Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim jednak już przyznamy pozycje nowym/starym stacjom, proponuję poczekać na oficjalny komunikat TVP. Mam jednak nadzieję, że pozostanie status quo... albo za jakiś czas jak kolega wyżej pisał, zacząć testować DVB-T2, tak żeby nic nie przenosić...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i doszło do zmian... TVP Sport już w HD, ale za to pozbyto się teletekstu, który był w standardowej rozdzielczości... Nie wiem komu to przeszkadzało... ??

Ktoś napisze, że zyskał jeden kanał w HD więcej (Kultura), ale część osób - w tym ja - powie, że straciło jeden kanał, bo w swojej obecnej lokalizacji nie mam możliwości odbioru MUX8...

No ale ok, jakość kosztem zasięgu. :)

 

PS.  Przy takich sytuacjach, widać jak brakuje na forum @Mr. Orbity, który zawsze w takich chwilach był na bieżąco i relacjonował live co się dzieje podczas zmian... :|

Edytowane przez pierścień
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pierścień napisał:

PS.  Przy takich sytuacjach, widać jak brakuje na forum @Mr. Orbity, który zawsze w takich chwilach był na bieżąco i relacjonował live co się dzieje podczas zmian... :|

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że do zmian doszło przed 0:50 - dokładnej godziny nie jestem w stanie podać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dobrych zmian? Z pewnością lepszych dla TVP Sport HD, który trafił do lepszego multipleksu. Dlaczego lepszego? Ponieważ MUX III gwarantuje lepszy zasięg, który jest potrzebny obu kanałom. TVP Kultura potrzebuje z racji niszowego profilu, a TVP Sport z uwagi na to, że jest droższy w utrzymaniu. Biorąc pod uwagę te argumenty uważam, że to TVP Kultura HD powinna być w MUX III, ponieważ TVP Sport HD jest na tyle atrakcyjny dla odbiorców DVB-T, że spokojnie poradziłby sobie w MUX VIII, a nawet podniósłby jego wartość, na czym skorzystałyby inne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie rozumiem, po co wprowadzane sa takie zmiany. Owszem na TVP Sport nie ma teraz transmisji, ale te wielkie logo i linia WSS - odechciewa się oglądać. Po drugie TVP Rozrywka jest dublowana, a decyzja rezerwacyjna MUX8 zabrania obecnie dublowania kanałów. (To już mogliby testowo TVP Seriale uruchomić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zastanawia mnie to, czemu TVP już wcześniej, kilka lat temu np nie testowała standardu DVB-T2. Ten standard jakiś czas temu wszedł, a gdyby go wprowadzić, to mogłoby to odciążyć MUX 8 i pozwolić wprowadzić chyba wszystkie kanały TVP, które nadają teraz w DVB-T do jednego multipleksu. Przydałoby się też uporządkowanie oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od jutra do trzeciego i ósmego multipleksu DVB-T powraca stan sprzed pandemii - tym samym TVP HD będące obecnie na MUX8 wylatuje ponownie z oferty telewizji naziemnej a TVP Sport HD wraca do MUX3 

Źródło: https://centruminformacji.tvp.pl/48435855/od-9-czerwca-tvp-sport-znowu-w-hd-na-mux-3-a-tvp-rozrywka-na-mux-8-ntc

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,odbiornik Mecool K7 ,antena do odbioru telewizji naziemnej w Kamiennej Górze na dachu 2 piętrowego bloku na wprost góry Śnieżki (odbiór ze Śnieżnych Kotłów),jak przedtem odbierałem wszystkie muxy tak teraz brak mi tylko Mux-3 (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka)tzn.wyszukało mi tylko: TVP1,TVP Sport,TVP Info,TVP3 Wrocław,TVP Historia ale żadnego obrazu i głosu nie ma.Nadmienie tylko że przedtem odbierałem wszystkie muxy i telewizję Czeską.Obadam jeszcze później na telewizorze Samsung tylko nie wiem czy obsługuje dvb-t2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 czerwca nastąpiła zmiana kanału nadawania mux-3 ze Śnieżnych Kotłów (z k.49 na k.24). Sprawdź parametry sygnału na nowym kanale.

Godzinę temu, tadpa napisał:

brak mi tylko Mux-3 (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka)tzn.wyszukało mi tylko: TVP1,TVP Sport,TVP Info,TVP3 Wrocław,TVP Historia

TVP Polonia od dawna w naziemnej nie jest nadawana, TVP Kultura i TVP Rozrywka przeniesione są na mux-8 (k.6).

DVB-T2 to na razie do odbioru kanałów czeskich. W Polsce od 2022 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem,przełączyłem kabel z naziemnej tv pod telewizor samsung i wszystko jest-wszystkie muxy. Wina tunerka Mecoola i jego oprogramowania że nie odbiera wszystkiego.Antenę mam swoją kilkuletnią na dachu-nie zbiorczą.Także sorry za zamieszanie,w każdym bądź razie muxy ze Śnieżnych Kotłów są wszystkie odbierane.

Edytowane przez tadpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...