Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś jest dobrze obcykany może mi napisze w temacie opłat.Mam jeszcze 2 miesiące z tego startera.Później bym chciał tylko ten podstawowy za 20zł.Trzeba gdzieś coś zmieniać z tym hd,czy tylko wystarczy wpłacić te 19,90 zł i będzie ok?Drugie pytanie-można opłacić kilka miesięcy od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A papierów się czytać nie chciało dołączonych do pudełka? Mając wpłatę 19,90 na koncie mamy dostęp do podstawowego pakietu Domowego HD a jeśli mamy na koncie na bieżący miesiąc kolejne 19,90 to możemy aktywować pakiet Domowy HD Premium. Jak najbardziej można dokonywać wpłat wielokrotności doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na święta "odparują" karty z dekoderami? No bo jeśli nóz na gardle to tonący brzytwy sie chwyta. Wtedy dopiero skoczyłaby sprzedaż tunerów uniwersalnych jak Opticum. Choć jeśli już, to myślę że wprowadzą drogie moduły a nie pełną swobodę. Przynajmniej na okres przejściowy aby nałapać jeszcze paru jeleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cały pakiet N maja dać za 40 zł. :D

 

W ten weekend w MM jest sprzęt RTV bez VAT więc tuner TNK HD będzie dostępny w cenie około 326 zł (ceny mogą się różnic pomiędzy sklepami)

Pisałem parenaście postów wyżej że w Saturnie kupiłem zestaw TNK HDza310 zł. - też się przy kasie zdziwiłem ponieważ na stoisu pani twierdziła że koszt zestawu to 398zł. Nawet mam na to fakturę czyli nie jest to błąd kasjerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest dobrze obcykany może mi napisze w temacie opłat.
A papierów się czytać nie chciało dołączonych do pudełka? Mając wpłatę 19,90 na koncie mamy dostęp do podstawowego pakietu Domowego HD a jeśli mamy na koncie na bieżący miesiąc kolejne 19,90 to możemy aktywować pakiet Domowy HD Premium. Jak najbardziej można dokonywać wpłat wielokrotności doładowania.

Też czytałeś mało uważnie. W okresie startowym pakiet dodatkowy jest aktywny (ustawienie domyślne), więc możesz go aktywować - nie wiem tylko po co. ;)

Chcący opłacić kartę od razu np. na 6 m-cy, (6x 19,90zł) tak naprawdę przedłużysz ważność o 3 m-ce (2x 3x 19,90zł - 3 m-ce pakietu podstawowego i 3 m-ce pakietu dodatkowego). W pierwszej kolejności trzeba dezaktywować pakiet dodatkowy a w okresie startowym nie można tego zrobić.

@kosmos2011: Ja bym poczekał aż karta wygaśnie i nastąpi automatyczna dezaktywacja pakietu dodatkowego, i dopiero wówczas wpłacił pieniądze. Będziesz z tydzień bez telewizji - jeśli to jest nie do przyjęcia można zrobić inaczej. Za pierwszym razem zapłacić tylko 19,90zł (jeden pakiet na jeden miesiąc). Poczekaj aż pakiet dodatkowy zostanie dezaktywowany, a później można już wpłacać wielokrotność 19,90zł (całość będzie szła tylko na pakiet podstawowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, dziś przeczytałem, że ORF z nowymi kartami wprowadza dekodery i moduły. W normalnym kraju da się.

 

Ja też o tym przeczytałem i na tym przykładzie świetnie widać, że tam "TVP" (telewizja publiczna) potrafi bez problemu rozwiązać kwestię dostępu satelitarnego do swoich kanałów, a u nas Ci co próbowali zrobić podobnie (Pan Piotr Farfał, Pan Łodzikowski o ile dobrze pamiętam nazwisko) zostali natychmiast usunięci i teraz Pan Dworak wciska "ciemnotę", że trzeba się skupić na "DVB-T" (a w domyśle niezależny od platform komercyjnych dostęp satelitarny zarzucić)...

 

Nie wiem jak to wygląda w Austrii, ale tam chyba te kanały "ORF" też są już dostępne przez "DVB-T" i mimo to jakoś nikt dystrybucji satelitarnej nie zawiesza !

 

Wracając do "TNK HD" to jeśli nie pojawi się oferta z modułami "CI" (w same karty niewierzę) to oni ("TNK" i "N`ka") pozostaną tym trzecim graczem na rynku na wieki wieków (tym bardziej, że teraz jako jedyni nie mają kanałów "Polsatu", a jeśli "Cyfra" i "Polsat" wejdą w tej sprawie w sojusz, to przegrają też ligę mistrzów, czyli ostatni "lep" na abonentów)...

