Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Od pewnego czasu znika EPG wyłącznie na TVP Historia, inne kanały z MUX III prawidłowo jest EPG, pomaga ponowne wyszukanie kanałów. Jakby TV Samsung nie aktualizował zmian, jednak uruchomione TVP Sport HD oraz TVP Rozrywka w MUX VIII dopisał automatycznie. Na TV LG nie znika EPG, a ta sama instalacja antenowa. 

Zastanawia mnie to, że przestaje działać EPG tylko na 1 kanale Muxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak z czystej ciekawości podpiąłem naziemną antenę pod TV, aby sprawdzić co aktualnie jest nadawane we wszystkich mux-ach w mojej lokalizacji. Od dawna nie korzystam z naziemnej więc sprawdziłem. No i mux-1,2,3 sygnał full na skali telewizora. Nawet mux 4 (Cyfrowy Polsat) odbiera z sygnałem jakość  100 siła 50. Zaś mux 8 tj. WP ,Metro, Nowa,Zoom,TVP Rozrywka i TVP Sport HD sygnał słabiutko. Jakość 100,siła 15-20 %. Faktycznie moc mała. Antena kierunkowa typu no-name. Mogli by usunąć wersję SD TVP Sport i zastąpić ją wersją HD i dodatkowo usunąć jakiś inny mniej rentowny kanał w SD, tak aby pomieścić to wszystko w miarę w dobrej jakości na pojemności w mux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ARTIPAPK napisał:

Lokalizacja: Długosiodło

(...)

mux-1,2,3 sygnał full na skali telewizora

(...)

Zaś mux 8 (...) sygnał słabiutko.

Zależy jaką masz antenę i na jaki nadajnik ustawioną. Jeżeli na Różan, to tam nie ma nadajnika mux-8. Najbliższe to Ostrołęka i Chruszczewka. Obydwa nadają ten mux w polaryzacji pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robią Czesi, ale ja odbieram ich wszystkie muxy w bardzo dobrej jakości i nic nie szatkuje, a nawet przy dobrej pogodzie [beep]likaty z innego nadajnika.Odległość 120-150 km z anteny kierunkowej. Można? No, można! Najbliższy nadajnik mam w Cz-wie ok. 25 km, lecz odbiór bardzo mocno zakłócony. Tak więc ustawiłem na Katowice ok. 65 km i z jednej polaryzacji odbieram mux 3 - b.dobrze; mux 1 i 2 dobrze; mux 8 różnie. Za to 25 kanałów z Czech w super jakości!Jakie to muszą być mocne nadajniki,że taka odległość i jeszcze przez góry. Dodam, że nikt nie narzeka, aby Czesi zakłócali swoje, czy nasze nadajniki. Można? No Można! Dodam, że zgadzam się z ,,ARTIPAPK-em" co do przeniesienia TVP Sport w HD na mux 3.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 7 miesięcy temu...

Moim zdaniem zła decyzja... Kultura nawet w SD jest ogromnie wartościowa... Jeśli MUX8 dostosowano by pod względem polaryzacji do nadajników MUX3 to jeszcze to by jakoś wyglądało... a tak to pozbawia się ogromną część społeczeństwa naprawdę wartościowych treści. Prędzej (jeśli już musiałbym) to przeniósłbym Historię... 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pierścień napisał:

Moim zdaniem zła decyzja... Kultura nawet w SD jest ogromnie wartościowa...

Jestem tego samego zdania. Codziennie oglądam przynajmniej 1-2 pozycje. I chociaż ta zmiana mi nie przeszkadza, bo mam możliwość odbioru zarówno z satelity i z mux-8, to znam takich którzy ten kanał mają na czołowych pozycjach listy kanałów tv naziemnej i nie mają możliwości odbioru tego mux-a, albo odbiera słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było jakoś uzasadnić przeniesienie TVP Sport HD do MUX-8. TVP3 wylecieć nie mogło, TVP Historia jest zbyt priorytetowy politycznie kanał więc wypadło na TVP Kultura.

