Skocz do zawartości

CANAL+ Premium, CANAL+ Film i CANAL+ Family


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Emil.1603 napisał:

Nie, nie była. Nieoficjalną nazwą kiedyś był CANAL+ BIAŁY, jeszcze za czasów „kolorowego” multipleksu.

Skąd nazwa biały? A Ty znasz Canal+ tylko z czasów żółty i niebieski. Kanał emitujący premiery zwie się Canal+ Premium jest głównym kanałem danej paczki. 

 

49 minut temu, Emil.1603 napisał:

Dokładnie. Jeśli miałby zostać zachowany pewien logiczny porządek, to CANAL+ 1 powinien zmienić nazwę na CANAL+ PREMIUM +1.

a czy premiera opóźniona o godzinę jest premierą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MisterRondel napisał:

Trochę odleciałeś z tym brakiem czegokolwiek od siebie. Tworzą sporo magazynów sportowo-publicystycznych, poza tym robią też własne seriale jak choćby Belfer, Żmijowisko, Kruk itp.

 

Belfer jest serialem produkcji TVN. Został ostatecznie sprzedany do C+, gdyż zdaniem Miszczaka nie nadawał się on do telewizji otwartej. Po jego sukcesie dopiero zajarzyli, że może warto robić własne produkcje, jak również wrócić do koprodukcji filmów. Problem w tym, że oni w przeciwieństwie do TVN-u nie mają do tego ludzi. Zlecają produkcje na zewnątrz, ale jak na razie wychodzą same potworki.

 

Proszę, zrozum: jak za parę lat (może dopiero za 10, ale kiedyś na pewno) prawa sportowe trafią do platform streamingowych, tak jak produkcje filmowo-serialowe, które być może tylko tam będą miały swoje premiery, to polski CANAL+ zostanie z ręką w nocniku. W ich myCANAL zostaną tylko Aktualności filmowe z Korwin-Piotrowską i program o bieganiu. Zobacz jak już teraz bogate biblioteki ma Player czy Ipla, a nawet TVP VOD.

 

W latach 90-tych było inaczej, byli zresztą bardzo mocno zakorzenieni, gdyż część akcji polskiego C+ zawsze mieli jacyś lokalni "działacze". Najlepsze lata to epoka Rywina, kiedy powstawały produkcje i koprodukcje C+ jak Kiler, Chłopaki nie płaczą, 13 posterunek, Pianista, Sara, Sztos, także wiele mniej znanych jak Prawo ojca, Młode wilki itd. Zniknął Rywin, zniknął z radaru także C+, jak również cała polska branża filmowa wpadła w kryzys. Trzeba było powołać do życia PISF, żeby ktoś w ogóle finansował nowe produkcje.

 

Było jasne już od wielu lat, że teraz tym bardziej liczyć się będą własne produkcje, czyli to do kogo należą prawa do konkretnych tytułów. Już dawno skończyła się epoka, w której wytwórnie filmowe były zakładnikami stacji telewizyjnych, które otrzymały koncesję w danym kraju. Francuski C+ nie walczy z amerykańskimi korporacjami, bo to jest kompletnie bez sensu. Po prostu stara się być liderem na rynku krajowym i układa się z możliwie jak największą ilością korporacji zagranicznych, aby mieć w swojej ofercie komplet najważniejszych tytułów/usług, tak aby w jednym miejscu były produkcje francuskie, europejskie i międzynarodowe. Podobną strategię ma Sky w Wielkiej Brytanii, tam także powstaje wiele produkcji własnych.

 

Netflix, Disney+ czy inny HBO Max na dłuższą metę to może być za mało, gdyż te nigdy nie będzie wystarczająco zakotwiczone w mentalności danej społeczności lokalnej. Nie tylko rozumie to francuski C+, ale także rozumie to TVN, który buduje bibliotekę dla Playera, tworząc naprawdę wiele różnych produkcji własnych, które trafiają jednocześnie do kilkunastu różnych kanałów telewizyjnych. Po połączeniu z Iplą w usługach strumieniowych staną się lokalnym liderem, z którym myCANAL nie będzie już mógł konkurować.

 

Zresztą nawiązując do początku wypowiedzi, pierwotnie tak właśnie mogło być. CANAL+ miał możliwość pełnego przejęcia TVN-u, który miał tworzyć polskie produkcje, które CANAL+ miał później dystrybuować, także na rynku europejskim. Nie tylko doszłoby do połączenia n z CYFRĄ+, ale także Playera z nc+ GO, tworząc odpowiednio CANAL+ i myCANAL. I wtedy Francuzi mieliby pozycję w Polsce taką jaką mają u siebie. Kanały bezpłatne, płatne tematyczne, płatne premium, produkcje własne, no i platforma streamingowa, która byłaby takim lokalnym Netflixem.

 

Jak wiemy Francuzi się wycofali z tego pomysłu jako zbyt ryzykowny biznesowo i zostawili sobie tylko n-kę. Osobiście uważam, że był to błąd, ale ich jakoś szczególnie nie pasjonuje rynek polski. Służy dobrze do podbijania łącznej liczby abonentów we wszystkich krajach i poprawiania wskaźników, aby zadowolić inwestorów.

