Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy nbox HDTV ma wbudowany tuner DVB-T MPEG-4 (nie potrzebny dodatkowy USB stick). Dekoder posiada także gniazdo Ethernet, USB, S/PDiF, HDMI, SCART oraz Modem. Z tyłu znajduje się również wejście na zewnętrzny zasilacz 12V, 1,5A. Umożliwiać on ma także większą ingerencję w konfigurację.Niż Nbox platformy N

Jeśli ktoś już nabędzie proszę o rzetelny opis funkcji,oraz komfortu obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż trwa podobno już kilka dni a tu nie widać chętnego aby podzielił się uwagami na temat tego "cacka" tak zachwalanego na innych wątkach forum sat kuriera przez niektóre osoby. Czyżby porażka sprzedaży ? Czy może sprzęt to porażka ?

Jeśli ktoś to kupił to przyłączam się do prośby w poście wyżej aby podzielił się swoimi spostrzeżeniami ponieważ na forum jest tak wiele skrajnych opinii dotyczących zarówno tunera jak i TNKHD które zapewne wprowadzają zamęt więc warto by mieć jakieś informacje z pierwszej ręki - użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to cacko ma blokowaną przez n liste kanałów która po noć później ma mieć możliwość edycji,tak samo jak nagrywanie na dysk również nie działa.Coś mi się wydaje że te wszystkie utrudnienia to specjalne działanie,dziwne że tuner idzie do sklepów z takimi dziurami w sofcie,albo mają programistów którzy są [beep]ami albo to programowanie tych cacek trwa lata świetlne i niestety za pełną funkcjonalnością sprzetu pójdzie nam poczekać.BYLE TO NIE BYŁO TYLKO MYDLENIE OCZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś gadałem z kierownikiem Euro RTV AGD na wschodzie i powiedział że ludzie '' TNK HD to nie wypał będzie nikt nie chce kupować a jak ktoś już pyta o TNK HD to tylko wku...rzeni klienci którzy kupili TNK SD przed ogłoszeniem wersji HD czy mogą jakoś przejść z SD na HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna firma wystawiła na allegro kilka dekoderów TNK HD z kartą w licytacji od 1zł.I jest spore zainteresowanie przy jednym widziałem ze było chyba 7 ofert a ostatnia za 340zł.Taka jest właśnie hurtowa cena zestawu przy zakupie 10 sztuk,widziałem taką aukcję.Wychodzi ze jest spore zainteresowanie,ale gdyby płaciło się tylko za dekoder 299zł a kartę otrzymało w prezencie.Na różnych forach czytałem ze max ile mogą dać to 300zł.Może i te parowanie by nie zniechęciło ludzi gdyby za 398zł otrzymali dekoder z kartą i dwoma pakietami TNK HD gratis przez minimum pół roku.Ale jak paczę na aukcję allegro to sprzedają się głównie dekodery tanie do 200zł,do cyfry albo do TNK SD.Tak ze jak się doliczyłem firmy sprzedały już kilkanaście dekoderów,a to już obiecujący wynik.Gdy będą moduły od września,to zakładane 80tyś do końca roku może osiągną.

 

Mam pełny opis

paramertry użytkowe dekodera :

- obraz wysokiej rozdzielczości HDTV 1080i, 720p i niższe

- skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości

HDTV (720p, 1080i),

- dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital, format obrazu

4:3 oraz 16:9

- proste funkcje edycji kanałów (tworzenie list ulubionych

kanałów, przemieszczanie, sortowanie)

- wbudowany czytnik kart systemu CONAX (parowany

z kartą telewizji na kartę HD)

- przyjazny i łatwy w użyciu system menu, polska grafika

ekranowa OSD

- system menu igrafika ekranowa bardzo podobne do tych

z turbodekoderów telewizji n

- możliwy odbiór wszystkich niekodowanych programów telewizyjnych i radiowych (konieczna karta w czytniku)

- automatyczna aktualizacja list kanałów oraz oprogramowania poprzez satelitę

- dwa rodzaje EPG (elektroniczny przewodnik po programach): EPG tabela, EPG lista

- bardzo rozbudowany system EPG oraz informacji o prgramch pozwalający na wyszukiwanie programów

według kategorii (plecamy,filmy, seriale, sport, rozrywka, publicystyka itd), polskie czcionki w EPG

- teletekst z pamięcią 1000 stron , wielopoziomowa kontrola rodicielska dostępu do kanałów

- klawisz INFO do prezentacj informacji o dostępnych programach, rozbudowana pomoc kontekstowa

- po podłączeniu do internetu możliwość odbioru ok. 200 internetowych stacji radiowych

i przeglądania niektórych serwisów www (nPortal = wiadomości, sport, pogoda, allegro, onet foto, plejada ...)

