Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Od niedawna mam do dyspozycji dekoder Iti-2849st wraz z kartą TNK, aczkolwiek bez ważnego doładowania. Zastanawiam się czy mógłbym oglądać za jego pośrednictwem przynajmniej darmowe kanały z oferty DVB-T. Na chwilę obecną po uruchomieniu tego sprzętu pojawia się tylko ekran aktywacyjny, którego oczywiście nie da się jakoś ominąć/wyłączyć. Mogę wejść do głównego menu, zmieniać ustawienia, wyszukać kanały DVB-T, niestety nie mogę ich oglądać. Czy jest jakaś opcja, żeby w obecnym stanie rzeczy móc na tym sprzęcie korzystać z oferty DVB-T czy bez doładowania karty ten dekoder nadaje się jedynie na podstawkę pod kwiatek? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,kolego!Kiedyś miałem ten dekoder.Raz wziąłem go do pokoju na górę i podpiąłęm pod antenę dvbt,znalazł dekoder programy ntc,ale też nie mogłem nic oglądać,ponieważ dekoder samoczynnie się blokował.Okazało się że chcąc na nim oglądać choćby programy z tv naziemnej,MUSI on być podłączony do jakiejkolwiek instalacji satelitarnej,gdyż bez niej będzie się blokował z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dekoder jest w ofercie na kartę (tzn. nigdy nie było na nim ani umowy, ani multiroom), to powinien działać. Dekoder też musiał być już aktywowany. Jeśli nie działa, to można albo zapłacić za miesiąc, wtedy przejdzie dalej i potem już powinno chodzić, albo poprosić na forum nc+ moderatora o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności co do przeszłości tego sprzętu. Znajomy dał mi ten dekoder i poprosił aby wyłączyć w nim przypadkowo włączoną usługę multiroom. Wcześniej podobno na tym sprzęcie bez problemu oglądał kanały DVB-T mimo iż nie miał doładowanej karty. Zrobiłem więc restart dekodera. Po tej operacji usługa multiroom nie jest już aktywna, niestety teraz jest problem z ekranem aktywacyjnym. Obecnie w dekoderze siedzi karta TNK, która jest aktywowana, lecz nie ma aktualnego doładowania. Po odpaleniu sprzętu pojawia się ekran aktywacyjny, którego nie można wyłączyć. Chyba jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest doładowanie konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta oryginalna TNK HD - N na kartę w tym dekoderze jest czy zwykła TNK SD ?

 

Po drugie po podaniu nr seryjnego karty oraz 4 ostatnich znaków z dekodera możesz na tej stronie sprawdzić czy jest to zestaw na doładowanie czy z abonamentu.

https://ssl.telewizjanakarte.pl/tnk_hd/ ... owania.php

 

Na nieoryginalnej karcie TNK - Smart HD nie uruchomisz żadnej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro oprócz używek czasem trafiają się nówki. O znalezieniu w sklepie możesz raczej zapomnieć.

 

Na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych jest do kupienia nowy, zafoliowany ADB 2850 TNK HD. Cena, jak za zboże - 300 zł. Linku nie wklejam, jakby ktoś chciał to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy jest możliwość przejścia z oferty N na kartę na NC+ na kartę na tym samym dekoderze ADB 2850 ST ? Pytam , bo zależy mi głównie na kanałach tematycznych NC+ , a w NC+ na kartę za kwotę 59,70 zł można mieć dostęp do tych stacji aż na 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników tnk w każdej postaci ;) Pozwoliłem się podpiąć do tego tematu (bo wydaje mi się że dekodery są podobne) aby się dowiedzieć czy dekoder ADB 2849ST można podłączyć do internetu ? Zaczęło mnie to interesować od momentu gdy w nie mogę odczytać z menu dekodera w Wiadomościach znajdującej się tam informacji od nadawcy. Po jej wybraniu otrzymuję komunikat informujący o konieczności podłączenia do internetu. Tak samo dzieje się gdy wybiorę Portal+. Podłączyłem więc dekoder do routera i widzę że został mu przydzielony adres ip, maska, brama, jest informacja o tym że ma połączenie, poza tym na liście kanałów pojawiły się dodatkowe kanały radiowe (zakładam że osiągalne przez połączenie internetowe). Niestety wiadomości nie mogę odczytać bo pojawia się ten sam komunikat. W czym może być problem ? A może ta opcja nie działa w mojej ofercie tzn n na kartę ?

Edytowane przez piotr__now
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem wyskakuje ten dziwny komunikat przy próbie otworzenia Wiadomosci od nadawcy,

sprawdż za jakiś czas, u mni po kilku dniach się otworzyła wiadomość a internetu nigdy nie podłączałem do dekodera.

Zawsze przy otwieraniu wiadomosci od nadawcy dekoder przełącza się na TVP1 HD z satelity i po chwili wyświetla się wiadomość przeważnie zachęcająca do przejścia na abonament.

Czego nie zrobię bo strace roczny pakiet bez opłat.

Też dziwił mnie ten komunikat o braku polączenia z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam problem z tym tunerem,Mam tnk hd i obecnie korzystam z pakietu bez opłat. Od około tygodnia tuner traci uprawnienia, pomaga tylko odświeżenie uprawnień przez kontakt z bok. Dodam że pakiet bez opłat mam ważny do końca maja. Teraz nasuwa się pytanie w czym jest problem że tracę uprawnienia?.Może ma ktoś jakiś pomysł? Bo mi już ręce opadają. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od wczoraj mam problem z dekoderem. W linku jest filmik pokazujący co się dzieje. Włączam dekoder. Zaczyna niby pobierać aktualizację, ale się wywala, następuje restart dekodera, pokazuje się ekran proszę czekać trwa uruchamianie dekodera, ponowny restart i tak w kółko. Po odłączeniu dekodera od zasilania i ponownym podłączeniu, znowu próbuje robić aktualizacja i sytuacja się powtarza.

https://megawrzuta.pl/download/bd67de0350047e2ba7ff8895f16a4e02.html

 

Bardzo proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia co się stało i co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...