Najgorzej oglądany kanał TVP w naziemnej telewizji doczekał się HD - to się trochę logiki nie trzyma choć treści w HD ma ten kanał więcej niż kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z TVP Sport w HD na MUX 3 oceniam pozytywnie, tylko szkoda, że Kulturę przenoszą na MUX 8. Jak dla mnie to myślę, że TVP powinna powoli testować DVB-T2 już przed tymi zmianami - w końcu przez to nie musieliby Kultury przenosić. Ciekawi mnie też, co z tym TVP 3 w HD. Temat zamarł? Oni chyba prędzej chcieli przenieść TVP 3 do HD, nawet pamiętam, że były zapowiedzi, że podobno do końca 2019 roku miała być Trójka w HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gierek napisał:

Oni chyba prędzej chcieli przenieść TVP 3 do HD, nawet pamiętam, że były zapowiedzi, że podobno do końca 2019 roku miała być Trójka w HD

Wg Kurskiego miała być w połowie tego roku.

Wypowiedź ze stycznia 2018 ...

Cytat

... ośrodki regionalne za 1,5 roku będą w HD

https://www.tvp.info/35700523/telewizja-jest-otwarta-dla-wszystkich-jacek-kurski-o-planach-tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rotalplus napisał:

Najgorzej oglądany kanał TVP w naziemnej telewizji doczekał się HD - to się trochę logiki nie trzyma choć treści w HD ma ten kanał więcej niż kiedyś

Jeśli piszesz o kanale TVP Kultura to chyba tak nie jest. Najmniejszą oglądalność("obecnie") spośród wszystkich dostępnych kanałów TVP w NTC(FTA) według NAM, spośród widzów, którzy korzystają tylko z NTC ma kanał: TVP Rozrywka. Przynajmniej jeżeli chodzi np. o maj, lipiec, sierpień 2019 roku(innych wstecz nie sprawdzałem w tej kwestii) oraz patrząc na wyniki pierwszego półrocza 2019 roku.

Ale co prawda jeśli popatrzymy na wyniki oglądalności sprzed 7 czerwca 2018 roku(TVP Rozrywka "wylatuje" z MUX-3 i NTC by powrócić do niej 22 grudnia 2018 roku na MUX-8) to sytuacja jest tu trochę inna.

 

Dane dotyczące oglądalności o której wspominałem(ich spis) dostępny jest np. tutaj:

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=233091#p233091

 

Moim zdaniem dużym plusem umieszczenia kanału TVP Kultura w HD na MUX-8, a nie na MUX-3 w "obecnym stanie NTC" jest to, że kanał ten będzie miał na "ósemce" wyższy bitrate(przepływność) niż miałby na MUX-3(najprawdopodobniej).

 

22 października 2019 roku z tego co wiem, zakończyć ma się w TVP projekt: "digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej"(pisząc krótko) m.in. filmów, seriali do których TVP ma prawa. Może obie sprawy będą "połączone" - "promocja" kanału TVP Kultura w HD i to, że tytuły "wykonane" w ramach tego projektu będą emitowane m.in w tym kanale. Dodam, że nawet dla "starych filmów, seriali" jest różnica w ich jakości odbioru - czy jest to kanał SD czy HD(bitrate, przepływność też ma tu duże znaczenie dla jakości), a już szczególnie dla tych, które są zdigitalizowane i zrekonstruowane cyfrowo.

https://cyfrowa.tvp.pl/ (na liście na tej stronie na razie nie ma tytułów, które "wykonane(digitalizacja, rekonstrukcja cyfrowa) były przez TVP" przed startem obecnie trwającego projektu w TVP jak np.: "Janosika" - choć dostępny jest ogólnie poprzez wyszukanie z tej strony czy to z TVP VOD; niestety obecnie np. serial ten dostępny jest poprzez TVP VOD w formacie obrazu: 16:9(nieoryginalnym dla tego serialu; obcięta została "góra" i "dół obrazu" zapisanego na taśmie filmowej - OAR dla tego serialu to: 4:3(dokładnie pisząc to chyba nawet 1,37:1, a nie 1,33:1, ale pewny nie jestem. Z tego co wiem to TVP ma np. ten serial po rekonstrukcji cyfrowej w "4:3"(OAR), ale nie został on na razie wstawiony na stronę internetową).

http://rekonstrukcje.eu/

https://forum.satkurier.pl/topic/10461-cyfrowe-rekonstrukcje-polskich-filmów/?do=findComment&comment=1422335

 

Mogę się niecelowo mylić w treści powyższej wiadomości. Za wszelkie błędy: przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...