 

W ogóle gdyby nie pozbyli się akcji na przestrzeni dwóch dekad w wielu innych krajach, to mogliby mieć ambicje stworzenia nawet czegoś ogólnoeuropejskiego. To by dobrze pracowało, bo automatycznie produkcje trafiałyby na wiele innych rynków. No, ale nie warto już teraz tego analizować...

 

 

4 godziny temu, bugmenot napisał:

Dla mnie najlepsze logo to był mały biały plus na czarnym tle + dodatkowy niebieski i żółty kwadracik na tematycznych czyli koniec lat 90.

 

Zgadzam się, to było genialne w swojej prostocie.

 

 

10 godzin temu, Golbi84 napisał:

Canal+ ma kanał główny który ma premiery i on ma być wyróżniony nazwa PREMIUM zawsze taka nazwa była nieoficjalna

 

2 godziny temu, Emil.1603 napisał:

Nie, nie była. Nieoficjalną nazwą kiedyś był CANAL+ BIAŁY, jeszcze za czasów „kolorowego” multipleksu.

 

Jeszcze trochę inaczej. Nazwa CANAL+ Premium funkcjonowała wewnętrznie wśród pracowników, czasami nawet padała na antenie w programach sportowych. Dlatego chcąc dołożyć jakiś dopisek, taka nazwa nasuwała im się najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To był tytuł, ktory miał być emitowany w TVN, ale stwierdzili, że jest "za mocny".

 

Mówił to wielokrotnie sam Palkowski: "Na początku "Belfer" miał być kręcony dla TVN, ale okazał się zbyt mocny i mroczny. Pokaże go więc Canal+, który nie musi liczyć się z cenzurą."

https://wyborcza.pl/1,90535,20799366,belfer-za-odwazny.html

 

I info jeszcze z 2015:

"W dniach 18-26 lipca, w Kwidzynie, kręcone będą zdjęcia do nowego serialu kryminalnego TVN - "Belfer". W rolach głównych zobaczymy Macieja Stuhra i Aleksandrę Popławską ("Wataha", "Nie rób scen")."

https://dziennikbaltycki.pl/w-kwidzynie-nakreca-zdjecia-do-nowego-serialu-palkowskiego-szukaja-statystow/ar/3914605

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MisterRondel napisał:

Czy wyobraża ktoś sobie np. żeby HBO zmieniło nazwę na HBO Premium? Albo nawet na HBO 1?

Albo idąc tropem rozróżniania od platformy, gdyby Polsat zmienił nazwę, bo ja wiem, na Polsat TV ?

 

Na początku działalności CP był taki plan, aby zmienić nazwę Polsat na Polsat 1, nawet są gdzieś screeny z taką nazwą z instrukcji ówczesnego dekodera. Ale jednak nazwa Polsat się już wtedy mocno przyjęła. Z kolei "Cyfrowy" w nazwie platformy był wtedy mocno w cenie i stanowił ważny wyróżnik.

 

HBO 1 mógłbym sobie wyobrazić tylko i wyłącznie w sytuacji, gdyby chcieli kiedyś zmienić nazwę HBO GO lub HBO Max na HBO. Ale podejrzewam, że prędzej zmienią nazwę HBO Max na np. Max, jak zyska trochę na popularności.

 

W dniu 23.04.2020 o 22:38, Piotr94 napisał:

Mają jeszcze kanał Canal+ 1 i powinni też Premium dać napis. Dziwne to będzie wyglądać Canal+ Premium, a ten opóźniony godzinę będzie bez premium. 

 

6 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Dokładnie. Jeśli miałby zostać zachowany pewien logiczny porządek, to CANAL+ 1 powinien zmienić nazwę na CANAL+ PREMIUM +1.

 

No właśnie też mnie to trochę dziwi. Jest w ogóle informacja w kwestii zmiany nazwy CANAL+ 1? Nie piszę, że tak będzie, ale jest jeszcze jedna nadzieja, że po prostu dla uproszczenia zmienili nazwę tylko dla jednej koncesji i będzie CANAL+ 1 oraz CANAL+ Premium. I wtedy to CANAL+ 1 będzie kanałem głównym. Mogli tak zrobić, bo koncesje (a więc i wymagania, co do treści) dla obu kanałów są identyczne. I wtedy oba kanały zamienią się miejscami u operatorów. Na pewno w myCANAL będzie działać usługa reStart. Gdy za 400 lat wprowadzoną ją w dekoderach, to taki kanał z przesunięciem czasowym straci rację bytu.

 

Przejrzałem na szybko wcześniejsze komunikaty KRRiT i np. dla stacji radiowych skrupulatnie wyszczególniają każdą zmianę np. tej samej stacji, ale dla kilku miast. Jak jednego dnia podejmują dwie decyzje, to załączają to w jednym komunikacie, nawet gdy dotyczy to różnych nadawców.

