Skocz do zawartości

Problem-proszę o pomoc antena,konwerter...


Rekomendowane odpowiedzi

Antena 80cm Ci wystarczy,ja mam taką od cyfry i śmiga dobrze.Antena ta jest razem z konwerterem TWIN kosztuje 99zł.

No chyba że chcesz lepszą antene i większą to proponuje Triax TD100.

Odnośnie instalacji - to jak wezwiesz kogoś z cyfry to przyjadą Ci zamontować antene ale za jakąś opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim zestawie dla Cyfry+ HD?

 

Antena

Konwerter

Tuner

 

Problem mam jeszcze z anteną telewizyjną. Najbliższe nadajniki oddalone są o 45 km, 60 km i 110 km od mojego domu. Nadają w polaryzacji poziomej, dwie charakterystyki dookolne i jedna kierunkowa. Która z oferowanych poniżej anten dałaby radę? Czy konieczne będzie wsparcie jej wzmacniaczem?

 

Antena DVB-T

 

Dziękuję! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Makary jeśli chodzi o Antenę satelitarna to musi mieć srednicę 80 cm lub większą np. 100 cm , konwerter wybrałeś bardzo dobry ale może od razu kup z dwoma wyjściami lub czterema bo jak będziesz chciał w przyszłości zrobić telewizje satelitarna w innych pokojach to tylko wpinasz następne kable do konwertera i kupujesz splitter następne dekodery i masz telewizje w każdym pokoju, co do tunera super mam takie trzy w domu ja bym jeszcze pokusił sie sprawdzić ceny na znanym portalu aukcyjnym czy nie będzie czasem taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ten konwerter nie jest na dwa wyjścia? Wydawało mi się, że Twin to właśnie to.

 

Jeszcze co do niego. Gdzieś na forum między wierszami wyczytałem, że Twin umożliwia nie tylko podłączenie dwóch tunerów, ale oglądanie przy nagrywaniu. Czy coś w tym rodzaju. Nie pamiętam. ;)

 

Dekoder znalazłem tańszy, w Gdańsku nawet. Może uda mi się kupić go tutaj razem z wszystkim, jak utargujemy cenę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle spojrzałem ten konwerter ma dwa wyjścia jest jak najbardziej dobry( polecam także firmę Globo która sprzedaje konwerter Opticum Twin oraz firme Televes pomarańczowe konwertery)także zestaw wybrałeś jak najbardziej dobry tylko jak będziesz kupował dekoder mów żeby była podbita gwarancja i co najważniejsze rachunek żeby był. Zobacz jeszcze w sklepie Karel ma stronę internetową gdzie można kupić sprzęt ale najlepiej dogadywać sie telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do niego. Gdzieś na forum między wierszami wyczytałem, że Twin umożliwia nie tylko podłączenie dwóch tunerów, ale oglądanie przy nagrywaniu. Czy coś w tym rodzaju. Nie pamiętam. ;)

 

Twin ma dwa niezależne wyjścia. Do każdego można podłączyć osobny tuner. Można też kupić tuner umożliwiający równoczesne nagrywanie i oglądanie dwóch róźnych, dowolnie wybranych programów. Taki tuner ma dwa wejścia antenowe, do których podłącza się dwoma kablami twina. Możesz też kupić konwerter quad z czterema wyjściami, do którego będziesz mogł podłączyć od jednego do czterech "zwykłych", jednowejściowych tunerów, albo np. dwa dwuwejściowe, lub dowolne inne kombinacje, dla których wyjść starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebym kiedykolwiek tego potrzebował. ;)

 

Dzięki za opinie. Upewniły mnie one w moim wyborze.

 

Brakuje mi jednak wypowiedzi odnośnie anteny naziemnej. Myślę, żeby w ogóle z niej zrezygnować skoro mam C+ i nie zamierzam podłączać więcej TV w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto.

W tej antenie z linku jedynym elementem plastikowym jest uchwyt konwertera,więc będzie Ci ona długo służyć. Corab 80 ma plastikowy element uchwytu mocującego antenę do masztu / lub uchwytu/.W naszym klimacie po kilku ostrych zimach plastik lubi skruszeć.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...