Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam n na kartę. Po burzy obróciło mi antenę, w między czasie nie było prądu. Wykorzystując sytuację zmieniłem miejsce anteny na bardziej odpowiednie. Ale mam teraz problem bo po uruchomieniu dekodera nie ma listy kanałów a obraz zatrzymuje się na ekranie aktywacyjnym  z informacjami o wyslaniu sms itd. Antena jest dobrze ustawiona siła i jakośc powyżej 80 % co mam zrobić? Jak pomine aktywację to mam tylko menu i możliwośc wyszukania kanałów z satelity ale znajduje ich kolo 20 i sa to kanały numerowane powyżej 2000. Cała lista kanałów z n na kartę HD znikła. Pakiet mam opłacony do 22 sierpnia. Proszę o pomoc i wskazówki co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomić normalnie dekoder - poczekać na ekranie aktywacyjnym - nie pomijać ekranu aktywacyjnego - karta musi złapać aktualne uprawnienia na ten miesiąc jeśli ich wcześniej nie miała. Może to potwać kilkanaście minut - do kilku godzin.

Możesz też zadzwonić na numer 22 - 430 - 7777 podać numer karty konsultantowi i poprosić o ponowienie uprawnień. Nie pomijać ekranu aktywacyjnego - złapie co trzeba ściągnie listę i będzie ok.

 

Jest jeszcze opcja że zamiast wybrać w dekoderze opcję - oferta TNK HD - N na Kartę przełączyłeś dekoder do opcji abonamentowej to wtedy musisz zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych w dekoderze. Jest taka opcja w menu dekodera.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie ustawień fabrycznych robiłem ale zawsze konczy się na ekranie aktywacyjnym.

Czy czekanie na ekranie aktywacyjnym oznacza że muszę mieć załączony TV bo jak wyłącze tv to dekoder tez przechodzi w stan czuwania ( czerwona lampka) ? Czy wtedy w tle on też działa i czeka na uprawnienia czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także łapie uprawnienia kiedy dekoder jest na czuwaniu.

 

Dla pewności zostaw normalnie włączony dekoder - zadzwoń do konsultanta żeby ci ponowił uprawnienia na miesiąc lipiec.

 

Przerabiałem to na kilkunastu dekoderach TNK HD - N na Kartę. Trwało to od kilku do kilkudziesięciu minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaki wskazują , że dekoder podziękował za współpracę. To normalne w tych złomach, ze po zaniku prądu może zdarzyć się wszystko (np. wieczny TEST lub niebieskość ekranu. .Kolega @tweed77 jakby nie zauważył, ze jego rady dobre ale dopiero po opuszczeniu ekranu aktywacyjnego.  Można radzić jeszcze twardy reset (opisany w necie) kombinacją przycisków na panelu.

Jakie kanały mozna dostroic recznie? Może się zdarzyć, ze antena nie trafiona na własciwego satelitę czy transponder  i nie ma skąd pobrać reaktywacji dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja anteny pokazuje ze jest ok satelita HB 13 OK siła i jakość sygnału powyżej 80%. Kanały wyszukuje jakieś 20 w sumie ( z tego 8 radiowych) poz. pow. 2000. Jak dam kanał 1 to pisze nie znaleziono czyli cała lista kanałów z n na karte poszła. Jak wróce to przedzwonie do konsultanta, może zrobię reset zgodnie z sugestią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ci kanały znalazło ?

Jesteś pewien że antena jest na Hotbird ustawiona ? Na innych satelitach też są takie same częstotliwości które pokrywają się z Hotbird.

Bo jak są to kanaly powyżej pozycji 2000 to obstawiam że antena jest na innego sat ustawiona. W menu może ci pokazywać Hotibrd choć nie koniecznie jest to ten satelita.

Masz inny dekoder sat żeby podłączyć pod twoją antenę i sprawdzić poprawność ustawienia anteny.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy parę centymetrów w jedną albo drugą stronę i łapiesz inną satelitę.

 

16nko0.jpg

 

Zamów instalatora sat - ustawi ci prawidłowo antenę i będzie po problemie - przy okazji sprawdzi dekoder sat czy jest sprawny.

Koszt od 50 zł w górę.

 

Sam teraz bez dekodera z działającymi kanałami z Hotbirda będzie ci ciężko ustawić prawidłowo antenę. Jest to wykonalne ale bardzo czasochłonne i wymagana precyzja w ustawianiu anteny sat.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest żeby sygnał z Hotbirda nie był sygnałem z HB? podczas konfiguracji anteny jak jest wybór satelity biorę HB 13 i wyskakuje OK potem miernik sygnału i siła i jakośc jest OK. Podczas aktywacji dekodera obraz zatrzymuje sie na informacji w stylu odbierasz sygnal z HotBirda jesli nie ma obrazu to i tu tekst o sms, uprawnieniach itd.

