Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi wyjściami to specjalnie zrobili,żeby nie można było podłączyć 2tv:)w wątku tnk hd pisałem,że nie ma epg z astry i hotbirda oprócz polskich programów.Mam nadzieję,że zmienia to po następnej aktualizacji,bo będzie to jedyny chyba tuner bez epg.No i sprawa odblokowania 4 diseqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia z nowego softu:

1. Podłączyłem dysk zewnętrzny 2.5" 160GB w obudowie ICYBox. Dekoder spytła się, czy przygotować do nagrywania i sformatował. Format partycji nieczytelny pod Mac OS X.

2. Nagrania działają tak samo, jak w turbo-rekorderze z jednym wyjątkiem - w trakcie nagrania nie można nic innego oglądać. Nawet SAT<->DVB-T.

3. Co bardzo istotne można teraz pominąć ekran aktywacyjny - można oglądać DVB-T bez konieczności podłączenia do anteny SAT.

4. Dysk niestety pracuje cały czas.

 

Teraz czekam na multiroom. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia z nowego softu:

1. Podłączyłem dysk zewnętrzny 2.5" 160GB w obudowie ICYBox. Dekoder spytła się, czy przygotować do nagrywania i sformatował. Format partycji nieczytelny pod Mac OS X.

2. Nagrania działają tak samo, jak w turbo-rekorderze z jednym wyjątkiem - w trakcie nagrania nie można nic innego oglądać. Nawet SAT<->DVB-T.

3. Co bardzo istotne można teraz pominąć ekran aktywacyjny - można oglądać DVB-T bez konieczności podłączenia do anteny SAT.

4. Dysk niestety pracuje cały czas.

 

Teraz czekam na multiroom. :)

 

A próbowałeś przesłać te pliki na komputer ? Da się to zrobić czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A próbowałeś przesłać te pliki na komputer ? Da się to zrobić czy nie ?

 

 

Przecież napisał Ci, że "Format partycji nieczytelny pod Mac OS X."

Jak nie mógł dostać się do partycji z komputera to i nie przegrał plików bo ich po prostu nie widział

 

Pozdrawiam

Grzes

____________

Apple MacBook Pro C2D 2,2 GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest,że po nowej aktualizacji nie można już przełącząc samą * rozdzielczości.Tylko cyframi i gwiazdką.Poza tym dzisiaj pojawiła się opcja doładowania,która jest już aktywna.Można w niej przeczytać wszystkie swoje dane:numer karty,konta doładowania i Ceny pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Tak sobie poczytuję o tunerze TVNK HD (przymierzam się do zakupu) i nurtuje mnie kilka rzeczy.

1. Wspomniana już wcześniej możliwość nagrywania na podpiętym dysku zew.

Czy sprawdził już ktoś czy jest możliwość nagrywania audycji i jednoczesnego odtwarzania jej w tym samym czasie? No i wraz z tym pauzowania, cofania, itd. Czy jedynie można oglądać materiał po zakończeniu nagrywania?

2. Czy dekoder ma wbudowany timer? Jeśli tak to ile pozycji można ustawić?

3. Jak w końcu wygląda sprawa nagrywania jednego programu i oglądania w tym samym czasie innego? Czy jest to możliwe jak w tunerze Cyfry plus, tzn. można nagrywać i odbierać inny kanał pod warunkiem że oba są nadawane w tej samej polaryzacji?

Pozdrawiam i liczę na pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Kilka słów o podłączaniu dysku USB do omawianego dekodera

Śmiga wszystko bardzo pięknie, nagrywa w jakosci HD, proste w obsludze odtwarzanie i nagrywanie, jest jednak cos co mnie niestety rozłożyło. Oprogramowanie dekodera jest oparte na Linuxie. Sądziłem ze partcje jaka zaklada ten dekoder na dysk ktory podlaczamy bedzie widoczna na kompie pod Linuxem albo pod Knoopixem... i tu niestety zonk !

Podlaczając dysk pod dekoder musisz go sformatowac, malo tego dekoder zamazuje partycje w ten sposob ze ponowne podlaczenie go pod Windowsy jakiekolwiek (2000 , XP , Vista , Win7) niestety nie jest już widoczny. Tak więc UWAZAJCIE ! To nie tylko kwestia systemu plików. Dysk "przygotowany" do pracy z dekoderem ADB2850st jak to informuje sam dekoder to nie tylko zmiana systemu plików ale również zciągnięcie wszystkich partycji obecnych (czyli utrata danych) i założenie dwóch dziwnych partycji które to obslugują: jedna tryb czasowego przewijania ogladanego kanału i druga nagrywanie zaplanowane danego programu. Podlaczylem dysk 250 gb zapelnilem go zagraniami do 100% a on dalej przechowuje rzeczywisty czas ogladanego kanalu, tak wiec mozna wnioskowac ze zaklada sobie dwie partycje... a jakie? Na to pytanie musimy poczekać aż ktoś to rozgryzie... Nowy dysk normalnie widoczny pod windowsem po "obrobieniu"" przez ten dekoder nie jest juz widoczny pod żadnym windowsem. Nie pojawia sie nawet ikona dysku na komputerze, tak wiec nie mozna go juz sformatowac na FAT32 czy NTFS bo go poprostu juz zaden windows nie widzi !!! Co wiecej, zaciekawiony obrotem sprawy (chcialem koniecznie dotrzec do tego w jakim formacie dekoder nagrywa pliki w jakosci HD, z jakim rozszerzeniem) pyknąłem Linuxa na notku... i co..?? NIC! dysk nadal nie widoczny... mimo tego ze oprogramowanie na dekoderze jest z rodziny linuxowych to system plików jest inny bo nadal dysk jest niewidoczny, brak nawet ikony dysku! Nastepny krok... UNIX KNOOPIX na notka polozony... i co? N I C ! Nadal pudło! Dysk nie jest widoczny. Nie posiadam wiecej systemów operacyjnych wiec wysiadam!

