Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X755, XT755, XTS755


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiedż Globo nie oznacza, że nie będą usuwane błędy, a jedynie, że nie będa dostarczne wersje softu zawierjące aktualizacje list kanłów itp.

Transponder można dodać z poziomo menu dekoder stad to chyba nie problem.

Pytałem i o to. Kategorycznie odpowiedzieli, że nie będą nic robić. Jest to produkt w stanie finalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, niezależnie od wszystkich spekulacji każdy produkt ma gwarancje więc teorie spiskowe można sobie darować. Przypuszczam, że to marketing, chcą najpierw sprzedać starsze modele z magazynów. Inaczej sami strzelą sobie w pietę promując kolejny nowy model i zostając z innymi.Możliwe jest że to sądownie rynku, na ile odbiornik w tej konfiguracji i cenie może się sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie spiskowe sformułował sam Kolega Orion: 1) Globo ma rewelacyjny produkt, którego istnienie ukrywa i odstrasza klientów, by sprzedać starocie z magazynów (a żyje w nieświadomości); 2) Globo potajemnie sonduje rynek za ile da się sprzedać produkt do którego nie przewidziano aktualizacji softwaru- nawet w przypadku wykrycia wad (to chyba pierwszy przypadek sondowania cen w dół - bo przebili nawet zapowiadany model GI).

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest wazne czy beda go rozwijac. Wazne jest na jakim etapie jest obecny soft? Stabilny, czy wszystko dziala jak nalezy..itd

Ewentualnie czy ktos inny zabierze sie za modyfikacje softu. Nie wiecie przypadkiem czy na zachodzie jest jakis odpowiednik tego tunera czy jest on tam tez sprzedawany? Pal licho softy od Opticum'a byleby ktos z zewnatrz miał chęci do jego modyfikacji (ewentualnych poprawek).

A nie jest aby tak, że podstawą modyfikacji są jednak oryginalne (rozwijane przez producenta) wersje oprogramowania, do których dodaje się rozmaite funkcje? Pytam, bo nie mam doświadczenia w tym zakresie, a taka sytuacja występuje w przypadku firmware'u np. rozmaitych odtwarzaczy audio/video.

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest wazne czy beda go rozwijac. Wazne jest na jakim etapie jest obecny soft? Stabilny, czy wszystko dziala jak nalezy..itd

Ewentualnie czy ktos inny zabierze sie za modyfikacje softu. Nie wiecie przypadkiem czy na zachodzie jest jakis odpowiednik tego tunera czy jest on tam tez sprzedawany? Pal licho softy od Opticum'a byleby ktos z zewnatrz miał chęci do jego modyfikacji (ewentualnych poprawek).

A nie jest aby tak, że podstawą modyfikacji są jednak oryginalne (rozwijane przez producenta) wersje oprogramowania, do których dodaje się rozmaite funkcje? Pytam, bo nie mam doświadczenia w tym zakresie, a taka sytuacja występuje w przypadku firmware'u np. rozmaitych odtwarzaczy audio/video.

f.

 

 

Tez zbytnio doswiadczenia nie mam ale chyba obecnie tak jest jak piszesz, ze modyfikuje sie aktualne softy (pewnie to zalezy od ludzi, ktorzy w to sie bawia)

Nie mniej jednak swojego czasu uzywałem tunera Skymax, do którego wchodziły zupełnie inne softy (niż te od polskiego producenta) - bodajże hiszpańskie. Dlatego pytam, czy tuner ten ma jakiś odpowiednik poza granicami naszego kraju (być moze w przypadku niestabilnosci softu polskiego ktos inny bedzie rozwijal soft z ewentualnego modelu bliźniaczego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak swojego czasu uzywałem tunera Skymax, do którego wchodziły zupełnie inne softy (niż te od polskiego producenta) - bodajże hiszpańskie. Dlatego pytam, czy tuner ten ma jakiś odpowiednik poza granicami naszego kraju (być moze w przypadku niestabilnosci softu polskiego ktos inny bedzie rozwijal soft z ewentualnego modelu bliźniaczego)

Jest to obecnie sytuacja typowa. Chiński producent wytwarza ten sam produkt dla rożnych firm, które sprzedają go pod własną marką, czasem w różnych obudowach. Czasem oprogramowanie systemowe lub jego znacząca część jest przez taką firmę tworzone dla "własnego" produktu, czasem dokładają tylko swoje logo. Niestety Chińczycy często tworzą krótkie serie, które mają mniej lub bardziej istotne zmiany układowe. Jeśli sprzęt trafia do różnych klientów - może być problem z wymiennością oprogramowania mimo pokrewieństwa układów.

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedawca na Allegro powiedział, że to rzeczywiście jednorazowy strzał.

Moim zdaniem wygląda na produkt, który był przeznaczony na inny rynek a trafił do nas.

Ciekawe jak menu dekodera w wersji pl? Czy epg polskich nadawców jest poprawnie czytane i czy polskie znaki są poprawnie wyświetlane.

Dla zainteresowanych numery telefonów do serwisu firmy, która sprzedaje te modele 508241100 lub 602691143.

Ogólnie to taniocha tylko o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...