Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrotce moze oznacza za miesiac albo za dwa lata.

Zakladam sie o skrzynke browarku, ze to pic na wode, zeby zwiekszyc sprzedaz i dac odpowiedz na ogromne powodzenie multiroomu cyfry.

Dlaczego tak sadze? Bo ta ulotka na to wyglada. Maslo maslane.

I dlaczego po ethernecie a nie wi-fi? Dla kogos kto ma male mieszkanko to moze nie problem ale dla mnie juz tak. Mieszkam w duzym domu jednorodzinnym. Bedzie mnie czekalo wiercenie stropow, albo okablowanie domu 100 metrami grubego kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac odpowiedz na ogromne powodzenie multiroomu cyfry.

 

Gdzie Ty to powodzenie MR widzisz?

 

I dlaczego po ethernecie a nie wi-fi? Dla kogos kto ma male mieszkanko to moze nie problem ale dla mnie juz tak. Mieszkam w duzym domu jednorodzinnym. Bedzie mnie czekalo wiercenie stropow, albo okablowanie domu 100 metrami grubego kabla...

 

Bo:

1. Po wi-fi nie miałbyś dostępu do nagrań i VOD na recorderze

2. Po wi-fi nie działałby time-shift

3. Gdyby było po wi-fi to musiałbyś instalować 2-gą antenę sat - tutaj wszystko - przynajmniej wg rysunków opiera się na 1 antenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego po ethernecie a nie wi-fi? Dla kogos kto ma male mieszkanko to moze nie problem ale dla mnie juz tak. Mieszkam w duzym domu jednorodzinnym. Bedzie mnie czekalo wiercenie stropow, albo okablowanie domu 100 metrami grubego kabla...

A któż ci będzie bronił przesyłać ethernetowe pakiety tego multirooma poprzez WiFi? Oczywiście, że będzie to możliwe. Ważne, abyś nie korzystał ze sprzętu 802.11b, ale przynajmniej 802.11g, a najlepiej 802.11n. I wykorzystywał kanały, na których w pobliżu nie pracują inne urządzenia WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac odpowiedz na ogromne powodzenie multiroomu cyfry.

 

Gdzie Ty to powodzenie MR widzisz?

 

Widzi tam, że zestawy multiroom dodawali gratis do umów ze świątecznej promocji. :lol2:

Nawet jeśli MR w n będzie po kablu (ale wydaje mi się że jednak WiFi), to i tak będzie lepszy niż w C+. Raz, że nie trzeba drugiej anteny/ciągnąć kabli do drugiego dekodera, dwa - nie trzeba latać co 6h, żeby "doładować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac odpowiedz na ogromne powodzenie multiroomu cyfry.

 

Gdzie Ty to powodzenie MR widzisz?

 

Widzi tam, że zestawy multiroom dodawali gratis do umów ze świątecznej promocji. :lol2:

Nawet jeśli MR w n będzie po kablu (ale wydaje mi się że jednak WiFi), to i tak będzie lepszy niż w C+. Raz, że nie trzeba drugiej anteny/ciągnąć kabli do drugiego dekodera, dwa - nie trzeba latać co 6h, żeby "doładować".

 

Oczywiscie masz multiroom cyfry? Czy po prostu smiejesz sie bo cos tam gdzies slyszales? Otoz ja mam i jestem zadowolony. Wystracza spokojnie na 6 godzin ogladania TV. Wiecej normalny czlowiek dziennie nie oglada. Wiec po prostu raz na dobe musze isc na gore mieszkania, gdzie mma glowny dekoder i ladowac. Nie ma z tym zadnych problemow. Dodatkowo karta liczy rzeczywisty czas ogladania.

Co do anteny: mam konwenter octo i kable antenowe podciagniete ladnie na zewnatrz. Z ethernetem nie da sie tego zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam MR z C+, ale już samo założenie, że trzeba wkładać i wyjmować karty mi się nie podoba. Mogli to jakoś inaczej rozwiązać. Zwłaszcza, że mają świetny wzór do naśladowania we Francji. Tam zrobili MR via linia telefoniczna.

Kabel ethernet jest dużo cieńszy niż kabel satelitarny, więc łatwiej się go prowadzi. Zresztą nie ma na razie co gadać, bo nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc powyższym tokiem rozumowania to nikomu się nie dogodzi. Jeden będzie miał problemy z przeciągnięciem kabla ethernet przez dom/mieszkanie (np.ja), drugi z przeciągnięciem kabla sat przez dom/mieszkanie (ja tego problemu nie mam), a trzeciego będzie denerwowało bieganie co 6h celem doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie z użytkownikami, którzy mają już wykorzystane wejście Ethernet do podłączenia internetu? Bo nie ma przecież drugiego wejścia Ethernet.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie można podłączyć się do sprzętu sieciowego (Router) :wink:

Oczywiscie masz multiroom cyfry? Czy po prostu smiejesz sie bo cos tam gdzies slyszales? Otoz ja mam i jestem zadowolony. Wystracza spokojnie na 6 godzin ogladania TV. Wiecej normalny czlowiek dziennie nie oglada. Wiec po prostu raz na dobe musze isc na gore mieszkania, gdzie mma glowny dekoder i ladowac. Nie ma z tym zadnych problemow. Dodatkowo karta liczy rzeczywisty czas ogladania.

Co do anteny: mam konwenter octo i kable antenowe podciagniete ladnie na zewnatrz. Z ethernetem nie da sie tego zrobic.

A to nie istnieją inne możliwości przesyłania enthernetu :?: Zawsze można wykorzystać router(y) i przesłać po WiFi lub zainwestować w urządzenia wykorzystujące sieć 230V :wink:

 

Co do MR C+ jestem ciekaw ile wytrzymają styki tunera albo czytnik na karcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten multiroom to będzie działać podobnie jak w C+ czy nie ?

To co jest w C+ to taka kaleka namiastka multiroom. N zaproponuje coś a'la Home Multimedia Platform. Ponieważ dodatkowy dekoder, mimo nie posiadania dysku twardego, będzie miał pełny dostęp do VOD i nagrań na Recorderze Turbo. Stanie się też oczywiście dekoderem PVR więc pauzowanie i nagrywanie będzie jak najbardziej dostępne. ADB ma licencję na DLNA i można się spodziewać w przyszłości rozszerzenia obsługi tzw. sieci domowej.

Wątpię czy po WiFi będzie multiroom działał bezproblemowo. Za dużo zakłóceń i rzeczywisty transfer w większości przypadków nie wystarczy do oglądania kanałów HD. Podejrzewam, że w zestawie multiroom będą rozprowadzane przedłużacze LAN do wpięcia w sieć 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie myślałem że z tym multiromem już na wielkanoc wylecą ale pewnie nic z tego nie będzie.

A szkoda bo wielu klientów cyfry mogło by przejść do n-ki.

Oczywiście ważna jest jeszcze sprawa dodatkowych kosztów związanych z tą usługą.

No bo w przypadku cyfry dodatkowych kosztów prawie że niema.

Fajnie by było gdyby n-ka z tą swoją bardzo kosztowną innowacyjnością nie przesadzała i po prostu udostępniła tanie i proste rozwiązanie

umożliwiające podział uprawnień z jednej karty na dwa terminale - wówczas na pewno sporo wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...