Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus


mkaras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy DigiCordera HD S2X Plus: czy ma ktoś taki układ-moduł Aston 2.22 do C+[Multipakiet Canal+] i moduł TNK HD [Premium] bo w moim

HD S2 [bez X i bez Plus] niestety jest zle . Programy w samym Conax są ok.ale kodowane w wielu systemach np. TVN 24 po paru sek.-ciemność-tak jakby to odkodowywał Aston ale brak opłaconego kanału i klapa a powinien to odkodować moduł TNK HD . Wcześniej miałem cam Polsatu zamiast TNK HD i było ok. Ktos wczesniej pisał że powinna być możliwość "przydzielenia programu do modułu' ale to byłoby zbyt proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie. Wczoraj ponownie podczas przełączania kanałów nagle straciłem sygnał na wszystkich kanałach, zarówno kodowanych jak i niekodowanych. Pomogło dopiero wyłączenie i włączenie tunera. Dodam tylko, że na drugiej antenie sygnał w tym samym czasie był. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Awaria głowicy, konwertera czy może coś jeszcze innego. Taka sytuacja przytrafiła mi się po raz trzeci w ciągu ostatnich 10 dni. Na razie zauważyłem to podczas przełączania kanałów. Jeszcze nie straciłem sygnału podczas oglądania jakiegoś kanału, tylko podczas przełączania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na Canal+ HD zawsze w EPG pokazuje mi TYLKO 2 programy. Na dekoderze Cyfry PACE nie ma z tym żadnych problemów- jest EPG na kilka dni na przód. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić ? Może jakiś inny wpisać transponder lub inne jego dane.

Teraz ma ustawione 11258 H, DVB-S 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo podobnie. Myślę, że EPG C+HD jest trochę niedorobione albo co.

 

Ja mam natomiast inne pytanie. Otóż posiadam moduł Aston 2.23 z kartą C+ oraz moduł TNK HD. Na kanałach, dla których karta C+ ma uprawnienia, a karta TNK HD nie, (np. HBO HD, Cartoon Network itp.) pojawia mi się komunikat z modułu TNK HD o braku uprawnień. Moje pytanie jest następujące: czy da się jakoś wyłączyć wyświetlanie komunikatów z modułu TNK HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaks, u mnie jest podobnie. Mam pełną ofertę Cyfry+ i pakiet Relax Mix Cyfrowego Polsatu. Przy przełączaniu na kanał HBO, HBO 2, Cinemax, Cinemax 2 czy Eurosport 2 Hd pojawia się również komunikat z modułu Cyfrowego Polsatu o braku uprawnień do tych kanałów. Okienko to jednak po chwili znika, więc nie stanowi ono dla mnie żadnego problemu. Sprawdzałem w menu tunera i nie znalazłem opcji wyłączania komunikatów z modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam, na Canal+ HD zawsze w EPG pokazuje mi TYLKO 2 programy. Na dekoderze Cyfry PACE nie ma z tym żadnych problemów- jest EPG na kilka dni na przód. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić ? Może jakiś inny wpisać transponder lub inne jego dane.

Teraz ma ustawione 11258 H, DVB-S 2

 

Nic nie możesz zrobić. Technisat chyba juz zarzucił utrzymywanie softu do linii S2/S2X a nawet S2XPlus a tak naprawdę tylko poprawki w oprogramowaniu tego drogiego bubla mogłyby coś usprawnić. Odbiorniki low-end nie maja kłopotów z dekodowaniem EPG, które maja te niby prestizowe technisaty. Pisałem do nich wiele maili z informacjami o błędach i propozycjach usprawnień, ale juz nawet grzecznościowo nie odpowiadają. A do poprawy jest sporo, czasami programy nagrywają się nie zdekodowane, cała funkcja odczytywania i (braku) zapamiętywania danych z EPG to jedna wielka porażka. Piszcie do nich maile i krytykujcie ich produkty na forach internetowych, bo może to wreszcie spowoduje jakieś reakcje centrali Technisata. Przecież to kuriozalne, że sprzęt produkowany w Polsce źle działa z polskimi platformami i ma kłopoty z dekodowaniem EPG (czasem nawet są ciągle krzaki zamiast polskich znaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :smile:

 

Mysle, ze ponownie wlacze sie do dyskusji na temat Technisatow. Sam mam pierwsza wersje Technisata DigiCoder HD S2, mam HD-8 oraz DigiPlus STR1 w wersji SD. Dziwie sie troche, ze tak narzekacie na EPG w TSach, poniewaz funkcjonuje ono jeszcze bardzo dobrze w porownaniu do innych tunkow. Zaznaczam od razu z gory, ze brak 7dniowego EPG na C+HD to nie wina TS ale Cyfry+. Dla mnie kaszana, czyli typical polskie platformy. Aby tylko wszystko utrudnic klientowi. Mysle, ze wkrotce Cyfra Plus cos zrobi z Canal+ HD i bedzie dzialal. Oni jak zwykle potrzebuja duuuuzo czasu i nie lubia sie spieszyc.... Ale poprawa jest!

