Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie lepszym wyjściem byłoby odpuszczenie sobie Niskiejklasy i na przykład dokupienie praw do naprawdę dobrych lig europejskich (czyli więcej meczów w tygodniu). A zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepszą ofertę filmową. Patrząc na wynik oglądalności to mecze naszej ligi śledzi kilka lub kilkanaście tysięcy widzów czy więc jest sens zakupu praw tylko dla takiego grona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre dla Canal+ kiedyś się skończy. Gdyby polsat podkupił im ekstraklase to by stracili abonentów i nie mieli by kasy żeby coś dobrego kupić . Z resztą Ekstraklasa w CP miała by kilku krotnie większy zasięg niż canal + Sport.

Chyba żartujesz. C+ jest w każdej kablówce. Poza tym, czy Ty na prawdę sądzisz, że Polsat dałby Ekstraklase w jakimś już istniejącym kanale? Inwestycja nigdy by się im nie zwróciła. Powstałby specjalny, dodatkowo płatny kanał i tak różowo by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potencjalna liczba odbiorców kanału z Ekstraklasą w samym CP nie będzie wiele mniejsza niż Cyfrze+ i kablówkach. Poza tym Polsat chce inwestować w polski sport czyli nie tylko chodzi, aby na nim zarobić, a aby się rozwijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra, to ponad 1,6 miliona abonentów, natomiast kablówki analogowe na koniec 2009 roku miały około 3,2 miliona abonentów a cyfrowe to około 750 tysięcy. Pewne jest, że w cyfrowych kablówkach pakiet c+ jest obecny we wszystkich większych sieciach, jeżeli zaś chodzi o analog trudno powiedziec. Z tego wynika, że pakiet canal+ dociera przynajmiej do 2,4 miliona abonentów. Trzeba też pamiętac o takich firmach jak Dialog czy TP tam tez pakiet canal+ jest obecny, więc zasięg jest dosc duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że CP nie dałby Ekstraklasy w żadnym istniejącym kanale. Więc zasięg musieliby budować od zera. Poza tym C+ wydaje już na naszą piłkę pieniądze, więc większa kwota jaką trzeba będzie zapłacić nie będzie stanowiła większego problemu, natomiast CP musi wygospodarować całość, czyli ok 500 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomem możemy zawsze dyskutowac, ale mówi się, że towar jest wart tyle ile ktoś chcę za niego zapłacic. Widac te prawa są na tyle atrakcyjne, że canal+ opłaca sie w to inwestowac. Jeśli Polsatu nie interesuje liga angielska czy włoska to trudno żeby wyłożyli taką kasę za Ekstraklasę.

Chcę też poruszyc inny temat. Jeśli ktoś z was posiada canal+ to zobaczcie jak pokazywany jest mecz Legii z Cracovią przez tą stację a jak był pokazywany mecz Legii z Arsenalem. Tu właśnie wychodzi profesjonalizm canal+ w pokazywaniu piłki. W meczu, który transmitował nSport kamera była tak wysoko jakby transmisja była z błękitnego 24 a w canal+ ogląda się normalnie. Trzeba tez potrafic sprzedac tą piłkę nawet jeśli jest szara i słaba a canal+ to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się coś wydaje, że C+ i TP ubył konkurent co do walki o prawa Ekstraklasy. Polsat ostro zaangażowany jest w projekt kanału siatkarskiego i nie wydaje mi się aby był zainteresowany wydaniem tak dużej kwoty na prawa .

 

Przewagą C+ jest także to, że cześć prezesów klubów nie zbyt przychylnie patrzy na możliwą obecność Ekstraklasy w Polsacie czy ITI ze względu na ich powiązania z klubami grającymi tam. Ostatnio gdzieś czytałem, że głównymi kandydatami mogą być C+ i TP ale nie razem a osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście liczę na wygranie przetargu przez canal+. Wydaje się też, że z tą myślą jest tworzony +gol, przecież po wygranej samodzielnie przetargu na Ekstraklasę trzeba będzie zwiększyc ilośc transmisji a miejsca już brakuje na dwóch kanałach sportowych. Oczywiście nowy kanał jest tworzony też dla innych lig zagranicznych, ale wiadomo trzy transmisje live tygodniowo z Ekstraklasy nikogo nie zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet dla otwartej telewizji w nowym kontrakcie na Ekstraklase pewnie będzie miał zapis tak jak to ma miejsce teraz, ale nie liczyłbym na pokazywanie jednego spotkania z każdej ligowej kolejki na otwartej antenie. Pewnie będzie to pakiet paru spotkań w całym sezonie bo sami przedstawiciele spółki nie ukrywają, że chcą promowac ligową piłkę na jednej z otwartych anten. TVP jeszcze niedawno chciała zamykac, lub wstrzymywac czasowo emisję swoich kanałów, więc gdzie im do Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy włączenie kanałów Polsatu do C+ nie oznacza, że C+ i CP nie wystartują razem po prawa do naszej EkstraKASY. Solorz nie jest przecież taki, aby dawać coś za nic, a włączenia pakietu Canal+ do CP bym się nie spodziewał. Uważam, że nasza skopana liga będzie niestety i w CP i w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje ze CP i C+ razem wystartują o ekstraklase a jak tak się stanie to na pewno wygrają, nie zapominajmy ze solorz nic za darmo nie daje, po 2 ma udziały w slasku wrocław i chce tworzyc slask TV , do czego beda mu potrzebne prawa do naszej ligi oraz na pewno tez archiwum jakie posiada cyfra . Mysle tez ze polsat utak chcial wystartowac do przetargu o polską lige sam a jak wystartuje razem z cyfrą to mam murowane zwyciestwo , i mysle ze sie podzielą na takiej zasadzie ze bedzie na otwartym polsacie 1 mecz na tydzien i magazyn ligowy i jakies mecze na polsat futbl a reszte cyfra weznie z naszej kopanej przypuszczam ze razem z ekstraklasą bedzie sprzedawana tez 1 liga ktora tez kupią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Polsaty trafią także do n'ki. I kasa z tego tytułu zostanie przeznaczona za zakup praw do Ekstraklasy na wyłączność dla Polsatu. W końcu Polsat nie oddał swoich kanałów Sportowych. Tu się Canal+ cieszy, że mają Polsaty, a z drugiej strony Solorz zgarnie im Ekstraklasę sprzed nosa. W tym szaleństwie jest metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciekawie jesienią i zimą kiedy faza o prawa do Ekstraklasy wejdzie w decydujący moment. Może też tak byc, że Polsat szuka szerszej widowni na swoje kanały, bądź co bądź cyfra ma ponad 1,6 miliona abonentów. Cyfra może zgodziła się na dołączenie kanałów Polsatu pod warunkiem włączenia głównego kanału do oferty cyfry. Teraz możemy tylko spekulowac, jutro ma byc oficjalny komunikat w tej sprawie może poznamy więcej szczegółów na temat dalszej współpracy Polsatu i cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ z CP? Nawet pasuje, jeden z nich ma "specjalny" kanał Polsat Futbol, a drugi też uruchamia coś podobnego - C+ Gol. ;)

Jednak dla widza może to nie być zbyt fajne - 50% meczy na jednym kanale, a 50% na drugim (lub na jednym kanale dwa, trzy "hity", a reszta na drugim) i "bulisz" za dwie platformy. :)

Zdemotywowałem? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...