Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

DVB-T zadziała nawet po 12 miesiącach jak zablokują kanały bezpłatne. Jak zablokują te kanały to oprócz DVB-T będziesz także odbierał kanały FTA czyli takie, które są niekodowane. Do odbioru DVB-T nie musisz mieć podłączonej anteny satelitarnej.Dekoder będzie pracował bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz korzystać z DVB-T to lepiej kup sobie typowy tuner do naziemnej tv cyfrowej(DVB-T)

W dekoderze TNK HD kanały DVB-T są dopiero od pozycji 1000 lub 1001(Dokładnie nie pamiętam)

No chyba że chcesz korzystać też z satelity, to wtedy to będzie dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.To prawda. Dekoder ADB 2850ST ma słabszą głowicę DVB-T.

Przy ustawieniu anteny bokiem na nadajnik Kalisz/Mikstat tak żeby sygnał osłabł do testów, ADB 2850 ST pokazywał jakość ok.30% i zacinało co pewien czas. Tuner DVB-T BLOW 4501 HD pokazywał wtedy jakość na poziomie 50% i odbiór był cały ten czas stabilny i bez zacinań i klatkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak u was ale u mnie po aktualizacji najnowszego firmware dekoder sie muli. Wolno reaguje na pilota, wręcz "przysypia". Jest to strasznie denerwujące. Wcześniej też tak było po którejś aktualizacji z zeszłego roku, ale przedostatnia aktualizacja to prawie wyeliminowała. Teraz znowu problem z zamulonym działaniem. Czasem po wciśnięciu przycisku na pilocie (nie gra roli którego) trzeba czekać na reakcje nawet ze 3s. Dodam że nie pomaga nic, ani reset, odłączanie z prądu, powrót do ustawień fabrycznych itp., baterie wymieniane w pilocie. Po prostu coś s[beep]yli w oprogramowaniu i sie zamula. Co za barany robią te oprogramowanie! Normalnie aż ręce opadają. Zamiast poprawiać to jest na odwrót. Wygląda to tak jakby procesor był za wolny i nie wyrabiał lub by była za mała ilość pamięci. Tragedia. Na 100% wina firmware bo za każdym razem jak było zmieniane to raz było lepiej raz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie tylko takie są problemy u Was ale ja mam dekoder ADB 5800 jest podobnie i problem wystąpił po ostatniej aktualizacji oprogramowania

Na Portalu o pozycji Onet foto to prawie zapomniałem na pozycji plejada Foto zdjęcia się nie otwierają tylko jest czarny ekran z czerwonym krzyżykiem

na środku. Tak zgadzam się szanowni technicy są do niczego, mieliśmy być przygotowani na więcej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jest źle... przed aktualizacją dekoder był radosny ,szybkie przełączanie brak zamuleń, a teraz, czekam z 3sek aż przełączy i pojawi się obraz a po za tym te logo na ekranie np.tvn hd wyświetla się długo jak by nie wiedziało co ma zrobić.... szybkie przełączanie już nie możliwe aż tak..... skarga? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha znalazłem jedno usprawnienie w nowym firmware :-) otóż w poprzedniej wersji ciężko było wybrac recznie kanaly telewizji naziemnej albo powyzej 2000 gdyz trzeba bylo odczekac chwile aby wpisac 2 razy tą samą cyfrę (np w kanale o nr 2002 trzeba było chwilę poczekać po wciśnięciu pierwszy raz zera) teraz mozna szybko wpisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio wykonałem pomiary zużycia energii elektrycznej dla mojego dekodera i pobierana moc wahała się od 8 do 10 W, więc mniej niż już ktoś tutaj podawał.

Co ciekawe wyłączenie dekodera za pomocą pilota nie powodowało zmniejszenie pobieranej energii.

 

Wrócę jeszcze do ostatniej aktualizacji. Ktoś pisał, że dekoder jakby wolniej działał. Mi również się to wydaje. Co ciekawe po tej aktualizacji pokazuje mi ten niebieski ekran o problemie z hdcp. Jest tak, że włączam jest obraz na krótki czas, komunikat i potem obraz i jest ok. Wcześniej tego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...