Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus


mkaras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam ten dekoder .moduł Aston i najnowszy tv Sony 46 755 z wbudowanym tunerem sat. Wnioski wszystkie dotychczas używane zewnętrzne tunery to dno w porównaniu z tunerem w tv w przypadku tv Sony to tunery sa chyba firmy Techisat ponieważ obraz jakościowo jest taki sam jak w HDS 2X Plus, ale tuner w tv to super wygoda jeden pilot.żadnego przełączani wejść,i najważniejsze tv automatycznie wybiera tryb np.kino itp.oraz informuje np.dolby digial, super działa EPG Cyfra Plus,działa też sat Astra zez,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od wczoraj mam zakodowany TVP Historia na przedmiotowym tunerze. Do tej pory kanał ten odbierałem bez problemu a od wczoraj wyświetla mi się informacja "brak karty". Próbowałem (dwukrotnie) przesyłać uprawnienia przez ICOK a dzisiaj nawet zrobiłem to przez infolinię. I nadal nic. Wyjmowałem nawet przez chwilą kartę i próbowałem delikatnie przetrzeć chipa. Nic to nie pomogło. Jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a spróbuj jeszcze raz skasować ten kaał z listy i na nowo go wyszukać i ewentualnie wyjmij wszystkie inne karty/moduły oprócz modułu CP. Ja niestety w tej chwili nie mam opłaconego modułu CP i nie mogę tbie tego sprawdzić.

Jeszcze możesz iść z modułem do kogoś ze znjomych którzy mają odbiornik z CI i sprawdzić czy problem jest po stronie CP czy po stronie Technisata.

Ja jak będe wieczorem w domu to sprawdzę czy moduł przynajmniej reaguje na ten kanał, a i jeszcze jedno sprawdź czy na tym tp. ne ma dwóch kopii TVP Historia bo coś mi się tak zdaje że gdzieś to widziałem.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wyjmowałem moduł Astona i nawet przekładałem moduł Cyfrowego Polsatu do dolnego slotu. Nadal komunikat "brak karty". Gdy chodzi o drugą kopię TVP Historia, to już ją zdążyłem zauważyć. Ale ta druga kopia ma załączony tylko system kodowania Conax (b01). Po raz kolejny przesłałem uprawnienia na kartę i nic to nie pomogło. Co ciekawe, wszystkie pozostałe kanały z oferty Cyfrowego Polsatu, które mam wykupione (poza opcją HBO, Cinemax i Pakietem Rozrywka) są dekodowane bez najmniejszego problemu. Sygnał mam mocny, bo poziom to 99 a jakość 10.0 dB, choć wiem, że to nie ma aż takiego znaczenia. Niestety, ze sprawdzeniem modułu na innym dekoderze, będę miał problem, gdyż mieszkam na wsi, w której większość, jeśli ma Cyfrowy Polsat to z dedykowanym tunerem. Miałem kiedyś drugi tuner HD z kieszeniami na moduły dostępu, ale dałem go bratu, który mieszka ode mnie jakieś 40 km. Nie wiem, co może być tego przyczyną. Inne kanały chodzą a ten jeden - nie. Na infolinię nie ma sensu dzwonić, bo jedyne, co mogą mi pomóc, to przesłać ponownie uprawnienia, choć podejrzewam, że coś musi blokować kartę Cyfrowego Polsatu na tym kanale. @WilkuTVSAT, z usuwaniem kanałów TVP Historia i ponownym ich wpisywaniem też próbowałem, nic to nie dało. Zatem, brakuje mi opcji, co można jeszcze zrobić. Nawet z prądu wyłączałem tuner. Bez rezultatu. Nadal widzę ciemność na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maris sprawdziłem u siebie w HDS2 bez plusa, z samym modułem CP wyskakuje komunikat brak smartkarty tak jakby odbiornik nie zauważał na tym kanale że jest włożony moduł, a jak włożyłem w slot do kart kartę conax MTV Unlimited to zmienił się komunikat że brak dostępu.

Normalnie na innych kanałach gdzie nie ma uprawnień wyskakuje komunikat z modułu CP Tego kanału nie ma w twoim abonamencie lub Sygnał zakodowany a tu nic.

Jak będe jechał do kolegi z innym tunerkiem z CI to wezmę moduł i przynajmniej zobaczę czy wyskoczy komunikat z modułu .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Na tym kanale tuner zachowuje się tak, jakby nie widział modułu Cyfrowego Polsatu. Komunikat "brak karty" świadczy o tym. Problem polega na tym, że nie mam możliwości sprawdzenia tego, bo w punktach sprzedaży Cyfrowego Polsatu mają u nas tylko tunery dedykowane, do których nie da się włożyć modułu CAM. Jak masz możliwość, to popróbuj. Za wszelką okazaną pomoc, z góry dziękuję.