 

Ja liczę, że jednak Pan Telenbach i Berezowski pójdą w końcu po rozum do głowy (może przed świętami, jak ktoś tu sugierował - w końcu gdybym miesiąc temu napisał, że za 31 dni będą w "Cyfrze+" wszystkie kanały "Polsatu", oprócz sportowych to na 1000% zostałbym wyśmiany, zresztą sam też się tego niespodziewałem, a jednak :D ... ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem w sklepie, którym sprzedaje się tnk SD i HD. Doładowywałem tak kiedyś SD a HD odmówił mi koleś. Stwierdził, że można tylko poczta lub przelew. A wyżej pisaliście, ze można. Muszę poszukać jakiegoś punktu n. Może tam można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Chodziło mi o ludzi,którzy już są poza starterem,czyli z praktyki wiedzą czy to,czy tamto.Chodzi o te wyłączenie pakietu hd.Czyli lepiej poczekać,aż czas się skończy i będzie tylko pakiet podstawowy do włączenia,bez dezaktywacji sms czy inaczej tego hd.Z tego co na forum n pisali z n-ki nie będzie modułów,bo jest umowa z dekoderami i tyle.Taką sobie ofertę wymyślili.2 sprawa naziemnej jedynki i dwójki,coś mi się obiło o uszy,że za jakiś czas mają sobie zakodować czy coś.W każdym razie nie ma być wolnodostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby "Nka" była naprawdę innowacyjną platformą to już dawno przebiłaby "Cyfrę" i "Polsat", a tymczasem w kwestii dostępu do oferty (narzucanie "jedynie słusznuch" własnych odbiorników) stosuje właśnie metody sprzed 12 lat, kiedy to satelitarne odbiorniki cyfrowe były niesamowicie drogie, a ludzie jeszcze się na nich za bardzo nie znali, więc trzeba było im je dać (wynająć) i narzucić listę kanałów, żeby ludzie mogli się skupić tylko na oglądaniu (i płaceniu abonamentu :D ), ale teraz dobry odbiornik "HD" "PVR Ready", który nie narzuca, żadnych bzdurnych ograniczeń na użytkownika i daje dużo więcej możliwości można kupić za trochę ponad 500 złotych (np. "Opticum HD 9600"), więc jaki jest sens kupować ten "firmowy" tuner, z ograniczeniami za ponad 300 (oni wiedzą, że sensu nie ma i tylko dlatego "parują" "TNK HD" z tym sprzętem)???

 

"Nce" trzeba oddać, że dzięki niej ruszyły w Polsce "z kopyta" kanały "HD", ale właśnie gdyby była mniej "staromodna" w tych innych kwestiach (bardziej otwarta), to wcale nie musiałaby być tą trzecią na rynku, mimo dość krótkiego czasu istnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie mam rozumieć Opticum jest renomowaną firmą ?? heh . A po drugie sam tuner tnk hd kosztuje ok 360 zł już z przesyłką i dokładnie 120 zł 3mc full więc sam tuner to cena 240zł . I nie zgodzę się że N nie jest innowacyjna po prostu abonament jest spory przy czym trzeba przyznać że są promocje i można oglądać wszystkie pakiety w rozsądnej cenie no i oczywiście jeszcze większosć polaków nie interesuje VOD , nagrywanie na dysk , szmery bajery wolą proste i tanie tunery . Jak N będzie mieć 10 lat to zobaczymy ile będzie miała abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat od prawie dwóch lat jestem posiadaczem tunera "Globo HD S1" i jestem z niego BARDZO zadowolony (jedyne co bym w nim poprawił to umieszczenie gniazda "USB" do podłączenia dysku na przedzie, za klapką, obok czytników kart i gniazd na moduły, zamiast z tyłu, przez co dostęp do niego jest utrudniony), a "Opticum 9600" to zdaje się jego bezpośredni następca (niestety w nim gniazdo "USB" też jest umieszczone z tyłu...), więc niezgodzę się, że to nie są dobre odbiorniki ("Globo HD S1" o ile dobrze pamiętam dostał nawet nagrodę w 2008 roku na "Sat Kraku" - niech mnie Mr. Orbita, albo ktoś z ekipy "Satkuriera" poprawi, jeśli się mylę).

 

Co do reszty, to każdy może mieć własne zdanie, ale ja wiem jedno: gdyby "Nka", albo "TNK HD" udostępniała moduły z kartą, albo same karty, to bym się mocno zastanowił nad jej zakupem (mógłbym na jednym odbiorniku odbierać w zasadzie całą dostępną w Polsce ofertę kanałów :D ) i takich jak ja kilku by się na pewno znalazło, ale jeśli jestem zmuszany do zakupu "specjalnego" tunera (na który nie mam miejsca w domu) to dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes : ale pomyśl tak szczerze co to interesuje Cyfrowy Dom że Ty kupiłeś sobie dekoder i nie możesz na nim włożyć karty tnk hd myślisz że dla Ciebie wprowadzą moduły ?? myślisz ze firma która robi tunery do tnk hd nie podpisała umowy na wyłączność przynajmniej do 2lat ? . Nie łódź się że będą moduły i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...