Aby przywócic dysk do życia pod windowsami trzeba niestety odpalic Partition Magic. Program znajduje dysk na USB i informuje ze istnieje nieznana partycja nierozpoznawalna, tylko w ten sposob mozna przywrocic dysk do zycia, usuwajac te partycje zalozone przez ADB2850 i zakladając "normalne" DOS-owe.

Ostrzegam tych ktorzy mysla ze podlacza dysk na USB ponagrywaja sobie na dekoderze "cos tam" i beda chcieli go uzyc pod kompem! Po formatowaniu dysku przez dekoder trzeba uzyc Partition Magica zeby przywrocic dysk do "życia". Nie wiem czy to celowe dzialanie TNK czy nie ale jest to dosc u[beep]liwe! Zalozylem sobie ze skoro dekoder swietnie nagrywa jakosc HD i swietnie odtwarza i do tego te filmy swietnie sie pakuja na dysku to podglądając jaki tam sobie rodzi plik z jakim rozszerzeniem bede mogl przekonwertowac sobie na przyklad moje filmy z kamery HD w jakosci 1080i na kompie, wrzucic na ten dysk i swobodnie sobie obejrzec nie podlaczajac zadnych zbednych urzadzen, zyskujac przy tym swietna odtwarzarke plikow MOVHD albo XVIDHD nawet jakbym mial je jakos przekonwetowac na plik z takim rozszerzeniem jaki robi dekoder, ale niestety, TNK mnie rozlozylo, mysle ze to celowe.

Jak ktoś dotrze do tego jaka partycje spod jakiego systemu zaklada dekoder na dyski podlaczane na USB to prosze o opis wraz z rozszerzeniami jakie powstaja tworzac pliki VideoHD. Jak to rozgryziemy to moze uda sie znalezc kolejny plus tych dekoderow, mozemy je przerobic na odtwarzarke plikow AudioVideo w jakosci HD 1080i

Obecnie odtwarzacze HD typu Ferguson D868 lykaja jedynie pliki z dysków USB w jakosci max 720i, z wieksza rozdzielczoscia to tylko trawią już drogie odtwarzacze multimedialne za sporo kasy.

Ale skoro ADB2850 nagrywa z jakoscia 1920x1080i i odtwarzacza to trzeba to ugryźć i dotrzec do tego jakie pliki tworzy i na jakiej parycji i spod jakiego systemu

CZEKAM NA POMYSŁY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Działa.

Ad. 2 Programowanie z EPG jak również ręczne jest. Co do ilości pozycji jakie można zaprogramować to nie mam pojęcia ale na pewno wystarczająca ;)

Ad. 3 Kanały z tego samego transpondera będą działały.

Witam.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :brawo:

Zaczynam się przekonywać do tego sprzętu :D

 

Mam jeszcze jedno przemyślenie co do tego dekodera i do polityki n-ki.

Posty wcześniejsze pokazują, że użytkownicy bardzo pomstują brak możliwości przenoszenia materiału HD z dysku na komputer. Myślę, że trzeba uzbroić się po prostu w cierpliwość... Jak pokazuje historia nie ma takiego systemu, którego wcześniej czy później się nie złamie... Wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz, jak łamane były zabezpieczenia Canal+ czy Polsatu :lol:

Ja znajduję pozytywną stronę całego zamieszania - turborekorder n-ki ma max. 500 GB pojemności. Jak się zapełni, to musimy kasować. A tutaj zapinamy kolejny dysk i lecimy :D Dyski tanieją... A mając kilka sztuk możemy nawet sortować co do rodzajów nagrań - na jednym seriale, na drugim Teleexpress, itd.

 

I jeszcze jeden pomysł/pytanie nasuwa mi się niejako przy okazji: ciekawe jak zachowa się dekoder po podpięciu dwóch dysków przez HUB USB? Co prawda może zgłupieć, chociaż...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty wcześniejsze pokazują, że użytkownicy bardzo pomstują brak możliwości przenoszenia materiału HD z dysku na komputer. Myślę, że trzeba uzbroić się po prostu w cierpliwość... Jak pokazuje historia nie ma takiego systemu, którego wcześniej czy później się nie złamie...

 

Pytanie tylko, czy rzecz jest warta zachodu? Co takiego może odbierać ten tuner, żeby opłacało się poświęcić dużo pracy na złamanie zabezpieczeń, które producent jedną aktualizacją może załatwić? Moim zdaniem nie warto. Materiał HD zawsze można zgrać w inny sposób,np. przez złącze typu komponent, tylko sprzęt do tego trochę kosztuje.

 

Pierwszym zabezpieczeniem jest nietypowy format partycji, pewnie taki sam jak jest używany w rekorderze. Po drugie, skoro nagrania można odtwarzać tylko na tym samym dekoderze, na którym zostały nagrane, to pewnie materiał jest zabezpieczony dodatkowo, np. szyfrowany podobnym mechanizmem jak CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie z innej beczki, do użytkowników TNK HD, z zezem na Astrę. Czy na liście kanałów macie TVP Historia ? Nie mogę doszukać się tego kanału, z tego co wiem to był na Astrze.

 

Ja od jakiegos czasu mam TEST TVP HISTORIA

moze przeniesli ten kanał gdzies na inny transponder tak jak to zrobilili z TV TRWAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...