Skocz do zawartości

MUX 2 (komercyjne)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji roku przyjęła uchwałę o zagospodarowaniu II multipleksu dla mediów prywatnych i mam nadzieję że uchwała przyczyni się do przyspieszenia cyfryzacji i jeszcze w tym roku uruchomią pierwsze nadajniki . :D

http://media2.pl/media/64741-cyfrowa-tv ... z-tvp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stan rozumiem że jest taki: II i III mux wystartują mniej więcej w tym samym czasie na jesieni, 3 programy TVP raczej pozostaną w I muxie, który nie wiadomo kiedy ruszy i jakie będą tam jeszcze programy. Ponadto nie wiadomo jakie programy TVP znajdą się w III muxie. Jak znam TVP to może być tam nawet Biełsat i TV TRWAM :lol2:

A czy będzie TVP HD i Sport to zależy czy Walter na to łaskawie wyrazi zgodę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień szukam treści tej "uchwały KRRIT o migracji i zagospodarowaniu MUX-2" i nigdzie nie mogę znaleźć. Chciałbym pobieżnie przeczytać co tam jest napisane. W/g prostych wyliczeń, jeśli każdy z czterech nadawców umieści w MUX2 po dwa programy, wychodzi że MUX2 będzie zawierał 8 (a nie 7) progamów. Może ktoś rzucić linkiem do tej uchwały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli nadawców komercyjnych: Polsat, TVN, Puls, TV4. Podobno ta uchwała, której treści szukam pozwala każdemu umieścić w MUX2 po 2 programy.

"TVN planuje udostępnić TVN7, TV4 nowy kanał z serialami, a TV Puls nowy kanał dla dzieci - Puls Kids. Polsat nie zdradza szczegółów." (źródło: media2.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Bo ja już się pogubiłem. Przecież Polsat, TVN, TV 4 i Puls będą chyba w pierwszym MUX ? Czy w drugim w końcu? A jeśli w drugim, to co będzie w pierwszym? Nie bardzo to wszystko ogarniam.

 

Z tego co słyszałem to w MUX 1 miały być TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsat, TVN, TV 4 i Puls.

No więc w MUX 2 by było co? TVN 7, TVN 24, kanał serialowy TV4, kanał bajkowy Puls i co dalej? Polsat 2 i Polsat News?

No bo MUX 3 miał być chyba w całości TVP? Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatKurier nie jest na bieżąco, już od wczoraj wiadomo że wszyscy prywaciarze z analogu przechodzą do MUX2 i tam mają po 2 miejsca (a nie po 1 jak mieli mieć w MUX1).

http://media2.pl/media/64741-cyfrowa-tv ... z-tvp.html

Do moderacji: Nie jestem pewien czy wolno tutaj zamieszczać linki do konkurencyjnych serwisów, jeśli nie wolno, to proszę o wyrozumiałość i usunięcie linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już oficjalna informacja iż Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 24 maja 2010 roku przyjęła uchwałę o migracji i zagospodarowaniu drugiego multipleksu. Na II MUX-ie znajdzie się Polsat, TVN, TV Puls, TV4. Dodatkowo każdy nadawca będzie miał możliwość wyboru 1 kanału ze swojej oferty. TVN chce wprowadzić kanał TVN7, TV Puls kanał dziecięcy Puls Kids, TV4 nowy kanał z serialami, a polsat jeszcze nie zdradził co wprowadzi. II MUX ma być darmowy.

 

Dzięki temu spór zostanie zakończony i DVB-T zostanie pewnie uruchomione oficjalnie na jesieni 2010r. A na pierwszym MUX-ie będą tylko 3 kanały TVP, które pojawią się po rozstrzygnięciu przetargu (czyli pewnie za rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie widziałem. Ciekawe, z jednej strony dobrze, bo szybciej to wszystko może ruszy, ale z drugiej jest to straszne marnotrawstwo miejsca w multipleksie pierwszym. No chyba, że TVP umieści tam też inne swoje kanały, np TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Sport i TVP Historia. Tyle że wtedy nie powinno dostać multipleksu 3 na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to marnotrawstwo, ale to jest Polska i nic normalnie nie może przebiegać. Jakby UKE nie wprowadziło zmian to I MUX mógłby wcale nie wystartować bo wciąż nie mogą się dogadać z TVP. Moim zdaniem 3 kanały TVP będą do 2014roku, a później zgodnie z umową TVP będzie musiała przenieść te kanały na III MUX i dopiero wtedy I MUX zwolni się i zostanie udostępniony innym nadawcom i tam będzie oferta płatna.

 

Myślę, że koło 2015-2016 roku sprawa z NTC będzie normalnie wyglądała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie marnotrawstwo? Ogłoszą konkurs dla nowych nadawców tak jak to pierwotnie miało być z II multiplexem. Tylko tych nowych nadawców będzie nie 7-8 lecz 4-5 (bo 3 miejsca będą już zajęte przez TVP - mam nadzieję). Sam już nie wiem ile programów planują na każdym muxie. Kiedyć mówili o 7, teraz okazuje się że można 8, a skończy się na 12 i będzie kaszana :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wywnioskowałem, nie jest to jeszcze oficjalna i pewna informacja, że prywatni mają zająć mux-2.

KRRiT zezwoliła na taki krok ale nie ma jak na razie żadnej informacji z UKE. Podobnie było kilka miesięcy temu z propozycja kodowania mux-2 i przeznaczenia go dla prywatnych - KRRiT była przychylna natomiast UKE się sprzeciwiała. Teraz KRRiT przyjeła uchwałe o przeznaczeniu mux-2 dla obecnych naziemnych prywatnych. Kwestia kodowania została przemilczana. Jedynie przedstwaiciele TV Puls wypowiedzieli się, ze chcą dołaczyć kanał niekodowany. Poprzednim razem wszyscy chórem mówili , że chcą dać 4 kodowane kanały. Teraz cała ta informacja przypomina szum medialny i nikt oficjalnie nic nie podał co do mux-1 i mux-2.

 

Pierwszy plan zakładał:

mux-1 - 7 obecnych kanałów z analogu

mux-2 - nowi gracze

mux-3 - TVP

 

Obecnie KRRiT zezwoliła na:

- mux-1 - brak konkretnych informacji - jeden z planów zakładał 3 miejsca dla TVP i 4 dla nowych graczy

- mux-2 - dla obecnych komercyjnych + ich nowe kanały. Puls zasugerowal PulsKids i więcej oficjalnych informacji chyba nie padło. Są tylko jakieś luźne wypowiedzi o TVN7 i jakimś TV4 seriale. Na pzreznaczenie tego mux-2 dla prywatnych jak narazie zezwoliła KRRiT. Nikt oficjalnie nie potwierdził, że mux-bedzie niekodowany. Jedynie Puls stwierdził to, że jego PulsKids ma być kanałem bezpłatnym.

- mux-3 - TVP

 

Ja czekam na oficjalne info w tej sprawie (potwierdzenie przez UKE). I nie wiadomo jak do powyższego ma się ustawa cyfryzacyjna, która miała być obecnie pisana przez MI. Zakładała ona mux-1 dla 7 obecnych kanałów analogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...