Jump to content
Rawik

Dekoder ADB 2850ST TNK HD

Recommended Posts

Podłączyłem właśnie moją mydelniczkę i pobrała przed chwilą nowe oprogramowanie. Nie zauważyłem zmian jakie są w tym sofcie.

Rzadko jej używam, jest już po okresie 12 darmowych miesięcy i mam tylko niekodowane kanały.

Edited by maks27

Czy w tym dekoderze z telewizji naziemnej odbierają wszystkie mux 8, czy nie?

OK, dziękuję za informację, bo planuję właśnie taki zakupić, a jak czytałem posty to można wtedy odbierać bez karty kanały z naziemnej.

Edited by Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

Bez karty w czytniku nic nie odbierzesz. Nie musi być opłacona, ale musi w nim być.

OK, dziękuję za informację, bo taki planuję zakupić.

Edited by Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

Tylko nie kupuj tych które są dostępne w sklepach. Są one odnawiane (wyczyszczone szmatką), pochodzą Ci góra kilka miesięcy a potem kicha. Lepiej kup używkę, czasem są na al..o

Wpisz np.2850 i tnk hd to powinno coś znależć.

A po co nabywać ten złom? Przecież to już ma ze 10 lat jak i nie więcej, no chyba że za 30 zł, bo więcej bym za niego nie dał.

Jeśli komuś zależy na odbiorze z sat i DVB-T to warto kupić ADB 2850ST.

Z 12 miesięczna darmową ofertą pakiet bez opłat dawna TNK HD ( czyli podstawowe polskie kanały z sat )  albo N na Kartę ( tu pakiet bez opłata ważny 1 miesiąc ) w prepaid.

3 pakiety Domowy HD - Premium HD - Extra HD.

Każdy pakiet po 20 zł. Opłacasz kiedy chcesz i jaki pakiet chcesz.

Są o wiele trwalsze i mniej awaryjne od ADB 5800S ( BSKA - BSLA itp )

Do tego nagrywanie na dysk USB.

Mimo to stary. Owszem oferta jak na prepaid OK, jednak nie zainwestował bym w ten tuner mimo wszystko, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

• Upvote 1

Witajcie. Czy od jakiegos czasu (2 tygodni) dekoder zaczal wam zamulac przy przelaczaniu kanalow ? Czasami nawet potrafi sie przywiesic. Nie wiem co jest grane. Czy konczy sie jego zywotnosc ? Moze grzebia cos przy sposobie kodowania ?

Raczej coś Ci się z dekoderem dzieje. Zajrzałbym do kondensatorów. 

Odlaczylem dekoder od pradu, wyjalem karte, odlaczylem kabel antenowy przy dekoderze i konwerterze. Potem ponownie wszystko podlaczylem. Jest troche lepiej. Zobaczymy czy pomoze na dluzej.

Posted (edited)

Coś jest na rzeczy z dekoderem adb 2850.U mnie też zaczął zamulać przy przełączaniu kanałów.

Jest mocne szatkowanie obrazu,spowolnione działanie.Nie wydaje mi się by była to wina dekodera.

Edited by Jura
Korekta

Posted (edited)

Ja nie otzymalem informacji o wymianie dekodera. Z reszta przy tnk hd chyba nawet nie ma takiej mozliwosci. Po moim wczorajszym restarcie z odlaczeniem kabli i wyjeciem karty jest troche lepiej.

Edit : Niestety dekoder znowu sie zamulil po przelaczeniu na Disney Channel. Pomogl reset wtyczkowy

Edited by maciekmm

Witam czy możliwe jest aby na dekoderze lampka świeciła na kolor pomarańczowy i czy to może być z powodu uszkodzenia wejścia wyjścia HDMI pozdrawiam

W dniu 6.04.2020 o 16:26, maciekmm napisał:

Mozliwe. 

To ciekawe bo w instrukcji jest tylko kolor czerwony bądź zielony

Czerwony , zielony , pomarańczowy  -  wył. wł. i  wł.  ale brak karty, sygnału lub uprawnień.

Kolor pomarańczowy to błąd HDCP. Może wystąpić kiedy telewizor jest wyłączony. Chodzi o zabezpieczenie treści przy połączeniu przez HDMI. Pomarańczowy nie oznacza braku uprawnień.

Ale świeci na pomarańczowo przy braku uprawnień, karty lub sygnału, niezależnie od połączenia z tv przez RF, EURO ,HDMI czy braku połączenia.

Witam

Dekoder w usłudze TNK ITI2850ST (dekoder własnościowy, karta conax ,oryginalne oprogramowanie) , po włączeniu do prądu ładuje się tylko do ekranu startowego (Witamy.Trwa uruchomienie dekodera.Proszę czekać...) dalej nic się nie dzieje.

Nie dochodzi do siły i jakości sygnału na ekranie .

Od kilku dni jest już ten problem.

Może ktoś z kolegów miał podobny problem i poradził sobie z tym.

Bardzo proszę o podpowiedź

Pierwsza myśl to kondensatory. Trzeba zajrzeć do środka i sprawdzić.