Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

witam zastanawiam sie jaką antene wybrać do DVB-T moja lokalizacja to brzeziny koło kalisza interesuje mnie w tej chwili głównie nadajnik POZNAŃ-ŚREM odległość w lini prostej 111 km czyli na granicy zasiegu a potem bodajze koło kwietnia 2011 ma ruszyć nadajnik KALISZ-MIKSTAT to odemnie 20 km. Pomuszcie mi jaka antena bedzie najlepsza jesli chodzi o cene to do 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hecol:

ta antena ma w komplecie symetryzator więc zasilacz jest niepotrzebny jednak gdyby siła sygnału była zbyt niska należało by w puszcze antenowej wymienić symetryzator na wzmacniacz i wtedy zasilacz byłby konieczny. zasilacze takie same jak do anten siatkowych.

 

@kochas1:

Dobry zysk a przy tym dużą wytrzymałość ma TELMOR - DIGIT-3DT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla odleglosci 55km od nadajnika Gdansk Chwaszczyno ( dvbt po 15 kW oraz 100 kW oraz analogi po 400 kW i 600 kW )

 

to lepsza byłaby Telmor 3DT czy Atx-91 ? nie mam pojęcia o antenach naziemnych, a chce rodzicom od razu zainstalować dobrą antene pod główny nadajnik z gdańska.

 

Dla 55km da radę na samym symetryzatorze czy lepiej od razu mam zamówić z zasilaczem do anteny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mieszkam w woj. świętokrzyskim i chciałem przygotować się do telewizji DVB-T, która ma już niebawem (lipiec 2011 r.) być nadawana na Świętym Krzyżu. Chcę zmienić antenę już teraz bo moja stara siatkówka już się wysłużyła i ma troszkę lat. Odległość do nadajnika na Świętym Krzyżu wynosi 70-80 km. W internecie znalazłem taką antenę: "Antena Siatkowa DVB-T XARA " http://anteny.pl/go/_info/?user_id=544&lang=pl

 

Co o niej sądzicie? Warto i czy się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ta siatka jest lepsza od innych, ale za tą cenę można kupić o wiele lepsza antenę lub 2 tańsze niekoniecznie gorsze siatki.

Wg mnie lepiej by było zainwestować w dużo tańsza http://anteny.pl/go/_info/?user_id=263&lang=pl i ew do tego wzmacniacz jeśli odbiór byłby słaby, ale w przypadku św krzyża sygnał niesiony jest daleko. lub za nieco większe pieniądze antenę typu tri digit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja poszukuje anteny pokojowej do odbioru DVB-T. Mieszkam w Rzeszowie, odbior bedzie z Suchej Góry, okno od zachodu na 4 pietrze. Dlaczego pokojowej? Nie mam balkonu i nie mam zadnej mozliwosci zamontowania anteny na zewnatrz budynku, nawet na dachu. Czy cos mi polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PINOL - Anteny pokoj. Tv sprawdzaja się w warunkach dobrego pokrycia / mocnego /sygnałem , rzadko średniego- to jest kluczowe !Chcąc kupić,musisz wiedziec , że Dvb-t da sie odebrać wewnątrz pomieszczeń , inaczej szkoda kasy .... Zapewne myślisz o odbiorze z Suchej G. Mux-a 2, ale on ma tylko 10 dB/nadajnik/, mniej o 9 dB od tzw.próbnego dosyłu z Suchej /TVp1,2,3/... Pomyśl ,czy nie możesz zamocować ant. małej np. przykręconej do parapetu / wtedy Maximum DA-6000, intern-PHU Saturn k.Opola,solidni są / lub pokojowa jeśli już to Telkom-Telmor ZM-029 , zakup też w Saturn lub AWPOL Wrocław, też solidni .... A tak naprawdę to w tych dwóch firmach przeglądnij sobie ofertę anten, mają dobre , dobrane propozycje .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Faktycznie antene Maximum DA-6000 dalbym rade przykrecic do parapetu, wtedy nikt by nic nie mowil, ze uszkodze elewacje itp. Poniewaz kompletnie sie na tym nie znam to jeszcze zapytam, czy taka antena wystarczy? Czy to ze nie mam okien w kierunku Suchej Góry nie bedzie stanowilo problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PINOL -Musisz sposób wybranej ant. tv / np. Maximum DA 5000 lub 6000 -prod.Dania/ sam przemyśleć ... Ja u siebie w Dębicy nie mam możliwości odbioru - jestem zasłonięty przez Pogórze .. , ale w Rzeszowie jest syg. z Suchej mocny, Ty masz okno na str.zach. więc do kierunku Suchej Góry masz kąt mniej.niż 90 stopni, więc zawsze możesz antenę wypuścić np. 20-30 cm / na konstr. np.ceownika / do przodu i lekko skręcić na kier. Suchej- to naprawde nie jest takie trudne, skoro mozesz dysponować do woli swoim parapetem .. Anteny które Ci podpowiedziałem są zawsze mocniejsze , bo zewnętrzne , b.dobrego produc.duńskiego . Możesz oglądnąć w sklep.int.SATURN Komprachcice /. nie jest drogi - kupwałem tam .../, dokupisz tęz tam tanio, 2x mniej np. złącza itp. Ja coś to pytaj mnie, lub szukaj podobnego rozwiązania czy ant. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przygotowując się do cyfryzacji szukam anteny do DVB-T, rozumiem że takie anteny siatkowe jak tu na zdj co wcześniej kolega wysłał się nie nadają?