Przed chwilą byłem u kolegi, który ma Golden Interstara. Włożyłem moduł CAM do tego tunera i TVP Historia był dekodowane bez problemu. Wróciłem do domu, ponownie włożyłem moduł CAM do mojego Technisata i TVP Historia "zaświeciło". Wygląda na to, że karta odblokowała się na tunerze kolegi i teraz działa poprawnie i na moim tunerze. Mam nadzieję, że teraz już będzie chodzić. W każdym bądź razie, zastanawia mnie ta przypadłość, której doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam tuner jak w temacie tego wątku. Od pewnego czasu zauważyłem straszną pikselozę na kanale Eurosport 2 HD. Na częstotliwości na której nadawany jest ten kanał są również TVP HD, Nat Geo Wild HD, Animal Planet HD. Na tych kanałach jednak wszystko jest w porządku. Podłączałem również inny tuner HD do mojej anteny i na nim na Eurosporcie 2 HD to zjawisko nie występuje. Podłączałem również mojego Technisata do innej anteny i niestety również zauważyłem wspomnianą wyżej pikselozę. Na innych kanałach HD wszystko chodzi bez zarzutu. Zastanawia mnie, dlaczego więc na tym jednym kanale występuje ten problem i dlaczego właśnie na tym kanale. Może ktoś z użytkowników przedmiotowego modelu miał podobny problem. Dodam tylko, że rozdzielczość mam ustawioną na auto, chociaż zmieniając nawet na najniższe wartości problem również występował. Antenę mam 120 cm, bardzo dobry sygnał. Zresztą jak wspomniałem wyżej na innym tunerze podłączonym do mojej anteny problem nie występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do mojego ostatniego posta to, że tak jakby tuner miał problem z odświeżaniem. Występują takie jakby piksele a obraz tak jakby pływał. Nie mam pojęcia dlaczego problem dotyczy akurat tego jednego kanału HD. Proszę o pomoc, bo nie mam pomysłu co może być tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam Media Box +, poprzednio TechniSat DigiCorder HD S2X Plus, wraz z Aston 2,23 i Cyfrę, obraz był wzorowy, ale mam też Tv Sony HX 755 z tunerem sat , po dodaniu Astona i karty Cameleon do czasu było ok, ale ostatnio miałem komunikat brak karty, inny system itp. szkoda mi tylko jakości orbazu w Technisacie był najlepszy, po perypetiach z własnym sprzętem tuner Technisata ok 2200 zł, plus moduł itp. po latach w Cyfrze od 1996 Canal plus itp.jestem w NC +, tuner mam od nich MediaBox +, ogólnie obraz dno do Technisata ale o nic się nie muszę martwić aktualizacja , kanały itp. szkoda tylko wydanych pieniędzy i jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wszystkich kanałach HD (poza Eurosportem 2 HD) obraz jest bardzo dobrej jakości. Problem występuje tylko na tym jednym kanale. Wina musi leżeć po stronie tunera, bo na innym tunerze, który podłączałem do mojej anteny (Ferguson Ariva 102E) problem nie występuje. Nie da się oglądać Eurosportu 2 HD. Tylko dlaczego inne kanały HD chodzą normalnie a na tym jednym ciągłe piksele, tak jakby problem z odświeżaniem. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zwracam się o pomoc do użytkowników przedmiotowego modelu. Otóż, na kanale Eurosport 2 HD (i tylko na tym kanale) mam ciągłą pikselozę. Obraz raz jest ciemniejszy raz jaśniejszy. Nie da się go normalnie oglądać. Antenę mam 120 cm i wskazania poziomu sygnału to 95 a jakości to 10,5 dB. Na innych kanałach HD ten problem nie występuje, nawet z tej samej częstotliwości co Eurosport 2 HD. Podłączałem mój tuner do innej anteny i problem również występował, zaś gdy podłączyłem tuner Ferguson Ariva 102E do mojej anteny to Eurosport 2 HD chodził bez zarzutu. Próbowałem zmieniać rozdzielczość, ale to nic nie pomogło. Mam moduł Cyfry+ Aston 2.20, ale próbowałem również tylko na module Cyfrowego Polsatu i zjawisko ciągle występuje. Dzwoniłem nawet do Technisata, ale nie potrafili mi pomóc. Nie wiem, czy jest to awaria tunera i konieczny będzie serwis czy może przyczyna tkwi gdzie indziej. Tylko ciekawe, dlaczego wszystkie inne kanały HD chodzą bez zarzutu a ten jeden - nie. Dodam jeszcze, że próbowałem nawet usuwać ten kanał z listy kanałów i wgrać go ponownie, ale to nie poskutkowało. Na chwilę obecną jestem bezradny, a wkurza mnie oglądanie Bundesligi w takiej jakości. Może ktoś z Was również zauważył podobne zjawisko. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

kurcze, nie mam jeszcze możliwości pisania wiadomości "Przepraszamy, ale nie masz uprawnień do korzystania z tej funkcji. Możliwe że dopiero się zarejestrowałeś i dopiero po dłuższym uczestnictwie w życiu forum będziesz mógł ją wykorzystać. ".

Podam Ci tutaj tymczasowy e-mail, może później poproszę moderator to skasuje: martin121@interia.pl

Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...