Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

po przeczytaniu newsa miałem wypieki na twarzy, super-hiper.

Po przeczytaniu szczegółów oferty (kolejny grat za 300 stówy i niepewna polityka Cyfrowego Domu na przyszłóść) euforia minęła.

zestaw programów dość ciekawy i oryginalny, ale po podliczeniu są oferty i ciekawsze i nawet tańsze.

Jeśli nie będzie modyfikacji idei TnK HD to dla mnie ona nie jest warta takiej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe klu sprawy to kwestia braku nabycia samej karty w ramach TNK HD,a to co zrobili wiążąc przyszłego klienta tym tunerem plus parowanie to mija się z logiką,to już nie jest Telewizja na Karte gdyż o ironio samej karty nie kupimy.Już lepiej wziąc abo n np z aktywacją 48pln i dalej pakiety jakie się chce,a TNK HD za 399pln to pomysł iśći poroniony,co innego TNK HD z opcją zakupu samej karty za 99pln wtedy przyrost klientów w tej formie byłby bardzo duży,a tak zepsto już wszystko na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK to N bez abonamentu

 

Denerwuje mnie ten cytat, który jest zresztą sloganem TNK.

W TNK jak najbardziej abonament jest, bo jeśli chcecie oglądać coś więcej to niestety musicie zapłacić abonament.

Dla mnie jest to pusty i fałszywy slogan. Jedyny plus TNK, że nie ma umowy terminowej i w każdej chwili możemy przestać płacić abonament, tylko pytanie po co... jeśli nie zapłacimy - nic nie obejrzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie zapłacimy - nic nie obejrzymy.

 

Tylko czego oczekujesz? To normalne w świecie gdzie są pieniądze. Nawet Indianie wymieniali się towarami, coś za coś. Ty do pracy idziesz też, aby zarobić. Abonament raczej zmusza do płacenia, czy oglądasz czy nie oglądasz. Nawet jeżeli nie używasz to musisz zapłacić. Nie zapłacisz to saldo Tobie nabiją. W TNK możesz nie płacić i to saldo nie upomni się o Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytania:

 

1. Zwykła TNK idzie w zapomnienie, czy może rozbudują o kanały SD z pakietu Domowego HD? Mogliby te kanały dołożyć bo i tak zwykła TNK przy opłacie na 1 miesiąc to 20 zł.

2. Będzie możliwość przejścia/migracji z TNK do TNK HD z zachowaniem stanu konta (dużo osób ma karty doładowane na rok)

 

Na razie czekam na bieg wydarzeń, może na te pytania będzie odpowiedź a najlepiej odpowiedź twierdząca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też miałbym pytanie tego typu, czy tak jak w wersji SD byłyby w TnKHD jakieś kanały bez doładowania czyli np. TVP1, 2 TVN czy Religia TV czy jeszcze jakieś inne czy operator na razie milczy lub nie przewiduje takiej analogicznej sytuacji jak w SD?

Cena jest przystępna i niech chcę nic mówić, ale wersja z całym zestawem, wyposażonym w nagrywanie programów na zwykły pendrive, to potencjalny sukces, który w znacznej mierze może odebrać CP dużą cześć abonentów. Ale jak będzie to się okaże w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIPA LIPA I JESZCZE RAZ LIPA. Wymyslili oferte ze hej.

 

Kto to widział parowac karty z dekoderem, po co funkcja nagrywania jak nie mozna nagrywac bo bo zawartość kanałów w jakości HD nie może "wydostać się" na zewnątrz." jeszcze co ma zonaczac komercyjny start na jeseni co teraz wypuscili zeby sie dowiedziec jakie bedize zainteresowanie?!

 

Co bedzie z oferta TNK SD zapomnia o niej wycofaja sie zniej czy jak? Niech postawia sprawe jasno.

 

Zapewnie nie bedzie mozliwosci odbierania kanałow na kartach TNK SD kanałow z ich domowego HD.

 

PO co dali do pakietu domowego HD TVN SD jak jest TVN HD i nawet HD+1?

 

A czy ESKA TV jest dalej w FTA ( nie mam mozliwosci sprawdzenia) i czy wogole bedzie po tym jak bedzie w pakiecie na domowym HD za 19,9 zł miesiecznie??

 

Jakie bedzie kodowanie TNK HD takie samo jak TNK SD. czyli 0b00 czy inne moze 0b03 skoro TNK SD ma 0b00, N ma 0b01 a kablówko 0b02 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak jak w wersji SD byłyby w TnKHD jakieś kanały bez doładowania czyli np. TVP1, 2 TVN czy Religia TV czy jeszcze jakieś inne czy operator na razie milczy lub nie przewiduje takiej analogicznej sytuacji jak w SD?