 

Do Technisata musicie miec troche cierpliwosci. Napisze Wam, jak ja to robie! Raz w tygodniu biore sobie czas na wszystkie moje kanaly filmowe a interesuja mnie tylko C+, HBO, Cinemax i Filmboxy. Wiec ustawiam najpierw kanal na Canal+ i wlaczam SFI i czekam. Potem przelaczam tak na kazdy kanal osobno po koleji i czekam. Dajcie Technisatkowi troche czasu. Dalbym mu z 3-5min. Zobaczycie, ze sie ruszy i za pare minut bedziecie miec program na 7 dni. Z HBO i Cinemaxami trwa troche dlugo ale dziala. U mnie bynajmniej na HD S2 dziala zawsze w ten sposob. Puszczam sobie w miedzy czasie Philipsa od Cyfry a tu sie laduje. Wszystkie filmy tak sobie nagrywam. Super sprawa. Sprobujcie!

 

Ostatnio aktualizowali soft w HD S2, bo sie nie co nazmienialo ale dokladnie juz nie licze tych nazw softow. Poprostu super sprawa. W nocy sie aktualizuje przez satelite i gra. Nie trzeba zadnych pendrive'ow kompow. To wielki plus. Wezcie sobie za porownanie Vantage VT-1, to jest dopiero masakra, co ta firma wyprawia i tez "Quality made in Germany", prawda? Wierzcie, ja absolutnie nie jestem zwolennikiem Technisatow, mimo ze mam 3! :mrgreen: Ale rabie na nich i nagrywam nonstop, kasuje, chodza u mnie 4 platformy - CP Premium, C+ Full, MTV oraz TNK SD i raczej zadko sie zwiesza. To naprawde warte podziwu. Fakt, ze mam w CP i C+ pelne pakiety. Filmy nagrywam tylko na Pendrive 32MB, bo ponoc HDD za duzo pradu ciagna a HD S2 nie daje tyle na USB, bynajmnie te pierwsze wersje. Wole nie ryzykowac, bo u wielu Niemcow HD S2 przez to wlasnie kaputt i do naprawy. Radze byc ostroznym. Ale na HD S2 Plus juz tego problemu chyba nie ma...

 

Ten temat moze Was mniej interesowac ale dla mnie najwiekszy problem w Technisacie lezy w braku Diseqc 1.1. Nigdy nie zrozumie tej polityki! Juz tu sie na forum niezle napocilem na ten temat. Sam nie wiem, jak ja moglem kupic te Technisaty... :crazy: No ale nic! Tego nowego ISIO juz nie bedzie. Koniec!

 

Jezeli mam byc szczery, to dam Wam dobry tipp! Jezeli zamierzacie sie do kupna odbiornika w tej klasie cenowej, czyli 500-700euro (TS ISIO/TS HD S2 Plus/Vantage VT-1), to poczekal bym jeszcze do czerwca, to juz tylko 3 tygodnie. W czerwcu wychodzi Dreambox 7020 HD, ktory ma kosztowac okolo 600eu. Bedzie mial, tak jak podane wyzej odbiorniki, 2xCA i 2xCI. Ja tak w kazdym razie zrobie. Czytalem takze, ze Dream 8000 ma od czerwca tez potaniec...

 

Pozdrawiam! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj podczas oglądania finału Ligi Mistrzów na Polsacie HD przez 2-3 minuty obraz zaczął mi chodzić w zwolnionym tempie, klatka po klatce. Po około 3 minutach wszystko wróciło do normy. Dzisiaj na kanale Polsat HD sytuacja powtórzyła się trzykrotnie. Co może być tego przyczyną. Dodam tylko, że antenę mam 120 cm i sygnał mam bardzo dobry. Czy to wina tunera, nadawcy czy może konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie nie było takich problemów na HD S2.

Taki objaw u mnie występuje jak podczas oglądania właśnie np. Polsat HD wyjmę i włożę kartę z modułu - po jakiejś minucie wraca do normy.

Sprawdź czy odbiornik za bardzo się nie przegrzewa - zapewnij mu przestrzeń dookoła. Ewentualnie spirytusem przeczyść styki na karcie abonenckiej i zobacz czy to pomoże.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wczoraj dwa razy straciłem na karcie Cyfrowego Polsatu uprawnienia i musiałem przywracać je przez ICOK. Jeśli problem będzie się powtórzy, to pewnie spróbuję z tymi stykami, chociaż boję się, że zrobię coś nie tak i wtedy kicha. Uszkodzenie karty = konieczność zakupu nowego modułu, wszak, to jest system Nagravision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem, tak jak radziłeś. Wyjąłem kartę z modułu, delikatnie ją przetarłem szmatką nasączoną spirytusem. Odczekałem aż przeschnie, włożyłem z powrotem do tunera po jakichś 10 minutach i ledwo włączyłem Polsat HD obraz zaczął chodzić w zwolnionym tempie, klatka po klatce, tak przez 90-120 sekund. Po tym czasie wszystko wróciło do normy. Dodam tylko, że fonia w tym czasie chodziła normalnie. Mam również w tym tunerze kartę Cyfry+, ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że po przełączeniu na Polsat HD jest czarny obraz, potem wchodzi dźwięk a potem obraz i od razu jest płynny, na pewno nie ma nic takiego że przez 90 sek. mam szatkowanielub rwanie obrazu.

