Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to 1 model o dwóch oznaczeniach:

 

ADB2850ST

ADB2849ST

 

Takie same, różnica w kolorze. Ja mam swój ponad pół roku i problemów nie było żadnych. Szybka reakcja na zmianę kanału, żadnych problemów z nagrywaniem na zewnętrzne dyski, bezproblemowa obsługa nPortalu, ładne i czytelne menu, bezproblemowe EPG. Ani jednego zacięcia czy wieszania się. Gdyby były sprzedawane osobno i karty nie były parowane to bez problemu kupił bym nawet go jako drugi tuner pod inny TV (do sypialni czy coś w tym stylu). Nie ma się co go bać, o dziwo dobra maszynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wielkim plusem jest to, że jest to tuner HD combo (SAT i DVB-T). Również nie mam z nim jak na razie żadnych problemów. Minusy tunera: - na listach ulubionych, kanały niepotrzebnie zachowują numery z listy głównej, - po wyłączeniu tunera z prądu wskakuje domyślnie lista wszystkich kanałów, - brak możliwości usuwania dodatkowo wyszukanych kanałów z listy wszystkich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wypada czekać nadal. Niektórzy mieli to po 10 minutach. Ale zaczyna mnie to wszystko dziwić, bo wysłałem kasę tydzień temu, z nadzieją że na weekend będę miał już odblokowane kanały. W piątek dzwoniłem i kazali czekać do poniedziałku, godzinę temu dzwoniłem i mam czekać do środy. Kur... ja na piątek chcę mieś eurosport. To się zaczyna robić irytujące, żeby tyle czekać na zasilenie i po[beep]e księgowanie.

 

MGM HD tyczy się modułów. W telefonicznym bok otrzymałem info że jest to TVP1 HD. Ale tak patrząc na ich kompetencje to sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce nowy numer czasopisma Sat TV w dziale pytania do redakcji ,redaktor podaje w wątpliwość korzystanie z tunera DVB-T wbudowanego w ADB2850ST

ADB2849ST w sytuacji braku doładowań .Dziwne jest,że żeby tuner DVB-T działał musi być aktywowana karta,a w umowie nic nie wspomniano na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pharphocel https://satkurier.pl/news/67748/tnk-hd-z ... edazy.html

 

(...) Dziwne jest,że żeby tuner DVB-T działał musi być aktywowana karta,a w umowie nic nie wspomniano na ten temat
Jak wyciągniesz kartę z tunera to sytuacja wygląda tak samo. Nie da się z niego korzystać po prostu. Zastanawiam się co raz to częściej nad sensem zakupienia modułu. Wprawdzie dvb-t to mam w tv, ale własna lista kanałów i odbiór fta bez ograniczeń jest z mojego punktu widzenia kuszącą propozycją, zważywszy na to że lubię skakać po kanałach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Ktoś kto kupuje TNK HD kupuje zestaw z myślą o kanałach HD właśnie. A skoro myśli o HD to zapewne posiada telewizor pozwalający na wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Co za tym idzie, spora większość takich odbiorników tv posiada wbudowany tuner dvb-t, więc to mało skuteczne zmuszanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem TNK HD tylko po to zeby miec kanaly SD (Wieksza ilosc niz w TNK SD) (...)

Jesteście w mniejszości i takich jak Wy nie ma wiele biorąc pod uwagę to co platforma oferuje. A jeśli kupiliście zestaw tylko do DVB-T to trzeba było pomyśleć o module i osobnym tunerze combo. 100zł drożej by wyszło, ale większa swoboda.

ten dekoder 2849 jest na własność?

Tak, dekoder jest na własność, żadnej umowy nie podpisywałeś przecież ;) A TVP1HD masz od razu, właśnie w tej chwili kiedy czekasz na aktywację, ten kanał jest włączony. Jest 1wszy na liście. Dzisiaj bym na aktywację nie liczył. Wczoraj jak dzwoniłem to dowiedziałem się że sam dzisiaj nie będę miał zasilenia. Jak do piątku nie będzie to nie będę zważał na to czy rozmowa jest nagrywana, tylko wygarnę co mi nie leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to widzę że TNK HD jest dobrą alternatywą od innych dostawców telewizji.

ADB 5800s HD to dobry dekoder tak? Bo na alle... znalazłem ten tuner z kartą TNK HD na 3 miesiące za 224 zł.

Czy w powyższym dekoderze mozna tworzyc swoją listę kanałów? Poniewaz standardowa lista mi nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie widzę związku pomiędzy aktywacją karty i działaniem tunera dvb-t (oraz późniejszy ewentualnym zasilaniem konta) .No właśnie żadnej umowy się nie podpisuje,a operator uzależnia działanie poszczególnych funkcji .Ta tak jakbyście kupili odtwarzacz DVD który odtwarzanie płyt CD uzależniałby od dokonania dodatkowej opłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...