Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus


mkaras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście w przypadku ustwienia "CI1+CI2" jest trochę lepiej niż przy "automat". Choć nawet i przy tej opcji zdarzają się zawiechy np przy przełączaniu kanałów na te kodowane dodatkowo w Conax. Zjawisko to jednak ostatnio nie jest już tak częste jak miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może podać jak ustawić tuner by ściągał aktualne epg na wszystkie kanały cyfry +. Do tunera udaje się wpisać pidy i dane dotyczące tylko jednego kanału z którego ładowane są dane dla programów znajdujących się tylko na jednym transporderze. Co zrobić by uzyskać epg kanałów znajdujacych się na innych transporderach.

Co do współpracy modułu aston 2.23 i cyfrowego polsatu u mnie jest ok. Nieraz zdarza się jakiś komunikat lecz po naciśnięciu przycisku ok lub przejściu na inny kanał wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o ustawienie czasu pobierania lecz miejsca z którego ma pobierać np przy ustawieniu na 10,796 GHz, pol V, SR: 27500, FEC: 3/4 pobiera dane dotyczące tylko niektórych programów cyfry + i pobrane dane są niepełne, dopiero po odczekaniu kliku minut są one uzupełniane. Podobnie jest gdy ustawię inne miejsce pobierania danych. Odbiornik fabrycznie ma ustawione pobieranie danych epg z satelity astra (przydatne jedynie w Niemczech). Po jednej ze zmian softu odbiornik uwidocznił funkcję umożliwiającą wpisanie dwóch miejsc pobierania epg lecz nie działa ona poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem problem do Technisata wielokrotnie, delikatnie mówiąc otrzymałem niezbyt sensowne i przydatne tłumaczenia. Support niestety dla tych dekoderów nie istnieje. Fajnie, że można sobie zadzwonić, tylko, że zgłaszanie problemów jest stratą czasu. Tego też. W HD-8S zepsuto tą opcje, po prostu przestała działać. W tej firmie nikt błędów w sofcie nie poprawia, a polskie przedstawicielstwo bezradnie rozkłada ręce. Śmieszne i żenujące zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem problem do Technisata wielokrotnie, delikatnie mówiąc otrzymałem niezbyt sensowne i przydatne tłumaczenia. Support niestety dla tych dekoderów nie istnieje. Fajnie, że można sobie zadzwonić, tylko, że zgłaszanie problemów jest stratą czasu. Tego też. W HD-8S zepsuto tą opcje, po prostu przestała działać. W tej firmie nikt błędów w sofcie nie poprawia, a polskie przedstawicielstwo bezradnie rozkłada ręce. Śmieszne i żenujące zarazem.

 

Czy to znaczy,że w Niemczech/ innych krajach jest inaczej ? Lepiej ? Masz jakies wiadomości na ten temat ? Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniechęciłem się do suportu Technisata, bo nic to nie daje. Ale zanim do tego doszło to dowiedziałem się, że programiści są w Niemczech i centrala robi nasze poprawki w ostatniej kolejności. Nie za bardzo da się coś z tym zrobić, bo w Polsce nie ma ludzi od tego. Tak więc z niemieckiego punktu widzenia soft jest prawie stabilny. Prawie - bo jest kilka błędów "międzynarodowych". Inna rzecz, że support mocno kuleje w ogóle. Mnie zadziwia brak update softu do HDS2. Jest poważny rozjazd funkcjonalny między HD8-S i HDS2 przez tą sytuację. Przykładowo soft do HD8 ma zaimplementowany TachniLink, automatyczne ustawianie FEC czy poprawiony serwer WWW. To są naprawdę istotne rzeczy. Zarzucenie suportu do HDS2 jest zadziwiającą polityką, bo tuner nie był wcale długo obecny na rynku. Ostatnio tak dziwny ruch producenta widziałem z pierwszym XBOX-em Microsotu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ernet. Może to co napisałem nie jest całkowicie jasne, ale przyznam, że to co napisałeś jest za to idealnie i absolutnie niezrozumiałe. :jupi: Nie bardzo wiem co ma do tematu, że soft się ściąga z satelity Astra - ale zapewniam Cię, że nie robią go jednak na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oceniali koszty, ale wyszło jednak za drogo. :lol2: Jak sobie wejdziesz na stronę Technisata, to zobaczysz, że firma ma oddziały w kilku krajach, ale centrum rozwoju oprogramowania jest w Niemczech. HD8-S, HD8-SX, HDS2, HD2SX, HD2S Plus, HDS2X Plus mają wspólną platformę softwarową i niestety dla nas nie zajmują się jej rozwojem w Polsce. Tu owszem robione są testy firmware, ale centrala zdaje się robi z tymi uwagami z Polski to co robi z uwagami użytkowników. Dla Twojej informacji: Ostatni publicznie dostępny soft do HDS2 pochodzi z XI 2009r, a do HD8S z IV 2010r. I o tym był ten post... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to rzeczywiście nie kumam :oops: ( ech już ten wiek :read: ). Myślałem,że jak wychodzi co pewien czas " coś" :lol2: z satelity