Nie jestem zwolennikiem TNK HD, ale na to pytanie mogę odpowiedzieć całkiem szczerze: W TNK HD dostaniesz w zestawie "mini nboxa", który jest tunerem combo. Jeśli znajdziesz się w zasięgu DVB-T, wszystkie kanały "bez doładowania" z TNK SD będziesz miał za darmo z telewizji naziemnej. Obecność TVN7 czy Religia.tv w DVB-T jest w tym momencie nieznana, ale nie jest wykluczona, tym bardziej jeśli TNK SD kończy żywot, a ITI zależy przecież na dystrybucji tych kanałów - dlatego dali je za darmo w TNK. Dla niecierpliwych, ciągle jest przecież oferta TNK SD, która obowiązuje do 2016 roku, a więc spokojnie powinna zapewnić płynne przejście od kanałów "bez doładowania" do DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realny adres pocztowy to chyba Kraków, Josepha Conrada. Telefon znasz dobrze 1zł/min :)

 

Nie ma takiego formatu partycji którego nie będzie można odczytać na PC :]

 

No właśnie realny adres i telefony są na stronie, ale adresu email czy forum użytkowników brak (dziwię się właśnie, że na pomysł stworzenia oficjalnego forum użytkowników "TNK" nie wpadli, chociaż z drugiej strony "TVN"/"ITI" raczej boi się publicznej krytyki swoich projektów, bo to "nie buduje siły marki", więc to w ich stylu :D ) ...

 

Co do partycji to może zastosują tzw. partycję "ukrytą", ale ją przecież też się da "odsłonić" w programie do partycjonowania.

 

Mnie w ogóle WKURZA właśnie takie podejście, że wszystko trzeba tak "zabezpieczać" (jakby co najmniej te ich kanały emitowały filmy "hd" dzień po premierze w kinie :D ), bo ten kto chce coś nagrać i skopiować i tak to zrobi, a większości pozostałych utrudnia to życie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytania:

 

1. Zwykła TNK idzie w zapomnienie, czy może rozbudują o kanały SD z pakietu Domowego HD? Mogliby te kanały dołożyć bo i tak zwykła TNK przy opłacie na 1 miesiąc to 20 zł. [...]

Skoro przy obecnej ofercie TNK SD koszt za jeden miesiąc wynosi 20 zł, to pewnie jakby dołożyli te kanały SD z oferty TNK HD, to cena poszłaby w górę - nie sądzisz chyba, że będą dopłacać do tego interesu z własnej kieszeni żeby tylko zadowolić klienta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ogóle WKURZA właśnie takie podejście, że wszystko trzeba tak "zabezpieczać" (jakby co najmniej te ich kanały emitowały filmy "hd" dzień po premierze w kinie :D ), bo ten kto chce coś nagrać i skopiować i tak to zrobi, a większości pozostałych utrudnia to życie !

No właśnie, przecież zanim jakiś film ukaże się na ich kanale HD, w dodatku z tak niskim bitrate, już dawno ktoś skopiuje go do internetu z Blu-raya czy amerykańskiej stacji HD, gdzie prawdopodobnie miał premierę. A polskich nagrań HD jest jak na lekarstwo. Może ITI wcale nie ma żadnych umów z zagranicznymi stacjami tylko boi się o swoje produkcje na TVN HD? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy jak filmy, one zgrywane z Blu-raya są dostępne w sieci bez problemu, wydaje mi się ze bardziej chodzi o kanały typu dokumentalnego w HD jak AP, Discovery Showcase czy NGW. Tego w sieci nie ma tak dużo, a popyt na pewno by się znalazł :)

 

P.S. Tomasz Berezowski napisał na forum n'ki, że zastanowią się nad opcją przejścia z TNK SD na HD. Decyzji jeszcze nie ma i nie obiecuje, ale rozważą taką opcję. To odnośnie pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TNK HD za 19,90zł jest dość ciekawa i warta zastanowienia. Za 7zł (10zł) więcej niż zwykła TNK SD otrzymuje się kilka dodatkowych programów, między innymi tak pożądane przez wielu użytkowników w wątku "sugestie i propozycje" AXN i Eurosport.

Jestem przekonany, że wielu użytkowników chętnie zamieniłoby TNK SD na TNK HD (19,90), tylko nie mają co zrobić z aktywną na 2 lata kartą TNK SD i odbiornikiem DVB-S (SD).