Niech się wypowie ktoś z HDS2 Plus bo ja testowałem na egzemplarzu bez plusa.

Marisspradź może na innym odbiorniku jak masz dostęp - może moduł się psuje - a jak będzie dobrze to wykluczysz moduł.

PS. wyjmij moduł z Cyfrą+ i sprawdź czy też będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że problem tkwi w sofcie. Na HD S2 nie maiłem czasu tego testować, ale problem jest znany i opisany na HD8-S. Moim zdaniem są jakieś problemy z implementacją CI+ Ma taką teorię, że problemy się zaczęły jak Technisat zaczął grzebać w oprogramowaniu, żeby poprawić kompatybilność z HD+ Może i poprawił, ale soft się rozwalił w innym miejscu. W HD8 rozwiązaniem jest cofnięcie się do "kultowej" wersji 9. To jest wersja, w której wszystko właściwie działa, znika też opisany powyżej problem. Zaleciłbym więc analogicznie cofnięcie w wersjach softu S2X Plus. Może się okazać, że to jest rozwiązanie - acz trzeba sprawdzić do której wersji należy wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam S2 Plus, moduł Aston 2.23 z kartą C+ i moduł CP z Polsat HD. U mnie nie ma żadnych problemów po przełączeniu na Polsat HD. Jedynie czasem dźwięk wskakuje szybciej niż obraz albo pojawia się komunikat "Sygnał zakodowany (audio), który po sekundzie znika i dalej wszystko działa normalnie. Czasem też zdarza się, zwłaszcza po włączeniu odbiornika na kanałach nie będących w moim pakiecie z CP (mam Mini HD), że pojawiają się pixele, czasem nawet na cały ekran i to w różnych kolorach. Sytuacja taka trwa do momentu kiedy znikną komunikaty o inicjalizacji modułów. Potem po chwili pojawia się komunikat "Tego programu nie ma w Twoim abonamencie), po sekundzie znika i wszystko dalej działa poprawnie. Możliwe więc, że to wina modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do softu, to mam chyba ten najnowszy z czerwca 2010 roku. Jak tylko zakupiłem tuner, to zaktualizowałem soft przez satelitę. Spróbuję jeszcze wyjąć kartę Cyfry+ wraz z modułem jak radził WilkuTVSAT. Dodam, że moduł Cyfry+ z jakiego korzystam, to Aston 2.20. Dodatkowo mam włożoną do czytnika kartę Telewizji na kartę SD. Ciekaw jednak jestem, że jeśliby okazało się, że to wina softu, to jak można wrócić do jego wcześniejszej wersji, bo na stronie internetowej Technisata jest tylko dostępna najnowsza wersja. Co ciekawe, na pozostałych kanałach HD obraz mam bez zakłóceń.

Właśnie przed chwilą wyjąłem moduł Cyfry+ i niestety, jego obecność nie ma żadnego wpływu na opisane przeze mnie problemy. Obraz nadal chodzi w zwolnionym tempie. Bywa tak, że jak włączę na Polsat HD, to wszystko chodzi normalnie przez 10-15 minut a potem przez 2-3 minuty obraz chodzi jakby klatka po klatce. Potem dalej wszystko chodzi dobrze przez 15-20 minut i znowu obraz chodzi w zwolnionym tempie. Co do softu, to mam wersję 2.35.13.3 (1511c), chyba najbardziej aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WilkuTVSAT. Kiedyś jak tylko kupiłem mojego DigiCordera, to próbowałem zaktualizować soft przez pendrive'a. Niestety, nie udało się. Coś nie zaskoczyło i powiodła się dopiero aktualizacja przez satelitę. Ciekaw tylko jestem, skąd wziąć poprzednią wersję softu i czy to na pewno pomoże. Wczoraj podczas oglądania Sopockiej nocy kabaretowej sytuacja powtórzyła się czterokrotnie. Momentami nie dało się oglądać Polsatu HD. Raz nawet zanikła mi fonia. Oczywiście jak przełączę na inny kanał i powrócę, to wszystko wraca do normy, ale nie o to przecież chodzi. Jak dla mnie, te tuner to i tak jest bez zarzutu, gdyby tylko nie ten Polsat HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...