i dekoder to sobie pobierze, to jest OK i znaczy,że coś robią :roll: No, ale " HDS2 pochodzi z XI 2009 " to już tak, jakby do jeżdżących samochodów nie było części. No chyba,że są one niepotrzebne...........

 

Tak na marginesie, to TAK, bardzo lubię dekoder(y) Technisata. Jakość obrazu-wiadomo, Menu- proste i intuicyjne, stabilność- bez zastrzerzeń. Kuba, oczywiście bez żadnej złośliwości, ale przy Twoim obecnym ( na dziś ) stanie wiedzy o dekoderach satelitarnych sensu largo i zakładając,że właśnie musisz kupić dekoder satelitarny, to - tak, tak teraz będzie TO pytanie :lol2: - jaki byś kupił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Te dekodery maja masę zalet, ale ja niestety jestem zaawansowanym użytkownikiem. Mam nieraz ze 4 karty platform, korzystam z dostępu po internecie, ściągam nagrania po sieci, obrabiam je na komputerze itd. W każdym z tych obszarów w Technisacie jest coś źle. Błędy są mniejsze lub większe, ale nie ma żadnego obszaru, w którym z czystym sumieniem mógłbym powiedzieć, że soft nie ma błędów. I do tego widzę zarzucenie wsparcia programowego dla urządzeń, które są obecne na rynku dwa lata. To jest wątpliwej jakości ewenement, przykładowo nawet koreański Topfield ma dłuższy czas życia produktów. Do tego rozbrajająca bezradność polskiego przedstawicielstwa Technisata. Dwa razy się jednak zastanowię nim ponownie kupię ich tuner, mimo, że kupiłem chyba już ze cztery. Technisat pozuje na firmę solidną, ale realnie to bardzo kiepsko się stara o użytkowników. Wystarczy poczytać opinie użytkowników. Nie ma tunera idealnego niestety, więc w tym sensie rozważę i ich ofertę, ale jak to mówią "szału nie ma".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kkuba, ze mną jest odwrotnie. Tak, jak tu pisałem. Moje priorytety: jakość obrazu-łatwość obsługi-stabilność działania ( itp.). I to mi wystarczy. Z wymienionych przez Ciebie funkcji nie korzystam i dlatego sznuję Twoją opinię. Szczególnie ostatnie Twoje zdanie z postu wyżej świadczy o Twoim obiektywiźmie. Można chyba uogólnić, że każdy zakup jest kwestią priorytetów,kompromisów i wyborów. I w tym sensie mój model Techa je spełnia.Dla mnie.Natomiast krytykowanie czegokolwiek bez rzeczowych argómentów, tylko ogólnikami pozostaje tylko sztuką dla sztuki in minus. Nieprawda ?

Jakieś uwagi do ISIO ? ;-) Poważnie, co o nim myślisz ?

viewtopic.php?f=130&t=16966

I tu mogę mieć wielką ochotę z dodatkowych jego możliwości ;-) I tak go kupię ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z EPG. Otóż czas w moim DigiCorderze zmienił się automatycznie, ale niestety godziny programów w epg zostały cofnięte o godzinę. Nie wiem jak można skorygować ten błąd. Przykładowo na TVP1 film "Czarodzieje Waverly Place" chociaż faktycznie zacznie się o 10:55, to na epg mam informację, że zaczął się on o godz. 9:55. Dotyczy to chyba większkości kanałów Cyfry+, bo np. na Polsacie godziny emisji programów są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko wróciło do normy gdzies ok. 18. Może prędzej, ale nie sprawdzałem. Notabene nie miało to nic wspólnego z Techem.