- wbudowana głowica DVB-T do odbioru kanałów cyfrowych emitowanych z naziemnych nadajników

- pełna możliwość wyszukiwania i edycji kanałów z nadajników DVB-T

- instrukcja w jęzku polskim, gwarancja 24 m-cy

- wymiary: 235/180/30 , waga: 1,1 kg, w opakowaniu 1,5 kg

* dekoder przystosowany do opcji Multiroom dla platformy "telewizji n" (będzie aktywne po komercyjnym

uruchomieniu tej usługi przez ITI Neovision, operatora telewizji n)

* gniazdo USB (od września 2010 po aktualizacji oprogr., przeznaczone na zewnętrzny dysk do nagrywania)

 

parametry techniczne dekodera :

- pełna zgodność tunera z MPEG2, MPEG4, tuner: DVB-S, DVB-S2, DVB-T

- zakres częstotliwości tunera satelitarnego DVB-S, DVB-S2 = 950-2150MHz,

- zakres częstotliwości tunera naziemnego DVB-T = (VHF) 174-230 MHz, (UHF) 470-862 MHz,

- pamięć FLASH: 64 MB, pamięć RAM: 256 MB, oprogramowanie DVB MHP 1.1, loader do aktualizacji,

- obsługa DiSEqC 1.0, 1.2, 1.3 (USALS), wsparcie dla DiseqC 1.2 dla wielu satelit,

- napięcie wejściowe 12 V DC (zewnętrzny zasilacz w komplecie), zużycie energii poniżej 18 W

 

gniazda połączeniowe tunera :

- wejście sygnału satelitarnego: typu F, IEC 169-24, żeński

- wejście cyfrowej telewizji naziemnej: RF żeński

- wyjścia: 1 x HDMI, 1 gniazdo euro (RGP/Composite, 1 x S/PDIV (optyczne wyjście dźwięku),

- gniazdo USB (od września 2010 po aktualizacji oprogr., przeznaczone na zewnętrzny dysk do nagrywania)

- gniazdo Ethernet RJ-45do podłączenia internetu, gniazdo modem (do późniejszego zastosoawnia)

- czytnik Smart Card systemu CONAX

- gniazdo zasilania na napięcie wejściowe 12 V DC (zewnętrzny zasilacz w komplecie)

 

Mamy możliwość sterowania obrotnicą TNK jest w końcu pierwszym operatorem w Polsce z tą funkcją brawa się należą :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizjoner i nie masz racje w renomowanym sklepie z branżą satelitarną,która sprzedaje TNK .Sklep Skymedia przeczytałem i dowiedziałem się ze opcja sterowania obrotnicą zostanie na pewno udostępniona,bo ten odbiornik ma tą funkcje.Tylko potrzebne stosowne oprogramowanie.A to jest przewidziane na wrzesień,tak ze dekoder TNK HD wymiata dekodery innych platform łącznie z N bravo :brawo::brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to co można z tego tunera wyciągnać w niedalekiej przyszłości (bo z takich obiecanek jak dobrze wiemy niektórzy nie wywiązują się i tak na głupią funkcję gdzie można sobie według własnego uznania posortować kanały czeka się latami jak to było w przypadku dekodera mini CP chociaż i tu nie jestem pewien czy tą funkcję udostępnili) a o to co faktycznie działa a jak na razie nie znalazł się nabywca który chciałby się z nami tymi wiadomościami podzielić. A wiarygodność w wyrażaniu bądż zachwalaniu danego produktu przez sprzedawców pominę milczeniem. Wiem z własnego doświadczenia że większość z nich nie wie z czym to się je a ich wiedza ogranicza się do tego co jest napisane na pudełku a i tak nie wiedzą co do czego służy. Można spojrzeć na allegro gdzie ci "sprzedawcy" reklamując na przykład TechnSat Digit S2 CD piszą że obsługuje DVB-S i S2 - żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niezbyt dokładnie czytałeś

 

Trzeba umieć patrzeć .... :oczko:

 

Jak już ciągniemy Pana odnośnie "skanowania nieba" to czy ta usługa będzie jak jak do tej pory ograniczona do pozycji 19&13E' date=' czy też będzie możliwy odbiór z większej ilości satelit?[/quote']

 

 

 

Jeszcze nie wiem' date=' muszę się nad tym zastanowić ;-)[/quote']
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na początku pisze że tylko Astra i HB a później to.

Jeszcze nie wiem, muszę się nad tym zastanowić ;-)

Czyli wiadomo, że nie będzie, chyba że w przyszłości. Tak jak z MultiRoomem który pojawią się od początku funkcjonowania n.

