Skocz do zawartości

DVB-T Skrzyczne/Katowice


Jasu12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Czy ktoś może potwierdzić odbiór MUX 2 w okolicach Tenczynka?(małopolska zachodnia). Ja podjąłem się takowej próby ,używając do tego celu karty USB X3M TU1100,laptopa i anteny siatkowej ze wzmacniaczem. Poziom (L) sygnału miałem na poziomie 57-58% (Q) jakość natomiast 52-55% ale niestety program nie wczytał mi kanałów. Myślę jednak że technicznie MUX ze Skrzycznego powinien działać. Winę widzę po stronie karty lub programu. Mam co prawda TV Samsung B650 ale ze względów technicznych ,nie próbowałem na nim skanować.Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści w tej sprawie. Na koniec wszystkim czytelnikom forum i redakcji życzę Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego nowego 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skoczowie na 'kawałku 15 cm druta' ;) działa MUX2 z RTON Skrzyczne bez problemu. Wszystkie kanały to 576i SD - jakość bardzo dobra (nie jest to HD, ale jest nieźle). EPG i TTX działają bardzo dobrze. Są w EPG polskie znaki diakrytyczne. TVN mam audio w Dolby Digital. Na godz. 19.00 TV Puls i PULS2, Polsat, TVN, TVN Siedem, TV4 i dwa kanały z planszami testowymi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

To mój pierwszy post na forum , dlatego chciałem się przy okazji przywitać.

 

Dziś właśnie dzięki informacjom tutaj wyczytanym ustawiłem sobie odbiór dvb-t na TV LCD.

Odbiór na siatce ze wzmacniaczem - rejon Sosnowca.

Siła w.g wskaźnika w TV to 14% ( poprzednio na mpeg2 było ok. 8-9 ) i jakość 60-80%.

Jakość obrazu bardzo dobra - lepsza nawet niż z tunera Ariva 100 po hdmi dla tych samych kanałów w SD.

Kanały to te co wyżej Kolega @Payti podaje - pozdrawiam.

 

Aha - przy okazji zapytam, może ktoś wie - czy na takim TV LCD jest możliwość po odblokowaniu opcji dvr nagrywać te kanały w dvb-t na pena po usb?

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dziś o 18:00 na kanale 62 ruszyła emisja testowa MUX3 ze Skrzycznego. Aktualnie w MUX-ie znajdują się kanały: TVP1, TVP2, TVP Info Katowice, TVP Kultura i TVP Historia. EPG jest na razie tylko na kanałach TVP Info Katowice, TVP Historia i TVP Kultura. U mnie moc sygnału jest nieznacznie mocniejsza niż na MUX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną, że łapie 3 muxy z Czech i Mux 2 z Polski a Mux3 nie umiem? Może częstotliwość 802MHz jest za wysoka i kabel ma za duże tłumienie? Wydawało mi się, że jak do tej pory wszystkie kanały odbierałem w bardzo dobrej jakości to Mux3 tym bardziej powinien u mnie śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do godz 15 na nadajniku Wisła/Skrzyczne prace antenowe, to samo we Wręczycy/Klepaczka tylko, że trochę dłużej bo do Soboty. Chyba, że się sprężą to będzie trochę wcześniej. INFO Emitel.

 

EDIT: Jeśli ktoś ma możliwość to niech napisze czy działa ponownie Wisła/Skrzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...