Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj podłączyć kabel sieciowy z routera do dekodera i wtedy go włącz - dekoder chce pobrać nowe oprogramowanie, ale może nie może, gdyż nie ma połączenia z Internetem - może to pomoże.

Dekoder jest podłączony do routera i nic to nie daje. Próbowałem opcji z samym routerem bez anteny oraz z samą anteną i nic to nie daje.

 

maniek357 a znasz jakiś dobry serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na forum NC+, czy czegoś nie sknocili na satelicie (miałem kiedyś problemy z aktualizacją modułów TNK HD/NNK, która poszła dobę później, jak dostałem cynk od moderatorów, że coś poprawili). Na pewno nie zaboli, a może pomóc.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest możliwość skanowania innych satelit niż HotBird i Astra1? Pytam, ponieważ mogę mieć 2850ST z TNKHD nówkę sztukę.

Dekoder w ofercie prepaid ma możliwość skanowania. Nigdy nie sprawdzałem, co tam daje się wybrać, bo mam tylko Astrę i HB, ale o ile pamiętam, to dekoder w trybie prepaid obsługuje do 4 satelitów, więc siłą rzeczy musi umożliwiać skanowanie też innych pozycji satelitarnych.

 

I jedna uwaga - soft fabryczny tej możliwości nie miał. A piszę o tym, bo wspominasz nówkę sztukę, więc zanim cokolwiek będzisz mógł - musisz dekoderowi dać się zaktualizować.

 

Niestety korzystanie z listy jest strasznie upier....e, bo nic nie posortujesz, ani nie pousuwasz, a skanowanie wybiórcze wskazanych transponderów też chyba nie ma, albo były z tym kłopoty. Na samej Astrze i HB jest dobrze ponad 2000 wpisów, znalezienie tam czegokolwiek to masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka na E2 z tego co wiem nie jest opłacalna dla tego dekodera.

 

Czemu nie opłacalna - jak ktoś kupi tanio używany dekoder do tego jeszcze z oferty TNK HD - 12 miesięcy pakiet opłat za free. Działają z takiej karty kanały co w ofercie Smart HD.

 

Przeróbka na znanym portalu to jakieś 200 zł - no można się potargować.

 

Czyli za niecałe 300 zł ma się dekoder na E2 - do tego z głowicą dvb-s2 i dvb-t. Czytnik uniwersalny - działa lan - usb w pełni i parę dodatków.

 

Do domowego "multiroom" w sam raz.

 

Szybszy od nbox 5800 - mniej się grzeje - mniej awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie w swoim pobliskim sklepie tenże dekoder jeszcze pod TNK HD, więc prawdziwy rodzynek. Pytam o satelity, ponieważ będę montował niedługo zestaw na 3 satelity i nie wiem czy mam zostać przy swoim HD3000 od CP i kanałami FTA czy z 2850ST i pakietem Bez Opłat i DVB-T .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście masz do kupienia TNK HD z rocznym pakietem bez opłat, to się nie masz co zastanawiać - kupuj. A jeśli stawiasz zestaw na trzy satki, to zadbaj o to, żebyś mógł zasilić oba dekodery, a może i więcej. Ja bym się poważnie zastanowił nad 3 * quattro + multiswitch, ale to oczywiście zależy od twoich realiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mój znajomy posiada nieużywanego już nboxa białego z Telewizją na Kartę, więc BSKA  z TNK HD jest bardzo możliwe ;) . Zapytam.

 

EDIT: Mam prośbę do użytkowników tegoż dekodera: czy możecie sprawdzić na oryginalnym oprogramowaniu czy da się ustawić następujące satelity w przełączniku Diseqc : Hotbird, Astra 19.2 E oraz Astra 28.2 E ? Od tego zależy czy zakupię ten dekoder. Znalazłem jakąś notkę na ten temat : https://satkurier.pl/news/61817/tnk-hd-nowy-soft-dla-adb-2850st-z-wyszukiwaniem-kanalow.html ale chciałbym się upewnić .

