem nie wpływa na podstawą funkcje dekodera, jaką jest oglądanie programów i funkcje z tym związane.

Ponadto sprawdzenie sygnału w menu Ustawienia / Diagnostyka / Sprawdzenie sygnału z Anteny, które jest dedykowane dla użytkownika działa bez problemu. Dyskutowany problem występuje losowo, ale już został przekazany tam gdzie trzeba.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Po aktualizacji oprogramowania niektóre kanały zaczęły się ciąć, występują takie jakby zamrażanie obrazu, pikselowanie. Przykładowo problemem zauważono na TV4,Polsat 2,Polsat Play,Polsat Cafe,Eurosport. Odczyty sygnału na podanych kanałach to 85% siły/83% siły(tp.TVN), 100% jakości, MER 15 dB.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden błąd z sofcie. Podświetlenie ekranu na liście kanałów nie jest równomierne, zmienia się dynamicznie. Jest to na tyle dziwne, że wszelkie opcje automatycznej regulacji jasności ekranu i oszczędzania energii są w telewizorze wyłączone.

Nikt nie zauważył tego błędu? W menu ustawienia - podświetlenie bardzo ciemne, w menu ustawienia -> dźwięk i obraz podświetlenie bardzo jasne, a na liście kanałów podświetlenie skacze jak na choince z lampkami migającymi. Wypuścić soft z takimi błędami. Dajcie spokój, niech wypuszczą poprawione oprogramowanie.

Dobrze, że przy oglądaniu kanałów nic się nie dzieje i podświetlenie jest stałe.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego błędu w oprogramowaniu HD5k.Błąd może być w oprogramowaniu telewizora, którego funkcje eco dynamicznego sterowania podświetleniem ekranu, są ustawione zbyt agresywnie.  Wyłącz dla testu wszystkie funkcje Eco, w tym sterowanie dynamicznym podświetleniem ekranu.Przekonasz się, że wszystko działa poprawnie.

Grafika ekranowa menu zwiera głównie kolor czarny i biały, skrajne barwy, które w przypadku różnej zawartości koloru białego powodują w telewizorze różne poziomy podświetlenia ekranu.

Marki Samsung i LG mają domyślnie ustawiony agresywny system oszczędzania energii, co może powodować silne ściemnienia obrazu w przypadku małej zawartości koloru białego w sygnale wideo.

Rozwiązaniem jest wyłączenie w funkcjach Eco dynamicznego podświetlenia LED lub takie dopasowanie ustawień, aby skoki podświetlenia ekranu były na akceptowalnym poziomie.

Korzystam z nowego menu w HD5k na najnowszych modelach telewizorów Samsung HD i UHD oraz Sony HD i UHD. Przy prawidłowym ustawieniu funkcji eco, nie mam żadnych opisywanych objawów.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Potwierdzam słowa @support. Wyłączyłem opcje X-Contrast u mnie i podświetlanie jest wszędzie takie samo.

 

Zrobiłem też reset do ustawień domyślnych i obraz przestał się zamrażać i ścinać. Teraz czekać na soft na HD5500s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania niektóre kanały zaczęły się ciąć, występują takie jakby zamrażanie obrazu, pikselowanie. Przykładowo problemem zauważono na TV4,Polsat 2,Polsat Play,Polsat Cafe,Eurosport. Odczyty sygnału na podanych kanałach to 85% siły/83% siły(tp.TVN), 100% jakości, MER 15 dB.

 

Tak mogło być wczoraj, to problem szumów kosmicznych i chwilowych zakłóceń w sygnale.Dziś jest już OK, ten efekt nie ma związku z oprogramowaniem :) Od rana oglądam Polsat HD i nie ma tego objawu. BTW to nie były przecięcia tylko obwódki dookoła np. postaci.

Zakłócenia były na tyle krótkie, że glitche występowały tylko w elementach obrazu, a nie powodowały zatrzymania całego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania niektóre kanały zaczęły się ciąć, występują takie jakby zamrażanie obrazu, pikselowanie. Przykładowo problemem zauważono na TV4,Polsat 2,Polsat Play,Polsat Cafe,Eurosport. Odczyty sygnału na podanych kanałach to 85% siły/83% siły(tp.TVN), 100% jakości, MER 15 dB.

U mnie było identycznie po wejściu nowego softu i wymieniłem dekoder w APS na nowy z softem orange i problemy zniknęły.

Edytowane przez berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hello:

Właśnie dziś otrzymałem nowy sofi i już na samym początku niemiłe zaskoczenie..otóż straciłem 3 listy ulubionych.

Na starym sofcie miałem 6 list z czego po aktualizacji zostały tylko 3.... do tego w drugiej i trzeciej liście ulubionych można zmienić nazwę a w pierwszej już nie...tak ma być??...oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie umożliwia utworzenie 3 list użytkownika.

Lista Ulubione jest nazwana systemowo i nie można modyfikować jej nazwy.

Należysz do niewielkiego grona użytkowników, którzy korzystają z więcej niż jednej własnej listy kanałów.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...