Czy powyższe może wskazywac że łapany sygnał nie jest z HB czy jednak to że takie informacje wyskakują dają pewnośc ze to jest HB?

I jescze pytanie o transpondery ..w konfiguracji anteny na jednym mam siła i jakość sygnału na reszcie cisza....czy to tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zadaje pytania i potem nie dowierza życzliwym.

Zestaw częstotliwości na poszczególnych satelitach moze być w części identyczny. Pański dekoder ma w oprogramowaniu taki uproszczony odczyt, że czując sygnał z satelity pokazuje, że to HB..

W omawianym przypadku na 90% jest niedostatecznie dostrojona antena choć z grubsza trafiona na Hot Bird.. Byle jak ustawiona moze mieć kłopot z odbiorem tp 11449 H 27500 szczególnie gdy antena 70 cm lub mniejsza.

To, że po skanowaniu recznym dekoder dostraja jakieś kanały to dobry znak bo moze jeszcze zupełnie nie padł.

Założyłabym, ze wyszukał kanały MPEG2 z silnych tp np. TVP Polonia i niestety brakuje dostrojenia anteny aby skutecznie pobrać aktualizację z słabszego (a raczej trudniej strojonego) z którego idą aktywacje dla TnK./nc+

Nazwy kanałów, ktore Kolega sobie znalazł rozwieją watpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak.: Jak kolega tweet77 zasugerował złapałem inną satelitę, zamiast 13 to złapało 16. Po ustawieniu na 13 dekoder automatycznie złapał uprawnienia i zaktualizował listę programów. Ale pojawia się jeszcze taki problem. otóż jak już ustawie antenę i programy śmigają mam jakiś tam poziom siły i jakości. Dekoder leciał jakieś kilka minut i nagle jakość podskakuje do stałej wartości w jednym przypadku do 99%, za drugim razem poszło do 80% i nie zmienia się nic a obrazu nie ma i pisze brak sygnału z anteny. Nie da się nic zrobić jak tylko uruchomic dekoder raz jeszcze, ale wtedy podczas ekranu aktywacyjnego siła i jakość jest zero, wychodze na balkon luzuje śruby celowo uciekam z HB13 i wracam aby znów go złapać i wtedy siła i jakość znów pokazuje dobrze i dekoder łapie kanały. Zdarzyło się już to dwa razy. Za drugim razem podczas aktywacji siła była ok a zanim wskoczyła jakość to tam gdzie wskaźnik BER pisało "zwarcie LNB". Potem jakość wskoczyła i do wczoraj do wieczora działało. Ciekawe jak będzie dziś. Co to może być?

PS. Dziękuję wszystkim za wczorajszą pomoc i cenne wskazówki. Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi przypadek zwarcia gdy kabel ma izolację pomiędzy rdzeniem a oplotem pienioną chemicznie, wtedy kabel jest mniej podatny na zginanie i przy przejściu gdzieś przez okno czy ścianę, przy mocnym zagięciu kabla następuje deformacja izolacji i przebicie między oplotem a rdzeniem koncentryka. To objawia się pojawiającym się co jakiś czas komunikatem brak sygnału lub zwarcie LNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam stary dekoder tnkhd nBox bska z kartą i jest nie używany z 2 lata albo i wiecej... Pytanie czy to będzie jeszcze działać po doładowaniu i po ile są teraz doładowania? Wchodząc na stronę tnk przekierowuje mnie do nc+ więc sporo się pozmieniało od tego czasu... Z góry dzięki za pomoc..

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę go uruchomić jeśli jeszcze będzie działał... Czyli oferta programowa będzie dostępna ta co jest podana na stronie nc+ ?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc ale mam jeszcze pytanie.. Skoro to jest stara karta więc chyba stara oferta więc doładowanie na miesiąc jest za niecałe 20zl?? I ważność kanałów nie kodowanych 12msc po doładowaniu?? I jaka oferta programowa będzie dostępna??? Wszędzie szukam jakiś info ale nigdzie nie ma konkretów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to oferta TNK HD to pakiet bez opłat będzie działać 12 miesięcy po ostatnim doładowaniu. W przypadku N na Kartę to pakiet bez opłat działa 1 miesiąc po ostatnim doładowaniu.

 

Oferta kanałów jest identyczna w obu przypadkach - 3 pakiety na doładowanie - po 19,90 zł za pakiet. Zadzwoń na infolinię 22-430-7777 i ci dokładnie powiedzą czy to TNK HD czy N na Kartę.

 

Żeby sprawdzić stan ważności karty - wysyłasz sms na numer 725-72-72-72 otzymasz sms zwrotnego z informacją o ważności doładowania i numerze konta do wpłat.

 

n-na-karte-oferta-prog.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...