Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie. Kupiłem z cztery tata temu TNK-HD. Po jakimś czasie migrowałem do KOMFORT-HD za 33 zł miesięcznie, umowa na czas nieokreślony od początku. Jestem w trakcie rozwiązywania umowy z NC+ do końca lutego bm. Ciągle mnie męczą z NC+ telefonami z jakimiś ofertami. Powiedziałem, że definitywnie kończę z nimi współprace i już. Facet w końcu się zgniewał (powiedziałem mu parę słów że zgłoszę stalking). Postraszył mnie, że po zakończeniu umowy zablokują mi dekoder. Powiedziałem, że plecie bzdury, bo dekoder był prze zemnie kupiony w sklepie (Euro-AGD) wraz z kartą za 400 zł i jest moją własnością, a nie ich (do zdania).

Według mnie powinno wszystko chodzić FTA oraz DVB-T. Tuner odblokowuje się jak włożyłem nawet inną kartę N mimo, że są parowane i FTA chodzą oraz DVB-T.

Pytanie moje jest takie, czy ktoś zakończył umowę i dekoder działa dalej, czy mają prawo mi go całkowicie zablokować mimo, że jest mój. W dziale klienta raz mi powiedzieli, że mogę w każdej chwili aktywować kartę na innych warunkach itp, z tym że ja im nie wierzą, bo każdy gada inaczej.

Jak ktoś wie czy po 28 lutego po wyłączeniu kodowanych kanałów jak zachowa się dekoder, to proszę o jakąś odpowiedź, bo ja już zgłupiałem, czy go mogą zablokować, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytani, bo znając ich może wydarzyć się wszystko.

Na zdrową logikę to FFA oraz DVBT powinno być i działać bez problemu. Nawet, któryś soft chyba to wprowadził, żeby dało się oglądać wymienione wcześniej bez aktywacji karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Kupiłem z cztery tata temu TNK-HD. Po jakimś czasie migrowałem do KOMFORT-HD za 33 zł miesięcznie, umowa na czas nieokreślony od początku. Jestem w trakcie rozwiązywania umowy z NC+ do końca lutego bm. Ciągle mnie męczą z NC+ telefonami z jakimiś ofertami. Powiedziałem, że definitywnie kończę z nimi współprace i już. Facet w końcu się zgniewał (powiedziałem mu parę słów że zgłoszę stalking). Postraszył mnie, że po zakończeniu umowy zablokują mi dekoder. Powiedziałem, że plecie bzdury, bo dekoder był prze zemnie kupiony w sklepie (Euro-AGD) wraz z kartą za 400 zł i jest moją własnością, a nie ich (do zdania).

Według mnie powinno wszystko chodzić FTA oraz DVB-T. Tuner odblokowuje się jak włożyłem nawet inną kartę N mimo, że są parowane i FTA chodzą oraz DVB-T.

Pytanie moje jest takie, czy ktoś zakończył umowę i dekoder działa dalej, czy mają prawo mi go całkowicie zablokować mimo, że jest mój. W dziale klienta raz mi powiedzieli, że mogę w każdej chwili aktywować kartę na innych warunkach itp, z tym że ja im nie wierzą, bo każdy gada inaczej.

Jak ktoś wie czy po 28 lutego po wyłączeniu kodowanych kanałów jak zachowa się dekoder, to proszę o jakąś odpowiedź, bo ja już zgłupiałem, czy go mogą zablokować, czy nie.

