Skocz do zawartości

nSport+


Waldek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za przeglądem Sportowym

Kto pokaże Ligę Mistrzów? Chcą wszyscy...

Piłka Nożna - Liga Mistrzów

W lutym zostanie rozstrzygnięty przetarg na pokazywanie meczów Ligi Mistrzów przez najbliższe 3 lata - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Wystartują w nim wszystkie liczące się stacje telewizyjne. Cena może wynieść 20 milionów euro, a więc o 3 miliony więcej niż w poprzednim przetargu, który wygrały TVP i nSport.

- Od kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej, ceny reklam znacznie zbliżyły się do tych z bogatszych rynków europejskich, stąd wzrost - ocenia Marian Kmita, szef Polsatu Sport.

 

Inna przyczyna to zmiany w regulaminie kwalifikacji do Ligi Mistrzów, zwiększające szanse naszych klubów na awans do tych rozgrywek, które przez to staną się jeszcze atrakcyjniejsze dla polskich widzów.

 

Do tej pory Liga Mistrzów pokazywana była w TVP, należącej do koncernu ITI stacji nSport oraz w specjalnie uruchomionych na tę okazję kanałach. Dla nSport walka o Ligę Mistrzów może się okazać walką o byt. Najpoważniejszym konkurentem stacji należącej do koncernu ITI jest Polsat, chcący pokazywać rozgrywki w swoich stacjach kodowanych.

 

Największym atutem Polsatu jest doświadczenie (pokazywał Ligę Mistrzów przed nSportem) i zasięg. Stacja może docierać do 3 milionów gospodarstw domowych, podczas gdy rywal tylko do 500 tysięcy gospodarstw.

 

Dariusz Tuzimek, szef sportu w nSport, wskazuje atuty stacji: - Istotne będzie, ile meczów w technologii najwyższej jakości dana stacja jest w stanie pokazywać. A pod względem technologii jesteśmy w ścisłej czołówce europejskiej. A argument o małym zasięgu też nie jest do końca trafiony. Jesteśmy częścią wielkiego koncernu, dlatego przy pokazywaniu Ligi Mistrzów współpracujemy z portalem onet.pl czy stacją TVN.

 

Marek Wawrzynowski

.Więc luty zapowiada się ciekawie a walka jeszcze bardziej.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A argument o małym zasięgu też nie jest do końca trafiony. Jesteśmy częścią wielkiego koncernu, dlatego przy pokazywaniu Ligi Mistrzów współpracujemy z portalem onet.pl czy stacją TVN.

Onet.pl - a jak ktoś nie ma na tyle szybkiego i wydajnego łącza, to ma oglądać mecz z przerwami albo też urywki meczu w trakcie długich przerw i to dopiero jak uiści onet'owi opłatę za dostęp do transmisji :? A na TVN-ie to jeszcze nie widziałem żadnego meczu LM :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką ma przewage polsat , największa widownia bzdura , nawieksza publicznosć ma tvp . W Fakcie przeczytałem za najpewniej w polsacie będzie liga mistrzów bo ma dostęp do 3 mln domostw , super a n ma mniejsze doświadczenie bo polsat przed n pokazywało lige mistrzów . Tylko szef polsatu dobrze stwiedził ze wygra ten co da więcej, napewno teraz nie przyniesie koperty 20 minut po czasie jak było ostatnio na przetargu. Dla mnie n bardzo dobrze pokazuje lige mistrzów , puchar uefa i wierze ze bedzie pokazywać dalej , zyczę im tego. Na zadnej platfornie nawed najlepszej/ c+ /nie zobacze tylu meczu , a oferta n jest swietnym uzupełnieniem canalu + sport .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również liczę na to że LM pozostanie w nSport. Jednak w porządnych komentatorów mogliby zainwestować bo tego Ryczela to sie kompletnie nie da słuchać. Gościu dobry jest w prowadzeniu serwisów informacyjnych albo jako reporter (wywiady ze sportowcami) i niech przy tym pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A na TVN-ie to jeszcze nie widziałem żadnego meczu LM :roll:

No, właśnie, ja też nie widziałem i raczej nikt nie będzie widział.

 

Co do TVN Turbo to N dopiero się rozkręcał(tak jest nadal) i strzelili promocyjnie fazę grupową LM. Co do Onetu - np. moje łącze internetowe jest słabe i sobie nie pooglądam, a poza tym i tak by pewnie jakąś dodatkową kasę zgarniali - więc będę mógł sobie tylko podmuchać.

 

Uważam, że Polsat powinien wygrać przetarg: jeden mecz na Polsacie, jeden mecz na Polsacie Sport, jeden mecz na Polsacie Sport Extra i w końcu na Polsacie Sport HD. Nikt, nie mówi, ale może wygrać też ktoś inny. Zapewne dostanie coś TVP bez względu na to kto wygra.

 

Trza kończyć OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak pamiętam Polsat nie miał z tym problemów. Było i na Polsacie i na Polsatach Sportach, więc ja np. nie widzę problemu. Skoro jest nowy przetarg to można chyba z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyście się tak napalili na ten Polsat :P niech po prostu wygra najlepszy, Polsat ma przewagę w tym że może mieć teoretycznie dostęp do prawie 3mln domostw ale i co z tego? A ekstraklasa i canal+? Tutaj mają mały dostęp a jednak kasa wygrywa i nie zmieni się nic dopóki w fifa,uefa i pzpn będą siedziały leśne dziadki [beep]e tylko na kasę....