DSCF2946.JPG?psid=1

 

Mam w domu jeszcze jeden zabytek z lat 90 i nie wiem czy takie coś by się nadawało...

 

3921c7a0853249a8gen.jpg

46d80a3fe796e2e4gen.jpg

 

Oglądałem film o DVB-T i powiedzieli jasno że większość anten się będzie nadawać, z wyjątkiem siatkowych, ale wole się dopytać ;p dzięki z góry za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kr16- ta sama ant. Telmoru jest za 119,- w skl.specj.intern. SAT-NET ,to po pierwsze .... Ale mam dla Ciebie inne rozwiązanie , te ant. Telmoru są produkowane w 3 - ech rodzajach , 2x ze wzm . 15 i 25 d oraz bez wzm . Jeśli nie musisz to kup ją bez wzmacn. / będzie tańsza/ , zawsz morzesz dokupić wzmacniacz za 16, 18 zł. typu rurkowego / charakt. liniowa / i dołożyć .... Lepiej zaczynać bez wzmacniacza jeśli masz dobre lub średnie pokrycie sygnałem ... Zasilacz o który pytasz nic Ci nie uszkodzi ... a swoją drogą sprawdż w instr./ zapytaj Dostawcę sygn./ jakie napięcie 5 czy 12 V podaje ten dekoder na antene , powinien dawać 5 V , ale ja ich nie znam ...

I na koniec : jeśli kupisz ant. Telmer bez wzm. a Twoje nap. z dekodera podawane jest 5 V , to dokupisz wzmacn. rurkowy na 5 V / są już/ i masz układ bez zasilacz i dodatkowego poboru prądu ... Troche długo , ale masz .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną w Łodzi nie ma żadnego pokrycia DVB-T w przyszłym roku dopiero ale dzięki za ukierunkowanie teraz już wiem co i jak ale z tego co czytałem na forum emitela nadajnik w Łodzi będzie z mocą 400 W, nadawany kierunkowo. W polaryzacji poziomej czyli genealnie prawie tyle co nic :brawo: Dlatego myślałem o tej antenie ze wzmacniaczem 12v ale rozumiem, że jeżeli kupię taki zestaw ze wzmacniaczem i podłączę go pod tuner ADB-2850ST to będzie wszystko działało i nic się nie uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam! Przygotowując się do cyfryzacji szukam anteny do DVB-T, rozumiem że takie anteny siatkowe jak tu na zdj co wcześniej kolega wysłał się nie nadają?

 

Mam w domu jeszcze jeden zabytek z lat 90 i nie wiem czy takie coś by się nadawało...

 

Oglądałem film o DVB-T i powiedzieli jasno że większość anten się będzie nadawać, z wyjątkiem siatkowych, ale wole się dopytać ;p dzięki z góry za odpowiedź ;)

Każdą anteną ma się szanse odebrać sygnał DVB-T, jeśli tylko odbiera ona w paśmie nadawania kanałów cyfrowych. Kwestia jest tylko, czy taka antena wystarczy do poprawnego odbioru DVB-T.

 

Z 'siatką' jest identycznie - ogólnie to są zupełnie przyzwoite anteny do pracy w paśmie V (k41..k69), w miarę poprawnie zachowują się w paśmie IV (k27...k40). Ale, ich największym nieszczęściem bywają ich producenci, którzy potrafili bardzo skutecznie psuć parametry tych anten, skutkiem czego, część z 'siatek' sprzedawanych na rynku polskim trudno jest nawet nazwać wyrobem antenopodobnym - a jeszcze jak bywała złożona z jakimś podobnej klasy wzmacniaczem, to i sąsiedzi najczęściej potrafili mieć problem, choć na szczęście najczęściej nie wiedzieli, że to od anteny sąsiada.

 

I stąd zła opinia o 'siatkach'. Całkowicie krzywdząca, bo dobra 'siatka' (a takie też bywały na rynku) niewiele ustępuje antenom klasycznym (Yagi) o porównywalnych zyskach.

 

Dlatego wszystko zależy od szczęścia - jaką antenę się posiada. Więc na początek i tak trzeba wypróbować to co się ma, i w zależności od efektów na ekranie - działać dalej. Może akurat posiadana 'siatka' wystarczy.

 

Co do zabytku - to nie prezentuje się najlepiej, ja bym ją poświęcił na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanko ponieważ mam Analogową kablówkę u siebie ale chce mieć monitor od kompa z mpeg4 i opcja TV .Chce przez rozgałęźnik podłączyć analogowa kablówkę i korzystać z antenki na półce DVB-T z Chwaszczyna

 

Mam pytanko Mieszkam ok. 6 km od Chwaszczyna . Mieszkam Na 4 Pietrze Okno mam wprost na Nadajnik z Chwaszczyna jaka antena BEZ WZMACNIACZA możecie poradzić że będzie DOBRA ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Tri Digit. 50 km od nadajnika ze Skrzycznego - dodam bardzo słabego nadajnika (chyba najsłabszy). Odbiór super. Dodatkowo odbieram stacje czeskie (prawie 100 km) które są w innej polaryzacji a mimo tego odbiór super. W antenie tylko symetryzator bez wzmacniacza. POLECAM tą anteną. Nie ma co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...