Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słusznie, chodziło mi o sprzęt a nie o wydajność połączenia ethernetowego.

Czyli o ile dobrze zrozumiałem to "biała skrzynka" ma działać jako zwykły odtwarzacz czyli Turbo będzie obrabiał dwa strumienie a nawet trzy...

 

Co rozumiesz przez obrabianie strumieni? Przecież Turbo może przekazywać do białego ten sam strumień, który dostaje z satelity (ewentualnie przesunięty o timeshift). Najwięcej mocy obliczeniowej potrzeba do rozkodowania samego obrazu a tym może się już zająć biały - dostanie taki sam obraz jak z satelity, tyle że przez kabel ethernet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam tylko taką jedną wątpliwość. Bo jeśli podłączymy do dekodera turbo dekoder biały, to zastanawiam się jak później podłączyć internet. A wiele nowych funkcji dekodera turbo są możliwe tylko przy dostępie do internetu.

Wystarczy najtańszy switch lub router ze switchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja uważam że będzie podobnie jak z nFilmami. Czyli multiroom możemy się spodziewać najwcześniej na jesieni. Przy okazji będzie okazja aby zrobić kolejną wrześniową konferencję.

 

Ale może lepiej niech się nie spieszą i dopracują tą usługę, niż gdyby miała być tak zabugowana jak pierwsze softy do turbo recordera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi fragment gdzie mówili o Turbo w październiku, bo jakoś sobie nie przypominam. Nawet jeśli tak było to premiera Turbo była chyba 4 listopada, więc 4 dni to rzeczywiście poślizg niesamowity :) C+ obiecała że max na początku stycznia wszyscy czekający PVR i TV dostaną. Mamy połowę lutego, a na aneksie jest mowa o 31 marca.... O nagrywaniu bez neta pierwsze słyszę i na pewno nie było tego na konferencji, a jeśli ktoś kiedyś plotkę puścił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze byla mowa na temat nagrywania bez neta, na konferencji Sojka opowiadal.

 

A co do multiroom w n to radze uzbroic sie w duze zasoby cierpliwosci - bo pierwszy kwartal to propaganda i belkot marketingowy.

 

Zreszta widac, ze maja problemy z napisaniem poprawnie dzialajacego oprogramowania na zwykle dekodery, a co dopiero wymagac od systemu dzialajacego na bazie dwoch spapranych programowo urzadzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na konferencji z bodajże września 2008 roku Sojka mówił o zleceniu nagrywania za pomocą strony n.pl, nawet na recordery nie podłączone do netu. Sam wtedy mówił o tym, aby pamiętać zlecić takie nagrywanie nieco wcześniej, bo sygnał pójdzie przez satelitę, więc mogą być pewne opóźnienia.

Minęło już prawie półtora roku a możliwość taka nie została wprowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac, ze od niedawna nagrywanie przez siec dziala jakos lepiej, a przez kilka czy kilkanascie miesiecy byla masakra z ta usluga, ktora i tak jest testowa (jak 90% uslug n) co nie stanowilo przeszkody by w materialach reklamowych N informowac oficjalnie o dzialajacej usludze!

 

W obecnym oprogramowaniu dekoderow jest tak duzo bledow i bezradnosci ITI / ADB, ze multiroom wraz z ew. zleceniem nagrywania przez satelite to "piesn przyszlosci".

No i wiemy, ze ciecia kosztow sa bariera dla wprowadzania nowosci na wielu plaszczyznach dzialalnosci platformy N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...