Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X755, XT755, XTS755


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1009139478

 

X755--> tuner satelitarny cena:350zl

XT755-->tuner naziemny cena:350zl

XTS755-->tuner combo (naz+sat) cena:445zl

 

Parametry techniczne:

 

Dwa czytniki kart dostępu w systemie Conax

Dwa gniazda na moduł dostępu warunkowego

Obsługa systemów SD / HD (MPEG2 / MPEG4 H.264), DVB-S, DVB-S2

Wyjście video wysokiej rozdzielczości - HDMI

Wyjście video standardowej rozdzielczości - SCART, RCA

Obsługiwane rozdzielczości video - 576p, 720p, 1080i

Wyświetlacz na panelu przednim - LED 4 cyfry

Cyfrowe wyjście audio S/PDIF - coaxial

Analogowe wyjście audio - RCA stereo

Aktualizacja oprogramowania przez USB, RS-232C

Wyjście 12V do podłaczenia zewnętrznych urządzeń

Złącze USB w standardzie USB 2.0

Niske zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W

Automatyczne wyłączeniedo Stand-by po 3 godzinach od ostatniego użycia, celem oszczędzania energii

Obsługa systemów DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 i USALS

Elektroniczny przewodnik po programach - EPG

Wielojęzyczne Menu, w tym polskie

Time Shift (zatrzymywanie, przewijanie obrazu)

PVR Ready - możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB

Nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego FTA w ramach jednego transpondera

Funkcja wyszukiwania kanałów - Blind Scan

Blokada rodzicielska na kanały i Menu

Możliwość zapisania do 5000 kanałów (TV + Radio)

Szybkie przełączanie pomiędzy kanałami

Możliwość tworzenia własnych list programów

Możliwość tworzenia własnych list kanałów ulubionych

Sortowanie / grupowanie / wyszukiwanie kanałów

Funkcje edycji kanałów: Usuń, Zablokuj, Pomiń, Przesuń, Zmień nazwę

Obsługa napisów ekranowych - Teletext, DVB

Obsługa Teletext

Narzędzie do konwersji plików umożliwiające odtwarzanie na komputerze. Do pobrania z działu pliki.

Przeglądarka zdjęć, odtwarzanie plików muzycznych i filmowych (*.mpg)

Wbudowany dekoder Dolby Digital (downmix do stereo) (konwersja z dolby digital do trybu stereo dla osób nie posiadających zewnętrznego dekodera dolby)

Współpracuje z dyskiem USB OPTICUM

 

Wyświetlacz posiada folię ochronną.

 

opis wraz z zdjęciem pochodzi z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównywałem 9600 i serie 755, zdecydowanie kieruje się ku 755, mniejszy, dobry pilot, niższa cena, reszta jak w 9600. Jednak czekam jeszcze na modele HD od Golden Interstar http://www.golden-interstar.pl/aktualnosc.php?id=433, wszystko zależy od ceny.Zaletą w stosunku do Opticum są wymienne głowice oraz obsługa systemu plików NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany na model XTS755, ale poczekam na ceny nowych GI, to sprzęt z nieco wyższej półki i rewelacyjny serwis.Mam ich model SD GI-S 870 CRCI combo. Kiedyś uległ małej awarii, naprawa na gwarancji trwała trzy dni z przesłaniem kurierem.Teraz szukam czegoś podobnego ale HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy PVR działa poprawnie? Jak wygląda kwestia nagrywania zaprogramowanych zadań?

z Globo dostałem taki list:

 

"OPTICUM X755 jest odbiornikiem , który prawidłowo współpracuje z modułami CI,

kartą w systemie CONAX.

Wersja tego tunera jest produktem ostatecznym i nie będzie rozwijana w trakcie ukazujących się zmian

systemowych, np. nowe transpondery itp."

 

Czyli nie przewidują aktualizacji softu. Proszę o test tego tunera. :P Stabilność i nagrywanie PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedż Globo nie oznacza, że nie będą usuwane błędy, a jedynie, że nie będa dostarczne wersje softu zawierjące aktualizacje list kanłów itp.

Transponder można dodać z poziomo menu dekoder stad to chyba nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, to akurat problemu nie stanowi. Dziwi mnie, ze na stronie Globo nie ma tego tunera. No i stwierdzenie, że tuner jest produktem ostatecznym - to tak jakby miał już super-dopracowany soft i nie beda sie nim zajmowac? Czemu nie uwzglednili go u siebie na stronie?

No i ponawiam pytanie, czy tuner zachowuje się stabilnie? Jak wygląda współpraca z kartą TNK i czy PVR (programowanie) działą poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dokładnie na tym samym etapie. Dotychczas korzystałem z 8000 2CICX, to jest mniej więcej tej samej klasy tylko brak modulatora za to wyjście component.

Czekam również na premierę dekoderów Golden Media Uni-Box 9060 2CR2CI HD PVR w cenie zbliżonej do HD Opticum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążyłem temat i dowiedziałem się, że:

"Tuner jest produktem jednorazowym, nie przewidzianym do dalszej produkcji, dlatego też nie ma go na stronie, nie będą podawane uaktłanienia i nie będzie to produkt rozwojowy. I nie jest kontynuacją żadnego z naszch produktów".

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążyłem temat i dowiedziałem się, że:

"Tuner jest produktem jednorazowym, ...

f.

 

 

No to jest dobre :D to tak jak z jednorazówkami z Tesco albo Biedronki ma byc? Czy może jest biodegradowalny? A może raz tylko go możemy włączyć?

Chinczyki pewnie naprodukowały serie i zmienili linie produkcyjna a Opticum logo dokleił i tyle.

 

Jak dla mnie nie jest wazne czy beda go rozwijac. Wazne jest na jakim etapie jest obecny soft? Stabilny, czy wszystko dziala jak nalezy..itd

Ewentualnie czy ktos inny zabierze sie za modyfikacje softu. Nie wiecie przypadkiem czy na zachodzie jest jakis odpowiednik tego tunera czy jest on tam tez sprzedawany? Pal licho softy od Opticum'a byleby ktos z zewnatrz miał chęci do jego modyfikacji (ewentualnych poprawek).

 

dziwna jest tez troche jego cena - tunera Combo - tanio jak za "Sat + Naziemnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...