 

I przy okazji pytanie: jak ustawic pilota, aby włączał i wyłączał TV Sony. Jakieś kody ? Jesli tak, to jak je wpisać i sprawdzić ? Instrukcja milczy ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie epg wróciło do normy około godziny 12-13-ej wczoraj. Także niepotrzebnie panikowałem. A tuner - jednym słowem rewelacja.

 

Ja dziś go zainstalowałem u ojca. Moja opinia bez zmian :brawo:

Tak na szybko: PiP i nagrywanie jednego pr. i ogladanie innego też na jednej karcie CI działa.

Gdyby nie ten brak mozliwości obsługi telewizora ( [beep]a, chociaż funkcja włącz/wyłącz ) byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś go ( TechniSat DigiCorder HD S2X Plus ) zainstalowałem u ojca. Moja opinia bez zmian :brawo:

Tak na szybko: PiP i nagrywanie jednego pr. i ogladanie innego też na jednej karcie CI działa.

Gdyby nie ten brak mozliwości obsługi telewizora ( [beep], chociaż funkcja włącz/wyłącz ) byłoby super. EDIT: Jednak, to brak możliwości oglądania + nagrywania z różnych transponderów oraz samego nagrywania w tym samym czasie dwóch programów z dwóch różnych transponderów jest główną wadą tego dekodera. Chyba nawet Pace 500 PVR to potrafi ? Czy Technisat nie może tego załatwić jakimś nowym softem ?

A ten soft lipcowy od HD S2X nie ma tego? :woot: Już w lutowym sofcie do HD8-S zaimplementowano TechniLink i wszystko działa u mnie z Panasoniciem bez problemu. Włącza, wyłącza, przełącza źródła w telewizorze itd. 8)

 

Wgrany jest najnowszy soft. Może coś źle robię ? Wciskam klawisz CODE i OK , aż zaświeci się lampa przy napisie TV. Rozumiem,że wtedy już jestem w opcji sterowania TV ? Dalej, aby włączyć lub wyłączyć telewizor naciskam w górnym prawym rogu pilota Technisata czerwony przycisk. I nic sie nie dzieje. Telewizor Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak. W ten sposób to działa z telewizorami Technisata tylko. Wchodzisz w menu Ustawienia, Specjalne funkcje, TechniLink. Tak aktywujesz co się ma sterować. Do wyboru masz: włączanie, wyłączanie, kontrola głośności. Od tej chwili Technisat steruje telewizorem. W zależności od ustawień np. włączasz Technsiata, a on włącza TV i ustawia go na wejściu HDMI do którego jest wpięty. Analogicznie wyłączasz Technista, to on wyłącza telewizor. System jest na pewno zgodny z VeraLink - sprawdzone empirycznie. Czyli w sumie powinien być zgodny z każdym telewizorem realizującym protokół HDMI Control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak. W ten sposób to działa z telewizorami Technisata tylko. Wchodzisz w menu Ustawienia, Specjalne funkcje, TechniLink.

Menu-Ustawienia-Funkcje specjalne .....

[beep]a: TechniSat DigiCorder HD S2X Plus nie ma opcji TechniLink ! Oprócz standardowych ma "Miscellaneous", ale to nie tam.

Co dziwne mój Digit HD-8SX ma HDMI TechniLink i to jest to- sprawdziłem, jest tak,jak piszesz.

Jak to jest mozliwe,że dekoder ojca tej funkcji nie ma :evil::evil::evil::evil::evil::evil: ?????

 

Czyżby LIKWIDACJA HDMI TechniLink vel TechniLink to [beep]ki ruch aby kupować telewizory Technisata ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą straciłem sygnał na wszystkich kanałach. Poszedłem sprawdzić na drugiej antenie w drugim pokoju i okazało się, że sygnał jest i wszystkie kanały chodzą bez problemu. Dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera wszystko wróciło do normy. Jestem ciekaw, co mogło być tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...