Najlepiej pisać to co jest, a nie to co ma być w dalekiej przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć obsługa DiSEqC 1.0, 1.2, 1.3 (USALS) jest w książce do tego tunera,a zablokowanie funkcji USALS czyli łatwego sterowania obrotnicą.Zniechęci kilkadziesiąt tysięcy osób co mają obrotnicę ale nie chcą kolejnego pudła.Jeśli parują to niech nie blokują tej funkcji,platformy muszą zrozumieć ze obrotnica to już nie luksus a powoli standard.Sam kupiłem obrotnicę za 170zł,ustawiłem sam raz na pełną orbitę.I nie dostrajałem ani razu przez trzy lata,a nie to co zeza.Koszt zeza trochu mniejszy ale kłopoty w dni deszczowe,czy śnieżne.Obrotnica zawsze patrzy centralnie na satelitę.Platformy chyba się boją ze ludzie zobaczą ze inne kraje,mają niektóre kanały za darmo a u nas musi się za nie płacić.Takie uczenie Polaków,ze wszyscy w Europie płacą TV FTA nie istnieje.

Ależ istnieje i np Astra2 ma kanały za darmo jak Reality,Action,Horror Chanel,Movies 24 itp .Kilka kanałów filmowych za friko,na orbicie też są np: za darmo z Ukrainy MTV.

Kanały z Ligą piłkarską z Brazylii itp nawet Angielska czasem (Al Jazera Sport).Do tego kupa kanałów muzycznych na wielu satelitach,Nawet raz widziałem odkodowany parę miesięcy Discovery wersja Anglojęzyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aifam jeśli będzie miał funkcje jak w opisie,będzie rasowym odbiornikiem Satelitarno-Naziemnym FTA.Nie będzie nic blokowane gdy się nie zapłaci,to przynajmniej odbiornikowi wróże sukces.Najtańszy taki odbiornik Combo Mpeg4 jest za 550zł .A to spora różnica,dlaczego jest taki tani.Chyba dlatego ze do niego nie tworzy oprogramowania producent lecz inżynierowie platformy N,a to już napawa pesymizmem.Tak jak z dekoderem Pace 500GB Cyfry ,odbiornik o sporych możliwościach.Zniszczony softem z przed 10 lat paranoja.Co jak co ale platformy to specjalistów za bardzo nie mają,chyba od zbierania pieniędzy za przepłacane przez abonentów usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym uruchomieniu od razu długa aktualizacja oprogramowania. Jakość obrazu jak i dźwięku lepsza niż w Samsungu DSB-370G. Opcja multiroom będzie realizowana prawdopodobnie przez sieć ponieważ w opcjach multiroomu jest miejsce na adres IP, bramę, maskę podsieci i DNS-y. Przełączanie kanałów jest niezbyty szybkie ale akceptowalne (moja subiektywna opinia). W najbliższym czasie zakupię antenę do tv naziemnej DVB-T i spróbuję złapać sygnał z Raszyna (około 80 km w linii prostej). Na zwykłej siatce mam sygnał 21% a panowie z dipola stwierdzili że prawdopodobnie na dobrej antence będzie wszystko śmigać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w RTVeuroAgd lub Saturn kupisz to bez problemu,mam znajomego akurat w punkcie n ma tego cała mase za 398pln z tym do teraz sprzedał zaledwie 1 sztuke :brawo: tak trzymać oby tak dalej,chytry dwa razy traci sprzedają ten komplet jako karta sparowana z tunerem niech teraz się uświadomią że rynek wszystko weryfikuje.

Od razu należało jak już chceli nawet sprzedać obowązkowo za 398pln cały zestaw karte nie parować zbili by kokosy tak mają kuku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już wiem co jest z tym parowaniem,jak wiadomo odbiornik cacy jak za 299zł.Nie ma tańszego Combo w Polsce,a gdy cena tak przystępna.To i zarobek z dekodera mały,to najlepiej zrobić tak by abonent nie miał prawa.Na tym tunerze oglądać TNK SD,lub paczki z Karty MTV dostępnej w Polsce.Chyba to jest proste ,tylko popełnili gafę parować ok ale zestawy z dekoderem.I udostępnić same karty ,przez wakacie przemyślą sobie.I po wakacjach zobaczycie będą same karty,a w najgorszym wypadku z modułem za 99zł :> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ten tuner dopiero kilka godzin i rzeczywiście nie ma jeszcze opcji ustawienia ręcznego skanowania i wyszukiwania programów. Ale gdy ustawiłem diseq na drugi lnb zaczęło się niby jakieś pobieranie listy kanałów z Astry. I rzeczywiście są wszystkie niemieckie itp. które są tylko na astrze, ale nie można w żaden sposób sprawdzić parametrów poszczególnych programów. Jestem amatorem w dziedzinie cyfrowej tv satelitarnej i pisze tylko to co zauważyłem.

 

http://nhdtv.pl/forum/files/faq_images/ ... ow_FTA.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam około 80 km od nadajnika w Raszynie i tym dekoderem z anteną ATX91 i wzmacniaczem dopuszkowym 30 db odbieram bez problemu cyfrową telewizje naziemną. Siła sygnału 90% a jakość 100%.

 

Mam "mały" problem z tym dekoderem ponieważ nie wiem jak zmienić numeracje kanałów na liście... pomoże ktoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...