Muszę cie zmartwić, zablokują! Nie dlatego że facet się zgniewał tylko że to norma, po zakończonej umowie, tuner zostaje zablokowany, a dokładnie zatrzymuje się na planszy aktywacyjnej, wejdziesz do menu i to wszystko. Miałem iti 2849 z oferty N na kartę z którym migrowałem do abonamentu, po zakończeniu został zablokowany. Sprzedałem go za bezcen na znanym portalu. Z tym że nowy nabywca mógł znowu podpisać nową umowę o abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarny38,

Tak masz rację, dzisiaj dzwoniłem kolejny raz do NC+ i babka z którą rozmawiałem potwierdziła, że zablokują z tym, że można w każdej chwili odblokować wykupując jakiś abonament. (fajnych mają konsultantów, każdy mówił co innego)

Ja już mam wyjście. Uchowała mi się jeszcze antena z siłownikiem, więc "pojadę" na Astrę, bo tylko mi na tym zależało i po krzyku, nie zablokują, bo nie będzie jak.

DVB-T będzie chodzić i Astra. W tym pokoju co będzie ten odbiornik mi wystarczy. Dotychczas był w sypialni, ale od dzisiaj mam tam multi-room z UPC za 25 zł miesięcznie, za N-ke płaciłem 33 zł i mniej programów. W UPC mam pakiet MAX.

W podsumowaniu mojego problemu N-ka postępuje jak złodzieje blokując ludziom ich własny sprzęt. Tą platformę sat. chodź nie ma ich wiele będę omijał szerokim łukiem

 

BTW, cały czas do mnie dzwonią co rusz z nowymi ofertami.

Po ilości telefonów jakie dostaje widać, że tracą klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostałem taki dekoder w spadku i testuje go od kilku dni.

Ogólnie sprzęt bardzo fajny, jednak irytują mnie trzy rzeczy i chce się upewnić, czy to ogólna przypadłość tego sprzętu, czy tylko testowanego egzemplarza:

 

1) Dekoder dziwnie reaguje na pilota, czasami z pewnym opóźnieniem, a czasami jak na kilkukrotne naciśnięcie tego samego przycisku.

2) Przy wyłączeniu dekodera na kanale DVB-T, przy jego kolejnym włączeniu wyrzuca czerwony komunika o braku uprawnień (karta nieaktywna)

3) W wiadomościach jest info o promocji Euro 2012, jak ten komunikat skasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-właśnie odkryłem,że mój adb nie jest parowany z kartą...chodzi karta tnk sd/smart+,takie proste i przypadek...tnk sd smiga...

 

Czy ktoś może to potwierdzić ? Faktycznie działa karta SMART HD+ (0B01) ?

Osobiście sprawdziłem karte NC+MIX i można oglądać FTA I DVB-T. Kodowane nie działają (nawet nieparowane, karta opłacona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego ty oczekujesz? Kupiłeś sprzęt, jaki kupiłeś. Od początku było wiadomo, że jest parowany i że z inną kartą NIE DZIAŁA. Jedyna opcja, to przeróbka, ale nie miej potem pretensji, że TNK HD Ci przestało działać (bo parowane kanały działać NIE BĘDĄ).

 

To, że komuś zadziałała nieparowana karta Conax 0b01 (czyli to nieszczęsne SmartHD) wcale nie znaczy, że i Tobie zadziała. Działamy na polu poza specyfikacją producenta i psa z kulawą nogą nie obejdzie, co się na nim będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tego sprzetu ale jeżeli jest możliwość to czemu nie skorzystać (zaryzykować) i kupic starter tylko jaki smarthd czy tnk sd. Naprawde nie warto sie spinac. Jak ktos nie wie albo nie ma pomyslu to nie potrzbna mi o tym wiedza. Poruszanie sie poza specyfikacja producenta to także enigma, splitery itp. wiec co wtym zlego? Chyba nikomu to nie zaszkodzi jak sobie włoże inna kartę do dekodera ale może jest jakiś klucz w dobraniu karty. I o to pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

mam taki problem z tym adb,podłączyłem go do nowego tv po hdmi i w żaden sposób sygnał w jakości hd nie jest wyświetlany,wcześniej miałem po scarcie i działał normalnie,więc przepiąłem na scart,obraz na tv jest jednak wszystkie niekodowane kanały nie działają.Czy ktoś wie jak zrobić by sygnał płynął po hdmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...