Jump to content

Recommended Posts

A ja się dołączę z pytaniem o National Geo. People w TNK HD. W tym nowym pakiecie Komfort+ są 3x NG, w SMART HD+ z aktywnym Multi+ też jest, a czy NG People działa w TNK HD i jeśli tak to od którego pakietu?

Edited by Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
  • 3 weeks later...

Witam.
Posiadam moduł TnK HD (zalega w szufladzie).
Czy istnieje możliwość odbioru niezależnego na dwóch telewizorach poprzez rozdzielenie sygnału jakimś spliterem, coś w stylu Clone+?

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

Niestety, nie ma takiej możliwości. Karta jest tutaj sparowana z modułem CAM lub z dekoderem, z którym została dostarczona i działa tylko i wyłącznie z nim. Nie jest zatem możliwe rozdzielanie uprawnień odbioru z takiej karty.

Kurcze, a wydawało mi się, że samą kartę wkładałem do innego dekodera, bo mam Opticuma X7 i miałem odbiór programów.

Masz rację, prawie wszystkie kanały z tej oferty działają na Opticum w wersji HD (chyba bez Eurosportu, jeśli jest w ofercie). A gdybyś dokupił drugi Opticum X7 lub np. 403p, 402p to łatwo podzielisz kartę na dwa dekodery połączone między sobą przewodem 3-żyłowym poprzez złącza RS 232 w układzie połączeń 2-3, 3-2, 5-5, w tzw. homesharingu (chyba do tego jest jednak potrzebny alternatywny soft w obu Opticumach). 

Oczywiście, w tym drugim nie potrzeba karty, ale aby działał, ten pierwszy musi być w stanie włączonym (był Opicum, który przekazywał uprawnienia w stanie "standby", ale był to dekoder w wersji SD, a nie HD, być może są nowsze, które też mają taką możliwość).
Jeśli chodzi o kabel, to ja miałem kiedyś takie rozwiązanie z wykorzystaniem kabla "null modem", który przeciąłem na dwie części i połączyłem odpowiednio tylko trzy wskazane końcówki z dowolnym przewodem 3-żyłowym (może być również wielożyłowy, ale wykorzystuje się tylko 3), który przeciągnąłem między pokojami przez otwór w ścianie i pod listwami przypodłogowymi. Taki kabel "null modem" można kupić na znanej aukcji internetowej a w wersji z przeplotem służy np. do wgrywania oprogramowania do takich dekoderów z wykorzystaniem komputera, który posiada wejście RS-232.