Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pierścień możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z dvb-t2 i o ile kanałów będzie więcej.

Czy jakaś specjalna przystawka jest potrzebna bo ja mam 4 letniego Philipsa odbiera bez przystawki

 

Znawcą techniki nie jestem, ale wydaje mi się, że DVB-T2 zajmuje około połowę mniej pojemności niż DVB-T, więc można na nim "upchnąć" więcej programów. Przekazy są też chyba w formacie H.265 (HEVC). Zdaje mi się, że jest to niejako więcej za mniej (parafrazując pewne hasło reklamowe). Ale tutaj na forum są mądrzejsi ode mnie w tym temacie, więc jeśli coś pokręciłem to przepraszam i proszę o dopracowanie uchybień. ;)

 

Będzie TVP Sport Źle, nie bedzie TVP Sport Źle, nie dogodzisz.

 

Nie ma co narzekać. Tylko tutaj większy problem jest z uzyskaniem satysfakcjonującej jakości jak na to nasze SD. Bo zwróćcie uwagę, że z całego MUX3 tak naprawdę słabo wygląda właśnie Rozrywka i Trójka. Na Kulturze i Historii piksele tak nie walą po oczach, jak na pozostałych SDowskich kanałach TVP. Więc tu jest jakiś szkopuł, żeby te pozostałe kanały nie odstawały AŻ TAK jakością od reszty...

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak się dowiedział DGP, kanał TVP Sport znajdzie się na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX3). Zajmie tam miejsce TVP Rozrywka. Zmiana nastąpi przed mundialem w Rosji. TVP Sport będzie pokazywał mecze i programy mundialowe. O swoich planach telewizja publiczna zawiadomiła już regulatora rynku. TVP Sport pozostanie na MUX3 przynajmniej do końca mundialu."

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1126497,tvp-sport-mecze-mistrzostw-swiata-za-darmo.html

 

Szkoda, że TVP Sport nie zostanie na stałe. :(

Jest napisane, że do końca mundialu, więc może TVP Sport w DVB-T zostanie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP sport w SD? Boże widzisz a nie grzmisz.....

 

Ważne, żeby w ogóle był w mux3. Od początku powinien tam się znaleźć.  Znając życie to TVP Sport będzie tylko do końca mundialu. :(  Kanały TVP powinny być w DVB-T, ale te podstawowe 1, 2, 3, ABC, Info i Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Kurski tłumaczył, że ma to służyć wydłużeniu tematu dotyczącego danego spotkania bez jakiegoś pośpiechu. Natomiast w podstawowych kanałach są standardowe punkty programu, które będą przesunięte przód w tył i po zakończeniu spotkania będą wskakiwać do ramówki.

Innymi słowy, TVP Sport na MUXie ma służyć temu, że studio przed- i pomeczowe nie trwało kilkadziesiąt sekund, jak to miało miejsce w ostatnim czasie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport nawet w SD jest dużo bardziej wartościowym kanałem niż ten powtórkowy odpad i raczej nie wyobrażam sobie by nie został po mundialu. TVP Rozrywka w ogóle nie powinna znajdować się w naziemnej. Chyba jednak Kurski znalazł złoty środek - jeden kanał SD za inny kanał SD, a TVP Sport HD pozostanie tam gdzie był, przynajmniej na razie. Tak czy inaczej - każdy się pewnie zgodzi, że lepsze sportowe transmisje na żywo czy choćby dłuższe studio podczas mistrzostw niż powtórki jakże zabawnych, obecnych na większości naziemnych kanałów polskich kabaretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za TVP Rozrywkę nikt nie będzie płakał. To gniot.

 

Co do zapowiedzi TVP, to ja rozumiem je tak, że owe "przynajmniej na czas mundial" oznacza tyle, że wszystko zależy od negocjacji z Emitelem. Nie będą przecież nic zmieniać na liście kanałów w czasie mundialu, bo ludzie się zdezorientują i pogubią. Dlatego też jeśli dogadają się w czasie mundialu, to poczekają z kolejną zmianą do jego końca. Jeśli zaś się nie dogadają nawet po jego zakończeniu, to TVP Sport będzie w MUX-3 do czasu dogadania się. Bo wg mnie TVP dąży jednak do tego, żeby TVP Sport był w MUX-8.

 

Ale to tylko moje spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP INFO W HD  w NTC to był główny cel pana Kurskiego, tak więc szybciej wylecą wszystkie inne w SD niż ten jeden. Wypad TVP Rozrywka to dobry pomysł, może nawet na stałe jak TVP POLONIA, a czasowo to mogli by usunąć TVP HISTORIA czy KULTURA, jeśli to pozwoliłoby na wciśniecie TVP SPORT w HD :)

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte zarzewie kłótni dot. poglądów - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serdecznie dziękuję za danie mi punktu ostrzeżenia za rzekome obrażenie bezosobowego tworu jakim jest kanał TVP Rozrywka. Nie macie się już czego czepiać, to się bierzecie za byle co.

Nie ruszać dobrych kanałów. TVP Historia i TVP Kultura muszą zostać bez zmian, nie ruszać ich nawet czasowo. Usunięcie TVP Info HD też jest niemożliwe (z wiadomych przyczyn, nie będę się bawić w politykę). TVP Rozrywce trzeba powiedzieć "do (nie)widzenia" i to nie czasowo, tylko na stałe.

Edytowane przez dustman
Ciebie obraża, a tymczasem Ty sam obrażasz na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info można jedynie cofnąć do SD. TVP Rozrywka powinna zostać wystrzelona w kierunku MUX8 i zostać tam na zawsze gdyż zdecydowanie tam pasuje. Podobnie jak TVP HD lub TVP Polonia które to tam mogłyby ją uzupełnić.

TVP Sport z racji większego zasięgu raczej powinien zostać w MUX3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczny nadawca nie komentuje informacji, że TVP Sport na czas piłkarskich mistrzostw świata zastąpi TVP Rozrywkę. - Negocjacje w tej sprawie wciąż są prowadzone - przekazało wirtualnemedia_pl w poniedziałek centrum informacji TVP, zapytane o stan rozmów z EmiTelem i plany co do zmian na MUX-3.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mundial-w-tvp-sport-na-mux-3-koniec-tvp-rozrywka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...