 

Tak, choć mi akurat zostało niecałe pół roku TNK SD. Nie zależy mi na HD tym bardziej, że pakiet domowy HD to raptem 1 kanał HD. Trochę to bez sensu bo żeby mieć Eurosport (w zwykłej jakości) muszę i tak zmienić tuner na HD... HD którego de facto w tym pakiecie i tak nie ma :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy jak filmy, one zgrywane z Blu-raya są dostępne w sieci bez problemu, wydaje mi się ze bardziej chodzi o kanały typu dokumentalnego w HD jak AP, Discovery Showcase czy NGW. Tego w sieci nie ma tak dużo, a popyt na pewno by się znalazł :).

Tyle, że wymienione przez Ciebie kanały dokumentalne znajdują się w ofercie Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu i jeśli ktoś chce coś z nich zgrywać, to już teraz ma taką możliwość. A czy w sieci jest tak dużo materiałów z tych kanałów? Nie orientuję się, ale chyba nie! Bardziej z Blu-ray, np. produkcje BBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma dużo produkcji, zwłaszcza z polskim lektorem bądź dostępnymi tłumaczeniami. A co dostępności to tak jak pisałem wcześniej, każda platforma negocjuje warunki z nadawcą i z jakiegoś powodu w CP i C+ są te kanały po 5,6 zł a w TNK HD mogą być po 2 :) Przecież TVN/ITI nie da Ci ich tak, ze nic nie zarobią lub stracą. Ograniczenie możliwości wycieku pirackiego kontentu, oznacza być może tańsze licencje itd. Nie wiem i to są moje przypuszczenia, ale sam T.B. potwierdził, ze parowanie wynika z umów z nadawcami.

 

EDIT. Jeszcze odnosząc się do dostępności w sieci nagrań, to pamiętaj że większość nadawców to firmy zagraniczne, a tam nadal mamy niestety opinie "pirackiego" kraju. Wiec ilość aktualnie dostępnego materiału zgrywanego w HD może mieć mniejsze znaczenie, niż ta opinia, co jest trochę smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parowanie karty w dekoderem jest bez sensu - dziwie sie, ze zaden inzynier z N czy tam CP na to nie wpadl ...

 

wystarczy wyprodukowac dekoder z indywidualnym numerem seryjnym (cos jak IMEI w komorce) i dac klientowi numer konta bankowego do wplat - kasa przychodzi na konto a operator "puszcza" w satelity uprawnienia do KONKRETNEGO dekodera

 

i po co te hocki-klocki z parowanymi kartami ?

 

 

 

poza tym N jest chyba w zlej sytuacji finansowej, bo brudnymi trickami usiluje zwiazac ze soba nawet biednych pre-paidowcow

bo jak ktos ma olej w glowie i kalkulator na biurku, to podpisze umowe telefoniczna na 24 miesiace, dostanie recordera, a po 12 miesiacach moze umowe rozwiac bo byla zawarta na odleglosc - i za lepsza oferte w abonamencie zaplaci raptem 10 zloty miesiecznie wiecej, niz za pre-paida - ale za to ma problem uszkodzen w dekoderze z glowy

 

 

a co do kodowania nagran na zewnetrznym dysku - partycje mozna rozgryzc - ale jak material bedzie ZAKODOWANY jakims algorytmem to PCet nie poradzi sobie za zadne skarby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parowanie karty w dekoderem jest bez sensu - dziwie sie, ze zaden inzynier z N czy tam CP na to nie wpadl ...

 

wystarczy wyprodukowac dekoder z indywidualnym numerem seryjnym (cos jak IMEI w komorce) i dac klientowi numer konta bankowego do wplat - kasa przychodzi na konto a operator "puszcza" w satelity uprawnienia do KONKRETNEGO dekodera

 

i po co te hocki-klocki z parowanymi kartami ?

 

A no po to, że zyski początkowe dla TnK wyższe i przywiązanie klienta do platformy poprzez sprzęt nadający się tylko do jej odbioru stosunkowo wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie w konia zrobili i oszukali starych klientów TNK np ja wpakowałem blisko 500 zł w dekoder i 2lata doładowania i co teraz znów chca na mnie zarobić?? niech się wypchają tym kino polska i tv4 nic tam ciekawego nie ma a cene podnieśli do 20 zł za mc niech zostawią cene 10 zł za rok z góry a 20 z tym pakietem domowym i kolejne 20 z premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie oszukali ludzi i tyle. Gdybym wiedział to dwa razy bym zastanowił się nad kupnem nowej arivy 200. Co mi teraz z niej jesli gdy bede chciał ogladac tnk w HD to musze nowy dekoder kupic, lipa jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...