 

Ewentualnie za parę dni dojdzie drugi komunikat, że KRRiT zgodziła się również na zmianę nazwy CANAL+ 1 na CANAL+ Premium +1. ?

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się śniło to Kiedyś czy jak. Ale coś mi się kojarzy, że były zaraz po fuzji Cyfry z eNką takie plany, albo tylko plotki,  żeby uruchomić Canal+ w wersji lekkiej.Malutko filmów i więcej programów. Tak jakby ogólnej.  Która by miała część programów FTA. Żeby każdy mógł się zapoznać z ich ofertą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Emil.1603 napisał:

 

W takim razie w Polsce mają nas za idiotów.

 

(Pewnie ten post zostanie usunięty), ale czytając niektóre wpisy lub komentarze na portalu SK, to nie uważasz. ze to słuszne podejście? 

Edytowane przez nieczęstygość
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie czytałem wpis zdaje się @Golbi84, ale chyba zniknął. Nie chciałem pisać trzeciego wypracowania, dlatego skróciłem ostatnią wypowiedź, widać niepotrzebnie. Więc uzupełniam: oba kanały zamieniłyby się miejscami. CANAL+ 1 jako kanał główny miałby ramówkę dzisiejszego CANAL+ i przestałby być kanałem z przesunięciem czasowym. Nie wiem, co planują, ale być może CANAL+ Premium byłby kanałem dodatkowym, taką "dwójką", polski odpowiednik CANAL+ Décalé (z fr. przesunięty). Nie łączyłbym słowa "premium" z "premiera', choć tam także mogą znaleźć się premierowe treści.

 

Podejrzewam, że te zmiany także podyktowane są wprowadzeniem myCANAL, gdzie będą różne pakiety tematyczne, dlatego muszą te kanały niesportowe trochę rozrzedzić. No i tak jak pisałem, usługa reStart docelowo zastąpi koncepcję kanałów z przesunięciem czasowym, choć znając ich tempo na dekoderach za szybko ta usługa za pewne nie zawita.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery CANAL+ 27.04-3.05.2020:

FILM:

 

piątek, 1 maja 2020:

20:00 Nienawiść, którą dajesz - dramat kryminalny, USA 2018 CANAL+4K ULTRA HD

 

sobota, 2 maja 2020:

13:35 Yesterday - komedia, Wielka Brytania 2019 CANAL+4K ULTRA HD

18:15 Czy mi jeszcze wybaczysz? - komedia, USA 2018 CANAL+4K ULTRA HD

20:00 Bohemian Rhapsody - biograficzny, USA/Wielka Brytania 2018 CANAL+4K ULTRA HD

 

niedziela, 3 maja 2020:

17:15 Wilcze echa - thriller, Francja 2019 CANAL+4K ULTRA HD

 

SERIALE:

 

czwartek, 30 kwietnia 2020:

21:00 W matni (odc. 9 i 10-ost.) - serial kryminalny, USA 2020 CANAL+

 

DOKUMENT:

poniedziałek, 27 kwietnia 2020:

20:30 Hollywoodzkie kino akcji - prawda i mity (odc. 3 i 4)  serial dokumentalny, USA 2017 Canal+Dokument

21:30 Ostatnia góra - film dokumentalny, Polska 2019 CANAL+

 

wtorek, 28 kwietnia 2020:

20:30 Przypadek Johanny Langefeld film dokumentalny, Polska/Niemcy 2019 Canal+Dokument

 

środa, 29 kwietnia 2020:

20:30 Nie tylko haftowanie (odc. 5) serial dokumentalny, Singapur 2019 Canal+Dokument

 

sobota, 2 maja 2020:

18:00 Miłość w więzieniu film dokumentalny, Kanada 2018 Canal+Dokument

 

niedziela, 3 maja 2020:

12:30 Wszystkie kolory świata (odc. 7): Zanzibar i wybrzeże Tanzanii serial dokumentalny, Francja 2017 Canal+Dokument

14:30 Ptak kiwi, pan Jones i Nowa Zelandia (odc. 4-ost.) serial dokumentalny, Nowa Zelandia 2019 Canal+Dokument

 

INNE:

 

środa, 29 kwietnia 2020:
17:45 Hollywood Buzz 11 (odc. 52) - magazyn filmowy Canal+Film

 

piątek, 1 maja 2020:
23:05 Tamtej nocy - film krótkometrażowy, Polska 2018 Canal+Film

 

sobota, 2 maja 2020:
17:20 Aktualności filmowe+  - magazyn filmowy Canal+Film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem dostaliśmy rekompensate za brak sportu teraz jeszcze zwiększyli ilość premier filmowych? Znając życie to oerator nie widzi w tym problemu.Edit Ja nie przypominam sobie tygodnia by nie było żadnej premiery. Ale może mam słabą pamięć.?

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, czerstwy napisał:

W  C+4K jest ta premiera czyli pewnie pierwszy raz na tym kanale.

No nie wydaje mi się. Ten film jest od kilku miesięcy w bibliotece Canal+4K VOD.

Robią premierę , gdzie już dawno można było to obejrzeć. Tragedia ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...