Edytowane przez DiilGang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój dekoder po długim czasie użytkowania niestety się popsuł. Coś nie tak z hdmi bo nie przesyła obrazu, tylko jak się uruchamia na początku widać logo n-ki potem już nic.

Miał ktoś coś podobnego, naprawiał? Pytam bo trochę szkoda karty bo oferta ciekawa a nowa n na kartę już nie ma takich warunków.

Kondensatory nie popuchnięte.

 

Czy tą kartę można jeszcze gdzieś wykorzystać, bo z tego co pamiętam były parowane z dekoderem?

Edytowane przez abcde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz przełączone na eurozłącze w ustawieniach.

Jak się uruchomi to spróbuj wcisnąć na pilocie  przcisk gwiazdkę * i następnie 3

 

*3 - to skrót do zmiany rodzielczości, nie musisz podchodzic do dekodera by naciskać RES wystarczy znać kombinację i z pilota można ustawiać rodzielczość.

Rozdzielczości dla kabla SCART:

-SD1 („gwiazdka” + 1)
-SD2 („gwiazdka” + 2).

Rozdzielczości dla kabla Component:
-720 („gwiazdka” + 4) - zalecane

Rozdzielczości dla kabla HDMI:

-1080 („gwiazdka” + 3) - zalecane dla TV Full HD
-720 („gwiazdka” + 4) - zalecane dla TV HD READY

Jeżeli przy podłączeniu kablem HDMI nie ma głosu dodatkowo należy ustawić TRYB HDMI, to robimy za pomocą kombinacji:

*7 („gwiazdka" + 7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nakierowanie.

Podpiąłem po złączu Euro, patrzę jest obraz informacja że dekoder się zaktualizował a żadnej aktualizacji nie było bo sprawdzałem po dacie.

Ale przełączyłem na HDMI i coś działa.

Coś się po[beep]yło porostu i tak jakby wrócił do ustawień fabrycznych i przełączył się na Euro.

Dziękuje za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie prośba o pomoc.

 

Jaki dysk zewnętrzny rekomendujecie do tego dekodera  ADB 2850ST?

Taki który jest sprawdzony, nie sprawiał problemów.

 

Idealnie 500GB ale może być mniejszy.

 

Czy dysk NC+ 500 GB SAGEMCOM CS 50001 jest optymalnym rozwiązaniem???

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

.

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam 2850ST i w stanie czuwania jest identycznie ciepły jakby był włączony, nie ma się co łudzić 18w w plecy bezsens :/

 

Panowie, czy u Was dekoder 2850ST  również nagrzewa się cały czas od spodu - niezależnie czy w stanie czuwania czy włączony?

 

Czytałem o możliwości zamontowania nowego radiatora na CPU dekodera. Podobno obniża to temperaturę i - co więcej - przez to wpływa szybsze działanie dekodera.

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.

Może znajdzie osoba która udzieli odpowiedzi.

 

Czy u Was też dekoder ten (2850ST) tak słabo zaciąga EPG?

Praktycznie po godzinie określonego kanału potrafi cały czas nie pokazywać najbliższych pozycji.

Część kanałów pokazuje tylko na góra dwa trzy dni?

 

edit:

Problem rozwiązany.

Dla wszystkich zainteresowanych; wystarczy przełączyć na TVP1 HD- całe EPG w ciągu kilku minut ściągnięte.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanie. Posiadam dekoder 2850 w ofercie TNK HD. Czy działa wam wyszukiwanie kanałów po transponderze? Gdy chcę wyszukać kanały tylko z danego transpondera to dekoder i tak przeszukuje wszystkie. Wchodzę w dodaj nowe kanały, naciskam niebieski przycisk, odznaczam wszystkie transpondery, następnie zaznaczam interesujący mnie transponder, naciskam przycisk back i kontynuuj. Czy coś robię nie tak?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Czy model 2850 może przesyłać sygnał UHD? Bo w opisie rozdzielczości dekodera wyświetlanych podają taką wartość. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...