Jeśli eNka da więcej to wygra, nic prostszego. Tutaj aż takiego zasięgu nie ma, ale transmisje w nSport były w ostatnim sezonie naprawdę dobre i aż miło się sędziowało przed telewizorem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniego przetargu na LM TVP kupiło pakiet dla telewizji otwartej i transmitują jeden środowy mecz. Natomiast ITI kupiło pakiet dla telewizji kodowanej, stąd żaden mecz nie jest pokazywany w TVN.

 

Nie wiadomo jak będzie w tym przetargu. Nie wiadomo czy będzie możliwość że np. TVP i TVN biorą pakiet dla telewizji otwartej (TVP transmituje mecz środowy, TVN wtorkowy) a nSport pakiet dla telewizji kodowanej. Swoją drogą to mogłoby być dobre wypromowanie TVN HD, transmisja wtorkowego meczu LM w HD.

 

Zobaczymy jak to będzie i kto wygra przetarg. Najlepiej by było gdyby prawami podzieliły sie dwie stacje np. TVP i nSport. Część meczów w TVP 2, TVP HD i TVP Sport a część w nSport. Dzięki temu zobaczylibyśmy praktycznie większość meczów nawet w fazie grupowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma pokazywanie meczy w kanalen tvp sport o praktycznie zerowej ogladalnosci.

Wg mnie wygra iti bo to jedyna szansa zeby do platformy n przyciagnac ludzi interesujacych sie futbolem troche bo Ci co sie interesuja bardziej sa juz w cyfrze oddawna.

Niesetety cyfra sporo wydala na lige polska dlatego teraz razcej nie bedzie startowala w przetargu bo pilki ma az nadto.

szanse polsatu sa jesli chodzi o kase bo przy tym wzroscie abonenetow, polaczonym z debiutem gieldowym moga wylozyc duzo i wg mnie wygraja choc n-ka bedzie walczyc do upadlego bo jakby przegrala moze nieco starcic we wzroscie abonenntow na rzecz wąłsnie Polsatu dla ktorego byla by to jedyna okazja by na swojej platformie pokazac pilke naozna na jako takim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz TVP Sport ma praktycznie takie same szanse jak nSport, mają taki sam zasięg, a TVP Sport ma nawet większy bo dostępna jest w kablówkach i w naziemnej cyfrowej, ale TVP nie wyłoży tyle kasy, pewnie będzie jak do tej pory czyli meczyk w tvp2 w środę czy we wtorek i już a o resztę pobije się eNka z Polsatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Weekend z nSportem (tylko transmisje live)

Sobota, 28.02.

02:00 Hokej na lodzie: Liga NHL - mecz Nashville Predators - Detroit Red Wings

Niedziela, 1.03.

15:30 Piłka nożna: Puchar Ligi Angielskiej - mecz finałowy Manchester United - Tottenham Hotspur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem dziś TNK tylko po to by obejrzeć jeden mecz na nSport

Jakość komentarzy woła o pomste do nieba, ich obiektywizm też - 4/10

Obraz nienajgorszy, no ale domyślam się, że nSport HD ma obraz jak żyleta - 8/10

Także programy typu 'dokumenty sportowe' czy informacyjne nie są wysokich lotów - 2/10

 

myślałem że jeżeli to jest podstawowy kanał sportowy platformy n to będzie 'na poziomie' , no ale się rozczarowałem

na szczęście kupiłem go by raz w tygodniu obejrzeć ligę mistrzów czy puchar polski, więc nie żałuje zakupu (przynajmniej TVPSport jeszcze dali ;] )

 

a co do relacji live to faktycznie poszaleli w tym tygodniu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra (6 marca) w nSporcie będzie transmitowany Tenis ziemny: Puchar Davisa

 

Transmisje:

6 Marca :

10:45 Tenis ziemny, Puchar Davisa - mecze 1. rundy: Hiszpania - Serbia (do godziny 19.00) na żywo

 

7 Marca:

12:45 Tenis ziemny, Puchar Davisa - mecze gry podwójnej 1. rundy: Hiszpania - Serbia (do godziny 18.00) na żywo

 

8 Marca:

10:50 Tenis ziemny, Puchar Davisa - mecze gry pojedynczej 1. rundy: Hiszpania - Serbia (do godziny 18.00) na żywo

 

9 Marca:

00.00 Hokej na lodzie, NHL - mecz: Carolina Hurricanes - New York Rangers (do godziny 03.00) na żywo

 

10 Marca:

20.40 Piłka nożna, Liga Mistrzów - rewanżowy mecz 1/8 finału: FC Liverpool - Real Madryt (do godziny 23.00) na żywo

 

11 Marca:

20.40 Piłka nożna, Liga Mistrzów - rewanżowy mecz 1/8 finału: Manchester United - Inter Mediolan (do godziny 23.00) na żywo

 

 

Dla mnie ciekawa propozcyja co dziennie przez 6 dni transmisja na żywo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha na łopatki mnie rozwaliło

 

19:00 Serwis informacyjny.

Program o tym co się dzieje na świecie i w kraju, w znacznej mierze poświęcony politykom. Polityk to taki człowiek który wybrany przez ludzi, decyduje czego im nie wolno i zarabia na nich pieniądze. Ludzie to stworzenia które mają się za inteligentne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...